فهرست
خاکپور تهدید کرد/ تیمم کامل نباشد استعفا می دهم
خاکپور تهدید کرد/ تیمم کامل نباشد استعفا می دهم

خاکپور تهدید کرد/ تیمم کامل نباشد استعفا می دهم

آی اسپورت- تیم المپیک، در حالی باید امشب با نفرات کامل به کویت سفر کند که چند باشگاه با حضور بازیکنان خود در اردو مخالفت کرده اند. این مشکل بزرگ، صبر محمد خاکپور را لبریز کرده. سرمربی متین تیم المپیک در این باره می گوید:« تیم المپیک برای همه مردم است. 40 سال است که به مرحله نهایی صعود نکرده و به همین دلیل همه باید دست به دست هم بدهیم تا این تیم به موفقیت دست یابد. کوچکترین خواسته من از فدراسیون فوتبال این بود که بازیکنان را 10 روز در اختیار من قرار بدهد. متاسفانه در رسانه ها همه از کمک به تیم المپیک صحبت می کنند اما وقت عمل که می رسد کار خاصی انجام نمی دهند. آقای تاج مدام مصاحبه می کند و از کمک به تیم المپیک صحبت می کند. می خواهم بدانم ایشان چه کمکی به تیم المپیک کرده؟ طبق قانون بازی تیمهایی که سه سهمیه در تیم المپیک دارند لغو شده. آیا این کمک است؟ باید نامش را کمک بگذاریم ؟ درخواست من براى اینکه به هیچ تیمى لطمه نخورد و همه شرایط یکسان داشته باشند تعطیلى هفته بیست و سوم بود و این تنها چهار روز به تعطیلى لیگ اضافه می کرد، چرا که طبق برنامه قبلى لیگ از ٢٢ اسفند تا ١٤ فروردین تعطیل بود!!»

خاکپور به فکر بازیکنانی است که قرار است در مدت کوتاه چند بازی سخت و طاقت فرسا را انجام بدهند. او در این مورد می گوید:« من به فکر بازیکنان تیمم هستم. بازیکن در این رده سنی توانایی بازی در هر سه روز را ندارد. بازیکن من باید امروز در لیگ بازی کند، شب به هتل و فرودگاه بیاید و نخوابد، با من به کویت برود و روز 21 اسفند با تیم المپیک کویت بازی کند. سپس به ایران برگردد، با تیمش تمرین کند و دو روز بعد در لیگ بازى کرده و مجدد در باشگاه هاى آسیا برای باشگاهش بازی کند. سپس به تیم المپیک بیاید و در 8 روز 4 بازی حساس انجام بدهد. آیا این برای بازیکن 20 ساله ایرانی استاندارد است؟ بازیکن ایرانی در این رده سنی توانایی بازی در فاصله کوتاه را ندارد. بخصوص اینکه در مسافرت هم باشد. در نهایت هم خدای ناکرده آسیب دیدگی برایش پیش می آید و این هم به ضرر باشگاه می شود، هم به ضرر تیم المپیک اما مثل اینکه برنامه ریزی سازمان لیگ ، هم از باشگاه ها مهمتر است و هم از بازیکنان. مسئولان دوست دارند همه صدمه ببینند الا برنامه ریزى سازمان لیگ!»

خاکپور صحبتهایش را اینگونه ادامه می دهد:« باید از حبیب کاشانی تشکر کنم. اگر در این مدت او نبود، مشخص نبود چه بر سر تیم المپیک می آمد. اصلا آیا تیم المپیکی می ماند؟ او با توانایی خودش و نه فدراسیون فوتبال و هیچ ارگان دیگری، تا به امروز تیم المپیک را ساپورت کرده. اردو رفتیم، بازی تدارکاتی انجام دادیم. الان هم فقط یک خواسته از فدراسیون داریم . اینکه یک هفته از لیگ را تعطیل کنند تا همه بازیکنان در اختیار تیم المپیک باشند. آن هم فقط برای 10 روز. این خواسته، غیر منطقی است؟ اگر فدراسیون فوتبال این قدرت را ندارد یا نمی تواند یک هفته از لیگ را به خاطر تیم المپیکش به تعویق بیندازد ، باید به دنبال شخص دیگرى براى این کار باشد. مگر همه نمی گویند به تیم المپیک کمک می کنیم. پس با این کار حرفشان را عملی کنند. ایرادی دارد؟»

خاکپور از کناره گیرى هم صحبت می کند. البته اگر با تیم کامل به کویت نرود:« قرار است امشب به اردوی کویت برویم. من 30 نفر را دعوت کرده ام. اگر تیم کامل در اختیار من نباشد رفتنمان به کویت چیزى جز هزینه بى مورد و وقت تلف کردن نیست. اگر این اتفاق بیفتد از آقای کاشانى می خواهم که کناره گیری کنم. ما همه اش صحبت از تیم می کنیم ولی تیممان کامل نیست. اگر تیم من کامل نباشد و در نهایت نتیجه نگیرد، آیا مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ می آیند تا جواب 75 میلیون ایرانی را بدهند؟ من که آبرویم را وسط گذاشته ام باید جواب بدهم، من باید آبروی 35 ساله ام در فوتبال را وسط بگذارم. پس نیاز دارم تا تیمم را کامل در اختیار داشته باشم. باز هم می گویم اگر تیمم کامل نباشد این اردو معنی ندارد. من نمی توانم با این شرایط کار کنم . اگر کسی دیگر می تواند بیاید، قدمش روی چشم. من هم می روم دنبال زندگی ام. درست مثل سالهایی که از فوتبال دور بودم.»

خاکپور تا امروز بدون قرارداد در تیم المپیک کار کرده است. او در این باره می گوید:« تا امروز که با شما صحبت می کنم، حتی یک حکم هم به من نداده اند. نه به من و نه به کادر فنی ام که خالصانه برای موفقیت تیم المپیک تلاش می کنند.شخصاً از آقاى مایلى کهن خواهش کردم تا به من و تیم امید کمک کند و این بزرگوار با افتادگى قبول کردند اما فدراسیون فوتبال حتى حرمت این پیشکسوت و استاد فوتبال را هم نگه نداشت تا حداقل با یک حکم خشک و خالى سمت ایشان را در تیم المپیک ابلاغ کند. مگر وقتی مربی خارجی می آورند، بدون قرارداد برای فوتبال ایران کار می کند؟ الان نه فدراسیون حالی از ما می پرسد و نه کسی سراغ ما آمده. فقط آقای کاشانی هست که کنار ما حضور دارد. ضمنا از همه بازیکنان خوب تیم المپیک که در این مدت تلاش کردند تشکر می کنم ،چون تنها انگیزه آنها مرا در این تیم نگه داشته و امیدوارم که این جوانان به هدف مقدسشان دست یابند. »

     
آی اسپورت
2015-03-08 16:23:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر