فهرست
هشدار: خطر حذف ایرانی‌ها از لیگ قهرمانان به دلیل حق پخش
هشدار: خطر حذف ایرانی‌ها از لیگ قهرمانان به دلیل حق پخش

هشدار: خطر حذف ایرانی‌ها از لیگ قهرمانان به دلیل حق پخش

آی اسپورت- علی کفاشیان در خصوص سفری که به بحرین داشت و نشستی که با شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار کرد، گفت: برای صحبت در خصوص میزبانی جام ملت‌های 2019 به منامه سفر کردم تا دیداری با شیخ سلمان داشته باشم و درباره شرایط موجود به بحث و تبادل نظر بپردازیم.

او به خبرنگاران حاضر در گفت‌وگو خبر داد: در این جلسه در خصوص میزبانی و حضور کارشناسان ما در کمیته‌های مختلف، مسائل باشگاه‌ها و حضور‌شان در لیگ قهرمانان آسیا صحبت‌هایی شد اما درباره میزبانی هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم. رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا معتقد است نقاط ضعف و قوت برای  هر دو کشور ایران و امارات برای به عهده گرفتن میزبانی جام ملت‌های 2019 مطرح است.

«به دلیل بررسی و مشخص شدن نقاط ضعف و قوت دو کشور برای میزبانی، قرار شد 5 نفر از کارشناسان AFC در ایام عید به امارات و ایران سفر کنند». رئیس فدراسیون فوتبال با بیان این جمله خاطرنشان کرد: بعد از این سفر گزارشات نهایی به AFC ارائه می‌شود تا در این باره تصمیم‌گیری نهایی صورت گیرد. البته پیش از این قرار بود بحث میزبانی جام ملت‌ها در سال 93 اجرایی شود اما بنا به درخواست ما این موضوع به نشست بعدی هیئت اجرایی موکول شد.

کفاشیان گفت: رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا تأکید کرد و اطمینان داد در جلسه آتی که پس از بازدید نمایندگان‌شان از دو کشور برگزار خواهد شد، نقاط ضعف و قوت هر دو کشور در کنار هم در تابلوی اعلانات نشست هیئت اجرایی نمایش داده شود تا  اعضا به صورت کامل و مستقل میزبان را مشخص کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: شیخ سلمان برای میزبانی در خصوص اسپانسر و حق پخش تلویزیونی مطالبی را مطرح کرد و برایش بسیار مهم بود که  اسپانسر‌ها به راحتی به ایران بیایند تا بحث هزینه‌های مسابقات تأمین شود. این موضوع در امارات حل شده است و در واقع رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا از ما خواست تا در خصوص حق پخش این بازی‌ها به آنها تضمین جدی بدهیم. شیخ سلمان در صحبت‌هایش برای میزبانی جام ملتهای آسیا دو موضوع را حائز اهمیت دانست. نخست بحث بازاریابی و همچنین موضوع حق پخش تلویزیونی فوتبال. شیخ سلمان از طریق رسانه‌ها مطلع شده که باشگاه‌های ایران در سال جاری حق پخش تلویزیونی خود را دریافت نکرده‌اند و رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید کرد که یکی از مهمترین و اساسی‌ترین قوانین حضور باشگاه‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا دریافت حق پخش تلویزیونی است. اگر این موضوع محقق نشود از سال آینده حضور باشگاه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا در هاله‌ای از ابهام خواهد بود. شیخ سلمان ضمن بیان این مطلب گفت که به همین دلیل از ما ضمانت ویژه‌ای می‌خواهد تا در خصوص پخش تلویزیونی و پرداخت حق آن مشکلی وجود نداشته باشد.

کفاشیان گفت شیخ سلمان تأکید داشت که اسپانسر همکار با کنفدراسیون فوتبال آسیا عنوان کرده چنانچه مسابقات در امارات برگزار شود، می‌تواند چند برابر ایران درآمدزایی داشته باشد. ضمن اینکه رئیس کنفدراسیون آسیا در نشست مشترک به ما اعلام کرد موضوع حضور بانوان اولویت آنها نیست چون آنها هم مسلمان هستند و شرایط کشور ما را درک می‌کنند. اولویت اصلی آنها برای میزبانی بحث درآمدزایی و به خصوص حق پخش تلویویرنی است که امیدوارم این مشکل حل شود.

کفاشیان با بیان اینکه در نشست با شیخ سلمان، الکس سوسی، مسئول حقوقی کنفدراسیون فوتبال آسیا هم حضور داشت، گفت: ما از رئیس و دبیرکل AFC خواستیم تا موضوع پول بلوکه شده ایران پیگیری شود و شیخ سلمان از مسئول حقوقی کنفدراسیون فوتبال آسیا خواست که این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری کند.

     
آی اسپورت
2015-03-07 15:17:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر