فهرست
قصه عجیب پاراگلایدر؛ ۳مصدوم و بدون فوتی!
قصه عجیب پاراگلایدر؛ ۳مصدوم و بدون فوتی!

قصه عجیب پاراگلایدر؛ ۳مصدوم و بدون فوتی!

آی اسپورت – پارگلایدر یکی از رشته‌های نوظهور در بازی‌های آسیایی بود که برای نخستین بار در یک تورنمنت رسمی حضور داشت و بعد از این حضور نوبرانه ورزش پاراگلایدینگ حالا نیم‌نگاهی به اضافه شدن به ورزش‌های المپیکی دارد. با این وجود حوادث رخ داده در جریان این بازی‌ها به اندازه‌ای بوده که تهدیدی جدی بر سر راه این رشته محسوب می‌شود. در رقابت‌های پاراگلایدینگ بازی‌های آسیایی اندونزی که 9 روز به طول انجامید سه پاراگلایدرسوار دچار سانحه شده و روانه بیمارستان شدند.

وانگ جیانوی پاراگلایدرسوار چینی و لیدا حضوری پاراگلایدرسوار افغان به دلیل سقوط سخت در جریان رقابت‌ها روانه بیمارستان شدند. حضوری به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه پشت و گردن به مدت سه روز در بیمارستان بستری بود. پاراگلایدرسوار سوم که نامش اعلام نشده هم در زمان فرود از ناحیه دست دچار مو برداشتن استخوان و ضرب‌دیدگی شده که به بیمارستان منتقل و بعد از یک روز مرخص شده است.

این درحالی است که مسوولان فدراسیون آسیایی ورزشهای هوایی به دلیل حوادثی که در جریان نخستین حضور این رشته در بازی‌های آسیایی اتفاق افتاده، در جریان کنفرانس مطبوعاتی‌ای که در جاکارتا برگزار شده بود مجبور شدند به دفاع از ایمنی این ورزش بپردازند.

سانجای تاپار دبیرکل فدراسیون آسیایی ورزشهای هوایی در این باره توضیح داد که این سازمان مصدومیت‌های رخ داده در جریان رقابت‌ها را به چند دسته تقسیم‌بندی می‌کند. تاپار در این باره گفت: «پاراگلایدینگ از موتورسواری در خیابانهای جاکارتا امن‌تر است. هر ورزشی خطرهای خاص خود را دارد و ورزشهای هوایی هم از این قاعده مستثنی نیست. ما در ورزش خودمان این حوادث را به دو دسته سانحه و حادثه تقسیم‌بندی می‌کنیم. هدف ما این بود که هیچ سانحه‌ای نداشته باشیم ولی در اندونزی سه سانحه داشتیم. البته همه چیز آماده بود. ما زمانی یک اتفاق را حادثه قلمداد می‌کنیم که کسی فوت کرده باشد یا با مصدومیت جدی فرود آمده باشد. پس ما در اندونزی حادثه نداشتیم و فقط سه سانحه داشتیم.

۳    
آی اسپورت
2018-09-02 11:25:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر