فهرست
گزارش ویژه: "پوگبا" ترفند بارتومئو برای پیروزی درانتخابات
گزارش ویژه: "پوگبا" ترفند بارتومئو برای پیروزی درانتخابات

گزارش ویژه: "پوگبا" ترفند بارتومئو برای پیروزی درانتخابات

آی اسپورت- خوسپ ماریا بارتومئو رئیس بارسلونا به چیزی غیر از پیروزی درانتخابات بعدی این باشگاه فکر نمی کند. به گزارش اسپورت بارسلونا قصد به خدمت گرفتن پل پوگبا ستاره فرانسوی یووه که جزو بهترین هافبک های حال حاضر دنیاست را دارد. درواقع چنین هدفی ترفند تبلیغاتی بارتومئو برای پیروزی درانتخابات آتی باشگاه است. چراکه انتقال پوگبا به کاتالونیا کاری بسیار دشوار و پیچیده به نظر می رسد ولی می تواند پیروزی بارتومئو در انتخابات و شکست خوان لاپورتا رئیس سابق این تیم را به نوعی تضمین کند.

 

استراتژی عجیب

 

در پروژه بارتومئو گره های کور زیادی وجود دارند. قبل از هرچیز تحریم های فیفا که بارسلونا را از هرگونه خرید و فروشی در بازار نقل وانتقالات تا ژانویه 2016 منع کرده، مطرح هستند. براساس این تحریم ها تا ژانویه سال آینده بارسلونا اجازه توافق با بازیکنان مدنظر خود را دارد ولی نمی تواند با آنها قرارداد رسمی امضا کند.  به این ترتیب پوگبا می تواند توافق های اولیه با بارسلونا را انجام دهد و سپس قرارداد او را در سال جدید میلادی تنظیم کند. دراین فاصله چه اتفاقی می افتد؟ پوگبا شش ماه دیگر در یووه می ماند یا در یک تیم دیگر مشغول بازی شده و منتظر پایان تحریم های فیفا خواهد شد؟

 

هزینه انتقال

کاتالونیایی ها در این فاصله زمان را هدر نخواهند داد. بنابرگزارش اسپورت، آریدو برادا از چندی پیش مامور شده تا مذاکرات با یووه را در مورد پوگبا آغاز کند. مدیرورزشی سابق میلان حتی با مینو رایولا مدیربرنامه های او حرف زده است. درواقع این اقدام همان استراتژی لاپورتا- وقتی قصد نامزد شدن برای ریاست باشگاه کاتالونیایی را داشت- خواهد بود. او توافق با دیوید بکام را در دست داشت ولی هافبک انگلیس سراز رئال مادرید درآورد.

پوگبا مورد توجه تیمهای بزرگ اروپایی قرار گرفته و بارسلونا برای رسیدن به او باید تیمهای ثروتمندی نظیر پی اس جی  و چلسی و حتی رئال را از سر راه بردارد. دراین شرایط احتمال اینکه مبلغ فروش پوگبا رکورد جدیدی در بازار نقل وانتقالات فوتبال جهان به ثبت رساند، بعید نخواهد بود. از گوشه و کنار خبر رسیده که این انتقال در مجموع چیزی حدود 200 میلیون یورو هزینه نیاز دارد و این رقم حتی یک باشگاه نظیر بارسلونا را هم به فکر فرو می برد.  

 

 

 

     
آی اسپورت
2015-03-07 14:20:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر