فهرست
فرصت بازی کردنِ پیاکا رسیده
فرصت بازی کردنِ پیاکا رسیده

فرصت بازی کردنِ پیاکا رسیده

آی اسپورت خیلی کم پیش می‌آید یووه برای یک بازی خارج از خانه به شهری دیگر برود و به جای تنفر و عصبانیت، با عشق و محبت هواداران روبرو شود. اتفاق جالبی که این بار افتاد. وقتی اتوبوس یوونتوس وارد شهر کالابریان شد، هواداران برای دیدن ستاره‌های محبوب خود صف کشیده بودند.

یووه امشب به مصاف کروتونه می‌رود. پیانیچ گفته این مسابقه راحت نیست. اما سخت است بتوانیم این حرف را باور کنیم. کروتونه تیم سخت‌کوش و سازمان یافته‌ایست، اما معمولا بیش از اندازه اشتباه می‌کنند و به نوعی تلاش سخت را از بین می‌برند. با این وجود، سه مسابقه‌ای که کروتونه در این فصل برده در خانه بوده و مسلما بازی امشب هم مهم‌ترین بازی فصل آن هاست و انگیزه مضاعفی برای آن خواهند داشت.

با این حال، سخت است نتیجه‌ای غیر از یک پیروزی راحت را برای یوونتوس پیش بینی کنیم، حتی اگر آلگری به بعضی از مهره‌های اصلی خود، استراحت بدهد.

این یعنی شاید بالاخره مارکو پیاکا می‌تواند از ابتدا برای یووه به میدان برود، برای اولین بار. به او هنوز فرصت داده نشده تا تکنیک بالا و توانایی‌اش در کار با توپ را نشان دهد. او هر بار به عنوان یار تعویضی وارد زمین شده، استعداد بالایش را نشان داده. اما هنوز این فرصت را نداشته تا یک مسابقه را از ابتدا برای یووه اغاز کند.

اگر آلگری باز از سیستم 1-3-2-4 خود استفاده کند، مهم است که پیاکا متوجه شود چگونه باید تعادل را در بازی‌اش برقرار کند. او بیشتر روی کار‌های تهاجمی‌اش قضاوت خواهد شد، اما دنبال کردن حریف و انجام سهم دفاعی برد را تضمین می‌کند. پیاکا باید به خوبی در هر دو فاز بازی برای تیم فداکاری کند.

این بازیکن کروات شاید مهارت‌های زیادی در دریبل‌زنی داشته باشد. اما همانطور که آلگری بارها اشاره کرده، یوونتوس یک پله بالاتر برای اوست. در تورین او باید تمرکزش را در طول 90 دقیقه حفظ کند و هر زمان لازم است، پوشش دفاعی را برای بازیکن پشت سری فراهم کند، چیزی که در بازی‌های قبلی در انجامش مشکل داشته. او در تیم جدید خود هم دیگر یک سوپراستار نیست. در دیناموزاگرب او ستاره اصلی تیم بود و محور بازی به شمار می‌رفت. اما در یووه آن حمایت برای او وجود ندارد. حالا باید خودش را برای تیم و ساختارش فدا کند.

او بیش از هر چیزی به ثبات بیشتری در بازی‌اش نیاز دارد. او یک بازیکن مستقیم است که هر زمان توپ را می‌گیرد، دوست دارد حریف را دریبل بزند و کاری مهم انجام دهد. او برای درک ریتم بازی یووه و سازگاری با آن نیاز به زمان خواهد داشت. در مسابقه‌هایی هم که در پست شماره 10 به میدان رفته، در جاگیری ضعیف عمل کرده و در این مورد باید پیشرفت کند.

حضور یوونتوس در چند جام می‌تواند به او فرصت‌های بیشتری بدهد و بازی امشب با کروتونه یک شروع خوب است. او در این بازی احتمالا آزادی بیشتری برای جلو رفتن پیدا می‌کند. این بهترین فرصت پیاکاست تا نشان دهد چقدر مصمم است برای تیم بجنگد.

در بازی امشب احتمالا لیختن اشتاینر هم استراحت می‌کند و آلوز در دفاع راست بازی خواهد کرد. آلوز برزیلی در حمله فوق‌‌العاده است و چیز‌های زیادی به تیم اضافه می‌کند. مشکل اما شکنندگیِ او در فاز دفاعیست. 1-3-2-4 با حضور او در دفاع راست کمی بیش از اندازه تهاجمیست و تیم باید تعادل لازم را برای نفوذ‌های او برقرار کند. اما آلوز به حدی در حمله خوب است که نمی‌توان در هر صورت نادیده‌اش گرفت.

مسابقه امشب فرصت خوبیست برای یووه تا نشان دهد می‌تواند تا پایان بازی تمرکزش را حفظ کند. آن‌ها معمولا سعی می‌کنند در 15 دقیقه ابتدایی گل بزنند و بعد در ادامه مسابقه به استراحت بپردازند. اما کروتونه معمولا لحظات پایانی تمرکزش را از دست می‌دهد و ممکن است یووه در این بازی نتواند خیلی زود به گل برسد.

برد در بازی امشب یوونتوس را به ششمین قهرمانی پیاپی در لیگ نزدیک‌تر خواهد کرد. 3 امتیاز این بازی به اندازه 3 امتیاز بازی جذاب برابر اینتر ارزشمند است و امید می‌رود تیم به راضی نگه‌داشتن آلگری ادامه دهد.

۱    
آی اسپورت
2017-02-08 16:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر