فهرست
مرور هفته هفدهم لیگ یک؛ شکست تلخ نساجی در وطنی!
مرور هفته هفدهم لیگ یک؛ شکست تلخ نساجی در وطنی!

مرور هفته هفدهم لیگ یک؛ شکست تلخ نساجی در وطنی!

هفته هفدهم لیگ یک در حالی پیگیری شد که در مهم‌ترین بازی گروه الف فولاد نوین موفق شد در مقابل دیدگان هزاران هوادار شمالی نساجی را شکست دهد تا با اختلاف نه امتیاز صدرنشین بماند. مس نیز در ادامه‌ی پیروزی‌های جنجالی خود توانست فجر را شکست دهد تا به رده دوم جدول صعود کند. نکته‌ی جالب توجه در بازی‌های گروه الف اینجاست که در 6 بازی، سه تیم میهمان موفق به شکست میزبان خود شدند. در گروه ب سیاه جامگان در کرمانشاه مقابل راهیان شکست خورد تا مس رفسنجان با یک تساوی صدر جدول را از تیم مشهدی پس بگیرد. مروری داریم بر بازی‌های هفته هفدهم لیگ دسته اول.

 

\"گروه الف\"

 

نساجی مازندران 2 – 3 فولاد نوین اهواز

اهوازی‌ها یک قدم تا نماینده‌ای جدید در لیگ برتر

حساس ترین بازی این هفته را اهوازی‌ها بردند تا با ایجاد 9 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم تا حدود زیادی صعود خود را به لیگ برتر قطعی کنند. نساجی که در این بازی از حمایت بیش از 15000 هوادار خود سود می‌برد پس از دو بار پیش افتادن در نهایت نتیجه را واگذار کرد.

 

فجر سپاسی شیراز 1 – 2 مس کرمان

باز هم برد جنجالی!

مس پس از نتایج ضعیف در نیم فصل اول حالا با بردهای پیاپی در نیم فصل دوم به رده دوم صعود کرده است. مس در نیم فصل دوم از 18 امتیاز ممکن، 16 امتیاز کسب کرده. فجر با این شکست دومین باخت متوالی‌اش را نیز تجربه کرد. گل پیروزی بخش مس در آخرین ثانیه‌های بازی و باز هم از روی نقطه‌ی پنالتی به ثمر رسید!

 

ایرانجوان بوشهر 1 – 2 شهرداری اردبیل

تحول شهرداری نسبت به نیم فصل اول

محمد ربیعی باز هم نشان داد با سن کمش مربی کاربلدی است. بعد از ورود این مربی به شهرداری، این تیم به طرز قابل توجهی خود را از انتهای جدول جدا کرد. ایرانجوان در حالی این بازی را واگذار کرد که با یک گل از حریفش پیش بود. این بازی جنجال هایی نیز داشت.

 

آلومینیوم هرمزگان 2 – 0 تربیت نوین یزد

تربیت به سقوط نزدیک شد

آلومینیوم که هفته گذشته شکست سختی را مقابل ایرانجوان تحمل کرده بود، این هفته از فرصت به‌دست آمده بهترین استفاده را برد و تربیت نوین انتهای جدولی را با شکست روانه یزد کرد. با این باخت سقوط تربیت نوین به لیگ دو تا حدود زیادی مسجل شد.

 

استقلال اهواز 0 – 0 نفت و گاز گچساران

استقلال همچنان در سراشیبی

استقلال از پس نفت و گاز هم برنیامد تا همچنان روند نزولی خود را ادامه دهد. اما همین یک امتیاز خارج از خانه برای گچسارانی‌ها بسیار با ارزش تلقی می‌شود. این بازی تنها بازی بدون گل این هفته لیگ دسته اول بود.

 

گیتی پسند 2 – 0 نیروی زمینی

نیروی زمینی؛ 7 بازی و 6 باخت!

نیروی زمینی که هفته قبل بعد از 5 شکست پیاپی، برد را هم تجربه کرده بود این هفته باز هم باخت. گیتی پسند با این برد یک پله جایگاه خود در جدول رده‌بندی را ارتقا بخشید.

 

 

\"گروه ب\"

 

رفسنجان 1 – 1 شهرداری تبریز

بازگشت مس به صدر جدول

انتظار مس برای بازگشت به صدر جدول تنها یک هفته به طول انجامید. مس با همین یک امتیاز جای سیاه جامگان در صدر را گرفت. شهرداری از رفسنجان یک امتیاز ارزشمند به عنوان سوغات به تبریز خواهد برد.

 

راهیان کرمانشاه 2 – 1 سیاه جامگان مشهد

کار بزرگ راهیان

راهیان دست به کار بزرگی زد و سیاه جامگان مدعی را شکست داد. پیروزی راهیان معادلات انتهای جدول را نیز تا حدودی بهم زد. صدرنشینی سیاه جامگان تنها یک هفته هم دوام نداشت.

 

صنعت نفت آبادان 1 – 0 پاس همدان

مردم آبادان بیش از پیش امیدوار

نفت بازی حساس و مهمی را به سود خود رقم زد. اکنون این تیم با یک بازی و یک امتیاز کمتر در جایگاه دوم قرار دارد. هرچند پاس در این بازی شکست خورد اما همچنان یکی از مدعیان صعود دراین گروه به حساب می‌آید.

 

پارسه تهران 3 – 2 داماش گیلان

هتریک پارسه

پارسه از این بازی نیز سه امتیاز کسب کرد تا به جمع مدعیان این گروه برگردد. داماش که روزگار خوبی را نمی‌گذراند دیر بجنبد به یکی از سقوط کننده‌ها تبدیل خواهد شد.

 

فولاد یزد 2 – 0 گل گهر سیرجان

فولاد خود را بالا کشید

گل گهر در این هم شکست خورد تا به منطقه خطر نزدیک تر شود. فولاد با این برد تکانی اساسی به خود در جدول داد و چند پله‌ای صعود کرد.

     
آی اسپورت
2015-03-08 02:16:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر