فهرست
نوری: تیموریان رفیق فابریکم است اما در زمین رفاقتی با هم ندارم!
نوری: تیموریان رفیق فابریکم است اما در زمین رفاقتی با هم ندارم!

نوری: تیموریان رفیق فابریکم است اما در زمین رفاقتی با هم ندارم!

آی اسپورت- محمد نوری را می‌توان رکن اصلی موفقیت پرسپولیس دانست. هافبک طراح و بازیسازی که در پرسپولیس مدل جدید، هم گل می‌زند و هم پاس گل می‌دهد. از اینها مهم‌تر رهبری پرسپولیس در زمین را به نحو احسن انجام می‌دهد. نوری در تبریز و مقابل تراکتورسازی هم امید اول درخشان است. او در مورد این بازی به روزنامه ایرا ورزشی می‌گوید: «شخصا اعتقاد دارم که بازی با تراکتور سخت است. معمولا همیشه بازی‌های پرسپولیس و تراکتور زیبا از آب درآمده است. امیدوارم که این بازی ما در تبریز هم زیبا و تماشاگر پسند از آب در بیاید و در پایان هم نتیجه به نفع پرسپولیس رقم بخورد.» این بازی جدا از جدال تراکتور- پرسپولیس، دوئل نوری با آندو هم هست. دو دوست صمیمی که این بار باید مقابل هم قرار بگیرند. کاپیتان پرسپولیس درباره این دوئل صحبت‌های جالبی انجام می‌دهد: «با آندو از زمان جوانان دوست هستیم و الان 15 سالی است که با هم رفاقت و رفت و آمد خانوادگی داریم. خیلی سخت است که بگویم رفاقت ما پر رنگتر است یا رفاقت آندو با مجتبی جباری. من خودم در این سالها اگر 3، 4 رفیق خوب و فابریک داشته باشم، یکی از آنها قطعا آندو است. رفاقت ما در حد بالایی است تا جایی که برای انتخاب تیم‌هایمان هم با هم مشورت می‌کنیم. آندو هم حتما دوستان نزدیکی دارد که یکی از آنها مجتبی جباری است.» آیا تیموریان برای جدایی از استقلال هم با او مشورت کرده یا نه؟ نوری در جواب می‌گوید: «مشورت که نه اما در موردش با هم صحبت کردیم. من هم به او گفتم که بهترین گزینه تراکتور نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا است. فکر هم می‌کنم که آندو در آسیا خیلی خوب برای تراکتور بازی کرد و در 3 امتیازی که این تیم گرفت هم تاثیرگذار بود.» نوری همراه با آندو، در تیم ملی هم بازی‌های خوبی انجام داده‌اند. آنها زوج مناسبی هستند. یکی جنگنده و دیگری طراح. نوری معتقد است که زوج او و آندو همیشه موفق بوده. به همین دلیل از بازی‌های خوبشان در کنار هم صحبت می‌کند: «هر زمان من و آندو در تیم ملی بودیم خوب نتیجه گرفتیم. از بازی‌هایی که یادم می‌آید که هر دو با هم در زمین بودیم مثل بازی با امارات که 3 گل زدیم، بازی با روسیه که یک -  صفر بردیم و دیدار با کره جنوبی که باز هم یک - صفر ما برنده شدیم. این بحث دیگر برمی‌گردد به تفکرات سرمربی تیم ملی که از چه نفراتی استفاده کند. شاید در این زمینه نظر من مبنی بر اینکه ما در کنار هم زوج خوبی را تشکیل می‌دادیم زیاد مهم نباشد، چون نظر سرمربی است که اهمیت دارد.»رفاقت نوری و آندو فقط بیرون از زمین است. در زمین نه نوری، آندو را می‌شناسد و نه آندو، نوری را. نمونه‌اش یکی از دربی‌ها که درگیری لفظی میان این دو به‌وجود آمد. کاپیتان پرسپولیس می‌گوید: «در بیرون زمین من و آندو با هم خیلی رفیق هستیم. شما به یکی از بازی‌های دربی و درگیری مختصری که سر زدن ضربه کاشته میان من و آندو به‌وجود آمد اشاره کردید. باید بگویم که در زمین رقیب هم هستیم و رفاقت تعطیل است. به هر حال در فوتبال درگیری پیش می‌آید، پینگ پنگ که نیست. پس درگیری طبیعی است اما این مسائل روی روابط ما هیچ تاثیری ندارد. شاید چند روز یک بار و یا هر روز هم با هم حرف بزنیم اما معمولا در گفت‌وگوهایمان بحث فوتبالی نمی‌کنیم. اصلا هم اهل کری خواندن برای هم نیستیم.»
پرسپولیس روی آسیا تمرکز کرده و می‌خواهد به نتایج فوق‌العاده‌اش ادامه بدهد. محمد نوری این را می‌گوید: «قطعا تمرکز ما بیشتر در آسیا است اما این دلیل نمی‌شود که بخواهیم بازی‌های لیگ را فراموش کنیم یا اینکه بخواهیم بازی‌های لیگ را دست کم بگیریم و تمام توانمان را برای بازی‌ها نگذاریم. به هر حال همیشه هواداران از پرسپولیس برد می‌خواهند. ما باید بتوانیم نتایج خوبمان در آسیا را در لیگ هم تکرار کنیم. خیلی سخت است که بخواهیم در لیگ برای پرسپولیس انگیزه حضور در میان سه تیم برتر را داشته باشیم چون ما امتیازات زیادی از دست داده‌ایم. در درجه اول باید سعی کنیم که بازی‌های زیبایی را به نمایش بگذاریم و پس از آن بتوانیم دل هواداران پر تعداد پرسپولیس را به دست بیاوریم.»
محمد نوری درباره رفاقتش با آندو می گوید:« من و آندو از زمان تیم ملی جوانان که حمید درخشان سرمربی مان بود  با هم رفیق بوده ایم اما با وجود فاقتی که داشتیم به غیر از تیم ملی در هیچ تیم باشگاهی همبازی نشدیم.» نوری در پاسخ به این سوال که تا به حال چند  بار در دوئل با آندو پیروز شده می گوید:« نمی دانم.خب این را که نمی شود گفت چون مشخص نیست اما کلا خیلی به پسست هم خورده ایم .با این وجود ان شاء الله امروز ما می بریم.» وی درباره علاقه مشترک شان به شماره 14 می گوید:«هر دو تایمان این شماره را دوست داریم اما در تیم ملی  آندو به خاطر کسوت بیشترش 14 را می پوشد.»کاپیتان پرسپولیس در باره خصوصیت مشترک دیگر بین او و آندو و استفاده از تل می گوید:« آن تل را هم من در اردوی تیم ملی به او دادم.» نوری در پاسخ به این سوال که تا حالا شده که آندو را در بازی بزنی می گوید:« نمی دانم اما فکر می کنم تا حالا بیشتر او من را زده است.البته این طبیعی است چون سبک بازی ما فرق می کند.»

     
آی اسپورت
2015-03-08 12:13:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر