فهرست

تونی:‌ راننده تاکسی هم از ضعف خط دفاع تراکتورسازی باخبر بود

 تونی اولیویرا سرمربی تراکتورسازی بعد از پیروزی تیمش مقابل پرسپولیس در هفته بیست و دوم لیگ برتر در کنفرانس خبری گفت: به همه شما خسته نباشید و خوش آمد می گوییم. می دانستیم یک بازی مهم در پیش رو داریم و همه دیدید که چه بازی سختی انجام دادیم .می دانستیم اگر تمرکزمان را حفظ کنیم می توانیم برنده باشیم و در 90 دقیقه موقعیت‌های بسیاری به وجود آوردیم.

 

سرمربی پرتغالی پیش از اینکه حبرنگاری سوالی بپرسد، گفت: در بازی پرسپولیس و تراکتورسازی یک راز نهفته بود و آن این بود ما نباید خودمان را وارد یک بازی احساسی می کردیم، جایی که تیم ما را آنها تحریک می کردند. در چنین شرایطی ما نباید وارد جر و بحث شویم و حواس مان باید معطوف به بازی باشد.شاید همیشه این کار را نکرده‌ایمو گاهی اتفاقاتی در جریان بازی رخ داد که حوای ما را پرت کرد و چیزی نمانده بود تا چیزی را که ساخته بودیم را از بین ببریم. نباید فراموش کرد که پرسپولیس یک روز بیشتر از ما استراحت کرده بود. ما ضعف‌هایمان را می دانیم، اما در این مسابقه ضعف ها را برطرف کردیم.روی تیم مان کار می کنیم تا در سازماندهی کارهای دفاعی مان بهتر شویم و هر دفعه بهتر از قبل می شویم. به تماشاگران تبریک می‌گویم، البته آنها باید بدانند برای ساخت یک تیم یک پروسه یک هفته یا دو هفته‌ای کافی نیست، حتما با کار کردن و تلاش بسیار می‌توانیم به هدف‌مان نزدیک شویم. ما فقط 14 نوع تمرین انجام می‌دادیم. خیلی مهم است که بازیکنان روی تمرین تمرکز کنند و خیلی خوب است که شما می‌بینید ما تلاش می‌کنیم تا به یک هارمونی مناسب برسیم. می‌خواهم یک مقدار از این ماجرا فاصله بگیریم و به یکی از همکاران شما تسلیت بگویم و با او همدردی کنم.الان نزدیک عید است و همه خوشحال هستند اما غم هم وجود دارد اما امیدوارم با آمدن سال جدید بدی‌ها و غم‌ها از درون ما خارج شود. ما قصد داریم در ایام عید به بچه‌ها استراحت دهیم تا در کنار خانواده از تعطیلات لذت ببرند. اواخر ماه می کار ما تمام می‌شود و همه می‌دانیم انجام 8 بازی در یک ماه کار ما را بسیار سخت می‌کند. باید تیم را بیشتر آماده کنیم و اجازه ندهیم از شرایط آرمانی فاصله بگیریم. اگر شما دو صندلی داشته باشید باید ببینید آیا قابلیت نشستن روی هر دو را دارید یا خیر. ما درگیر دو لیگ هستیم. بازی‌های آسیایی و لیگ.


چقدر به جوانان تیم اعتماد دارد: خیلی مهم است که به جوانان اعتماد کنیم. البته آنها باید بدانند در هر جلسه از تمرین هر کسی در پست خود کارش را به درستی انجام دهد و همه باید آماده بازی کردن باشند. شاید اگر کسی به بازی گرفته نمی‌شود کیفیت لازم را ندارد و در چارچوب کار ما را بلد نیست. البته عده‌ای هم مصدوم هستند و من دوست دارم هر کسی در پست خود بازی کند اما وقتی مصدوم و محروم داریم ناچارا مجبور می‌شویم از بازیکنان در پست‌های مختلف استفاده کنیم.

 

آیا از همه بازیکنان جوان راضی هستید: من از همه راضی هستم امروز همه تلاش کردند و خوب بازی کردند. از بچه‌ها می‌خواهم در بازی‌های بعد از جان مایه بگذارند و همه تلاش خود را انجام دهند.


اگر می‌خواستید کسی را تعویض کنید، چه کسی بود: دوست ندارم نام کسی را ببرم. در دفاع راست مقداری با مشکل مواجه بودم ودر سمت چپم مجبور شدیم از بازیکنی که در سمت راست بازی می‌کرد استفاده کنیم به همین خاطر مقداری با چالش روبه‌رو شدیم. امیدوارم آندو تجربیاتش را به تیم انتقال دهد تا بازیکنان با یکسری مسائل آشنا شوند.

 

درخشان گفته به دلیل بازی مقابل بنیادکار پرسپولیس مثل همیشه بازی نکرده: اگر آنها سه‌شنبه با بنیادکار بازی کردند ما چهارشنبه به مصاف الاهلی رفتیم. آیا این طور نبود؟ شاید پرسپولیسی‌ها خسته بودند اما ما از طریق هوادارانی که به ورزشگاه آمدند، قابلیت خودمان و سازماندهی خوبی که داشتیم توانستیم این بازی را ببریم.


مشکلات دفاعی: وقتی سوار تاکسی می‌شدم هم راننده تاکسی به من می‌گفت که وضعیت خط دفاعی‌تان ضعیف است اما الان دو بازی است که گل نمی‌خوریم و خط دفاعی‌مان بهتر شده و بازیکنان بیشتر هماهنگ شده و از نظر دفاعی فقط تیم ما 4 نفر دفاع نمی‌کنند بلکه بازیکنان کاملا در دفاع کردن هماهنگ هستند و ما این سازماندهی دفاعی را به بازیکنان یاد دادیم و آنها هم یاد گرفتند و باید بدانید که ما در این بازی آماده بودیم اما حالا باید ببینم که این راننده تاکسی اگر مرا ببیند چه خواهد گفت.

نکته: تونی وقتی مورد خطاب خبرنگار خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه آیا شاهین ثاقبی را به تیم ملی امید می‌دهید یا نه، قرار گرفت، با ممانعت مدیر روابط عمومی هیأت فوتبال آذربایجان شرقی روبه‌رو شد چرا که به گفته مدیر روابط عمومی هیأت فوتبال سؤالات فقط باید در حیطه این بازی انجام می‌شد.

 

     
آی اسپورت
2015-03-08 19:57:36
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر