فهرست
یحیی و دایی پَر؛ امیرخان و نیمکت خالی تیم‌ملی
یحیی و دایی پَر؛ امیرخان و نیمکت خالی تیم‌ملی

یحیی و دایی پَر؛ امیرخان و نیمکت خالی تیم‌ملی

آی اسپورت - برانکو اعتقاد داشت اگر پیش از قبول سرمربیگری ایران، طلبش از باشگاه پرسپولیس وصول نشود، دیگر نمی‌تواند به عنوان عضوی از خانواده فوتبال ایران وارد بحث حقوقی و شکایت شود. این درخواست و البته رقم درخواستی‌اش برای هدایت ایران، برانکو را از تیم‌ملی دور کرد. فدراسیون فوتبال ایران هم بلافاصله اعلام کرد مربی بعدی ایرانی خواهد بود و از راهروهای فدراسیون نام علی دایی، یحیی گل محمدی و امیر قلعه نویی به عنوان کاندیداهای احتمالی بیرون آمد. یحیی گل محمدی ترجیح داد به جای تیم ملی ایران – که انتخابی پرریسک به حساب می‌آمد – به پیشنهاد پرسپولیس جواب مثبت بدهد که هم صدرنشین لیگ بود و هم ریسک و خطر کمتری داشت. نفر دوم علی دایی بود که ظاهرا بالادستی‌ها به دلیل موضع‌گیری‌های اخیر علی دایی درباره قیمت پراید و انتقاداتش از دولت با حضورش مخالفت کرده‌اند تا زبان سرخ علی دایی سر سبزش را به باد بدهد.

تنها گزینه باقیمانده بین سه کاندید تیم ملی حالا امیر قلعه‌نویی است. کسی که شاید بین این سه نفر کمترین شانس را برای نشستن روی نیمکت ایران داشت، حالا به انتخاب اول تبدیل شده است. اما پیچیدگی‌های زیادی درباره این انتقال وجود خواهد داشت. امیر قلعه نویی سرمربی سپاهان است و بعید است مدیران این باشگاه در حالی که هزینه‌های زیادی برای جذب بازیکنان طراز اول کرده‌اند و حتی در تعطیلات نیم فصل هم تیم را تقویت کرده‌اند تا بعد از سال‌ها قهرمان شوند، اجازه خروج به امیر قلعه نویی بدهند. از سمت دیگر امیر قلعه‌نویی که پیش از این تجربه یکبار هدایت تیم ملی ایران را داشت و بعد هم کنار گذاشته شد و بارها از اشتباهش در آن مقطع برای قبول این شغل گفت، بعید است دوباره چنین استباه استراتژیکی کند و اسب زین شده سپاهان را رها کند و برای 4دیدار مرگ و زندگی سرمربی تیم ملی ایران شود و اگر تنها یک اشتباه کند،جام جهانی و مقبولیت و اعتبار حرفه‌ایش را از دست بدهد. دوراهی عجیبی که امیر قلعه نویی باید برای ادامه دوران مربیگری‌اش انتخاب کند. هرچند رسیدن او با تیم ملی به جام جهانی هم می‌تواند او را تا حد یک قهرمان ملی در فوتبال ایران بالا ببرد. انتخاب سرمربی  تیم ملی هر روز وارد فاز پیچیده‌تری می‌شود و بعید است حتی مدیران فدراسوین فوتبال ایده‌ای برای چاره‌اندیشی در این اوضاع داشته باشند.

۶ ۳  
آی اسپورت
2020-01-13 21:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
اسمان
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، ۲۲:۴۵
بامربی ایرانی به جام جهانی نخواهیم رفت.فعلا برانکو بهترین گزینه است.
۲
حسین اهوازی
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، ۰۶:۰۵
همزمان مربی دو تیم بشه موقت تا چهار بازی اگه تیم ملی صعود کرد بره تیم ملی اگه نه سپاهان بمونه
ققنوس
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، ۲۲:۰۵
آخه امیر قلعه نویی چه سیستم و چه روش های خاصی به فوتباله ماداده ؟ مربی که تاکتیکش هنوز سانتر از جناحینه و هرجا میره تو هر پست دوتااز بهترینها رو به خدمت میگیره که اونا اگه خودشونم بازی کنن بدون مربی ، باید همچین نتایجی بگیرن ، ایشون همون لیگ ایران واسش کافیه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر