فهرست
دفاع از ریسک جادوگر؛ژنرال از کجا شروع کرد؟
دفاع از ریسک جادوگر؛ژنرال از کجا شروع کرد؟

دفاع از ریسک جادوگر؛ژنرال از کجا شروع کرد؟

آی اسپورت – بعد از آنکه علی کریمی هدایت سپیدرود رشت را بر عهده گرفت، خیلی‌ها به انتقاد از او پرداختند و این انتخاب را از جهات مختلف به چالش کشیدند. یکی از مهم‌ترین سرفصل‌های انتقاد از کریمی، مربوط به شرایط نامناسب مالکیتی، مالی و مدیریتی در این تیم رشتی می‌شد؛ چیزی شبیه به وضع تیم قبلی جادوگر یعنی نفت تهران که نشان می‌دهد کریمی برای مربیگری کمی عجله دارد و این مساله ممکن است با انتخاب‌های غلط متعدد او را دچار دردسر کند. البته که نیت منتقدان کریمی پاک و دلسوزانه است و البته که کریمی در رشت مشکلات پرشماری خواهد داشت. با این وجود نمی‌توان کتمان کرد که بالاخره شماره هشت هم از جایی باید کار مربیگری‌اش را شروع می‌کرد؛ جایی که به هزار و یک دلیل نمی‌توانست یک باشگاه بزرگ و استاندارد باشد. واقعا کدام تیم معتبر با گردش مالی مناسب و حاشیه امنیت ایده‌آل می‌تواند به امثال کریمی اعتماد کند و نیمکتش را به یک مربی جوان و کم‌تجربه بسپارد؟

واضح است که چنین اتفاقی به ندرت رخ می‌دهد و تازه اگر اینطور شود هم مربی جوان به خاطر برگزیده شدن به چنین عنوانی دایما در مظان اتهام لابی‌گری و باندبازی خواهد بود. اصلا بیایید فرض کنیم علی کریمی کارش را از سرمربیگری پرسپولیس یا تراکتورسازی شروع می‌کرد؛ در این صورت بسیاری از همین منتقدان کنونی او را به باد ملامت می‌گرفتند که چرا صرفا به اتکای اسمش هدایت یک تیم بزرگ را بدون تجربه کافی بر عهده گرفته است؟ خب در این شرایط یک مربی جوان که قصد شروع کار را دارد، چه باید بکند؟ حتی با صرف‌نظر از همه این نقد و نظرها، بالاخره باید پیشنهاد بزرگی در کار باشد که یک مربی آن را بپذیرد یا نه؟ آمدیم و تا چند سال دیگر هیچ باشگاه بزرگی در ایران به جادوگر پیشنهاد سرمربیگری نداد؛ در این صورت او تا کی باید کنج خانه بنشیند؟ کریمی می‌خواهد کار کند، وگرنه اگر دوران خانه‌نشینی‌اش به طول بینجامد، به تدریج از فهرست گزینه‌ها هم خارج می‌شود و این طبعا برای او اتفاق خوشایند و مطلوبی نیست.

یادمان باشد امیر قلعه‌نویی که امروز پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر است،‌ کارش را از برق تهران شروع کرد و با هدایت استقلال اهواز به لیگ برتر رسید. امروز هیچ‌کس از دو تیم اول امیر خبر ندارد؛ در واقع برق که نابود شده و استقلال اهواز هم در پایین‌ترین پله‌های جدول لیگ دسته دوم برای بقای اسمش دست‌وپا می‌زند. امیر اما آنجا کسب تجربه کرد و هنوز دارد در لیگ برتر کار می‌کند. مربی اگر جنم و جوهرش را داشته باشد، در هر شرایطی می‌تواند خودش را نشان بدهد و پله‌پله بالا برود. اگر هم جز این باشد که اصلا بالا رفتن حقش نیست و دیر یا زود چاره‌ای جز محو شدن از صحنه نخواهد داشت. بنابراین حالا که کریمی انتخابش را کرده و در این مسیر خیلی هم جدی و مصمم به نظر می‌رسد، چه بهتر که منتقدان به انتخاب جادوگر احترام بگذارند و لااقل برای قضاوت در موردش، کمی تحمل داشته باشند.

 

بردیا احمدی، گل

۹ ۱  
آی اسپورت
2018-01-08 16:12:00
نظر دهید

۱ نظر
آرش6
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۱۷
راجع به برق تهران نمیدونم ولی راجع به استقلال اهواز و موندنش تو لیگ برتر تو اون آخرین بازی با استقلال میتونید به مصاحبه

جواد زرینچه و سایر بازیکن های اون سال استقلال نگاه بندازید که چجوری موند تو لیگ برتر تا گروهبان بشه ژنرال

دروازه خالی بیرون زدن رو که ما دیدیم
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر