فهرست

نکته روز: تنها 10 درصد گل‌های رئال را اسپانیایی‌ها زده‌اند

آی‌اسپورت: دیدار امشب رئال مادرید در سن مامس تقابل دو تیمی است که بالاترین و پایین‌ترین درصد گلزنان اسپانیایی را در خود جای داده اند. تیم کارلو آنچلوتی شاید به آمار حیرت‌انگیز 75 گل در این فصل رسیده باشد اما تنها 8 گل یعنی 10.67 درصد گل‌های این تیم را بازیکنان اسپانیایی زده‌اند. از این جهت رئال در انتهای جدول است. با توجه به سیاست‌های سختگیرانه اتلتیک بیلبائو در فصل نقل و انتقالات جای تعجب نیست که تمام 22 گل این تیم در این فصل را بازیکنان اسپانیایی زده‌اند.

از 67 گلی که بازیکنان خارجی رئال مادرید زده‌اند، مثلث پرتغالی، فرانسوی و ولزی تیم 3 گل زده اند. نفر بعدی آمار گلزنی هم یک کلمبیایی است: خامس رودریگس در این فصل هشت گل زده که به تنهایی برابر با کل گل‌های اسپانیایی‌های رئال است. ایسکو و سرخیو راموس با زدن سه گل بهترین‌ اسپانیایی‌های رئال هستند که با یک مکزیکی، خاویر هرناندس برابرند. خسه و ناچو هم هرکدام یک گل زده‌اند تا در فهرست گلزنان اسپانیایی قرار گیرند.

حریف این هفته‌شان، اتلتیک بیلبائو، در کل تیم خود فقط یک خارجی دارد، آیمریک لاپورته فرانسوی و به نظر می رسد در آینده دور نیز در جدول گلزنان بومی نیز صدرنشین باشد. خیلی بعید است که مدافع میانی 20 ساله بتواند برابر صدرنشین لیگ رکورد صددرصد بیلبائو را خراب کند.

     
آی اسپورت
2015-03-07 17:30:33
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر