فهرست
پیش بازی هفته شانزدهم لیگ یک؛ جدال صدرنشینی فولاد- نساجی
پیش بازی هفته شانزدهم لیگ یک؛ جدال صدرنشینی فولاد- نساجی

پیش بازی هفته شانزدهم لیگ یک؛ جدال صدرنشینی فولاد- نساجی

هفته شانزدهم لیگ دسته اول عصر شنبه در شهرهای مختلف کشور برگزار می‌شود. در حساس ترین بازی گروه الف دو تیم صدرنشین فولاد نوین و نساجی به مصاف هم می‌روند. در مهم‌ترین بازی گروه ب نیز تیم‌های رده سومی و چهارمی نفت ‌آبادان و پاس همدان به مصاف یکدیگر خواهند رفت. نگاهی می‌اندازیم بر بازی‌های این هفته لیگ دسته اول.

 

گروه \"الف\" :


نساجی مازندران – فولاد نوین اهواز

تمام نگاه‌ها به قائمشهر

این دیدار حساسترین بازی این هفته لیگ آزادگان محسوب می‌شود. دو تیم صدر جدول در  قائمشهر به مصاف هم خواهند رفت. جدال شاگردان موسوی و دست‌نشان در حضور خیل عظیم هواداران قائمشهری می‌تواند به یکی از زیباترین بازی‌های این فصل لیگ ‌آزادگان تبدیل شود.

 

فجر سپاسی شیراز – مس کرمان

اکبر همچنان می‌تازد؟!

مصاف تیم‌های چهارم و پنجم جدول که در نیم فصل اول جزو کاندیداهای سقوط بودند نیز تماشایی خواهد بود. نتایج بحث برانگیز مس در هفته‌های اخیر شاید این بازی را هم تحت تاثیر خود قرار دهد. هرچند فجر سپاسی نیز دو هفته قبل بردی عجیب و غریب در مقابل شهرداری اردبیل کسب کرد.

 

ایرانجوان بوشهر – شهرداری اردبیل

این بوشهری‌های با تعصب

تیم خوب ایرانجوان که علی‌رغم مشکلات عدیده مالی نتایج بسیار خوبی کسب کرده در این بازی از شهرداری اردبیل پذیرایی خواهد کرد. تیمی که بعد از ورود محمد ربیعی نتایج بسیار خوبی کسب کرده و از 7 بازی در 5 بازی دروازه خود را بسته نگه داشته است.

 

استقلال اهواز – نفت و گاز گچساران

استقلال همچنان در سراشیبی؟

استقلال اهواز که بعد از رفتن داریوش یزدی هیچگاه بازی‌های خوب نیم فصل اول را تکرار نکرد هفته گذشته مقابل مس تن به شکست داد. اما گچسارانی‌ها در بازی قبلی خود تربیت نوین را شکست دادند تا برنده جدال قعرنشینان باشد و همچنان امیدوار به ماندن در لیگ یک.

 

آلومینیوم هرمزگان – تربیت نوین یزد

چشم و امید بندری‌ها به شاگردان نامجو مطلق

هرچند آلومینیوم هفته قبل با سه گل مقابل ایرانجوان شکست خورد اما شاگردان نامجو مطلق در چند هفته گذشته امتیازات خوبی را جمع‌آوری کرده‌اند. تیم یزدی بعد از سروسامان گرفتن مالی در روزهای گذشته اما باز هم  همان روند گذشته خود ادامه دادند و گویا عزم جدی خود را برای سقوط جزم کرده‌اند.

 

گیتی‌پسند اصفهان – نیرو‌ی زمینی تهران

جدال همسایه‌های پایین جدولی

گیتی‌پسند در نیم فصل اول بازی‌های بسیار خوب و فنی ارائه می‌داد اما در نیم فصل دوم به مشکل برخورد تا هم‌اکنون در رده‌ی نهم جدول حضور داشته باشد. در آن سوی میدان سربازان پادگان جی با پیروزی هفته گذشته با روحیه‌ای مضاعف پا به میدان مسابقه خواهند گذاشت.

 

 

گروه \"ب\" :

 

نفت آبادان – پاس همدان

دیدار همسایه‌های بالا نشین

این دیدار می‌تواند حساس‌ترین بازی این هفته در گروه ب باشد. دو تیم در رده‌های سوم و چهارم جدول نزدیک ترین تعقیب کننده دو تیم صدرنشین هستند.پیروز این دیدار در صورت شکست یکی از دو تیم صدر جدول می‌تواند به رده دوم صعود کند.

 

راهیان کرمانشاه – سیاه جامگان مشهد

راهیان بزرگی می‌کند؟

سیاه جامگان هفته گذشته موفق شد مس رفسنجان را شکست دهد تا بعد از هفته‌ها جای این تیم را در صدر جدول بگیرد. حریف این هفته مشهدی‌ها از قعرنشینان گروه ب محسوب می‌شود. راهیان برای فرار از سقوط چاره‌ای جز امتیازگیری از این بازی خانگی ندارد.

 

مس رفسنجان – شهرداری تبریز

مس در اندیشه‌ی بازگشت به صدر

رفسنجانی‌ها از شهرداری تبریز با مربیگری خداداد عزیزی پذیرایی خواهند کرد. تیمی که در هفته‌های اخیر نتایج مطلوبی کسب نکرده. اگر مس قصد باز پس‌گیری رده‌ی نخست را دارد حتما باید برنده از زمین مسابقه خارج شود.

 

پارسه تهران – داماش گیلان

پارسه به دنبال هتریک

هرچند دو تیم در رده‌های ششم و هفتم جدول حضور دارند اما این همسایگی با اختلاف 7 امتیاز (!) ایجاد شده‌است. پارسه با دو برد متوالی به مصاف داماشی می‌رود که در بازی آخر خود شکست خورده و هفته قبل را به دلیل انصراف اتکا به استراخت پرداخته است.

 

فولاد یزد – گل گهر سیرجان

بهترین فرصت دو تیم

بازی رو در روی دو تیم بهترین فرصت برای آنهاست تا با غلبه بر یکدیگر کمی خود را از سقوط نجات دهند. فولاد در خانه در بازی قبل به تساوی دست یافت اما گل گهر از فرصت به وجود آمده استفاده نکرد و در خانه خود مغلوب پارسه شد.

     
آی اسپورت
2015-03-07 11:14:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر