فهرست
کی‌روش-برانکو / بازگشت به قلب مردم
کی‌روش-برانکو / بازگشت به قلب مردم

کی‌روش-برانکو / بازگشت به قلب مردم

آی‌اسپورت- بعد از دو ماه تنش زا حالا ابرهای تیره آرام آرام کنار می‌روند و تلالو آفتاب آشتی از دوردست‌ها نمایان شده. دو ماه دشوار و وهم انگیز که مه غلیظ کینه و عداوت فضای فوتبال را آکنده بود و تنها همهمه زهرآلود دشمنی به گوش می‌رسید.

آتش این اختلاف را البته برانکو روشن کرد. او که ناگهان به همه قاب عکس‌های دونفره‌اش با کارلوس کی‌روش پشت پا زد و با انتقاد از اردوی دبی با جملاتی سخیف و یکسره بی اساس برنامه‌های سرمربی تیم ملی را زیر سوال برد. برانکو برخلاف روحیه جنتلمن مابانه‌ای که از او سراغ داریم در هیبت مردان کوچه و بازار به کی‌روش تاخت و او را مسوول چاقی بازیکنانش خطاب کرد! ادعایی که البته خود برانکو هم آن را باور نداشت و دستمایه شوخی‌های هجوآلود شبکه‌های اجتماعی شد. از اینجا به بعد این کی‌روش بود که نقش اول دعوا را بر عهده گرفت و با چند مصاحبه‌ سریالی و با اتهام تکان دهنده خائن، برانکو را نواخت. سرمربی تیم ملی برای حمله به رفیق دیروز و دشمن امروزش از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و همه واژه‌های تند و استخوان سوزش را حتی در پیام‌های فیس بوکی‌اش خرج کرد تا پاسخ یک برانکو را با ۱۰ داده باشد و به سختی از سرمربی پرسپولیس انتقام بگیرد. او حتی تهدید به خط زدن ستاره‌های پرسپولیس از تیم ملی کرد، تهدیدی غیرقابل باور که بیشتر شبیه یک تلافی کودکانه بود تا رفتاری که از یک سرمربی بین‌المللی سراغ داریم.

حالا و پس از فرونشستن گرد و غبار این درگیری بیهوده که فضای فوتبال را شبیه میدان‌های جنگ کرده بود، نشانه‌های وصل دوباره آشکار شده‌اند. سرمربی پرسپولیس به عنوان مقصر اصلی و آغاز کننده این دعوای زرگری بی حاصل، در آستانه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا پا پیش گذاشته و حمایت تمام خود را از تیم ملی اعلام کرده. برانکو تاکید کرده که حمایت از تیم ملی یک «هدف مقدس» است و در مسیر صعود به جام جهانی با تمام انرژی پشت سر تیم ملی و سرمربی‌اش خواهد بود. یک مصاحبه سراسر مثبت که پیام‌های آشتی کنان از آن به خوبی استشمام می‌شود.  برانکو که در تمام روزهای بعد از درگیری با کی‌روش با بدبینی تمام نمایش ضعیف دو ستاره کلیدی و موثر تیمش را به حمایت این دو از سرمربی تیم ملی مرتبط می‌داند، دریافته که نمی‌تواند در این فضای پرسوءتفاهم به اهدافش برسد. فضایی که شاید یکی از دلایل شکست تلخ تیمش در شهرآورد محسوب می‌شد. برانکو به فراست دریافته که در کلیدی‌ترین مقطع از فصل به سر می‌برد و یک اشتباه کوچک از سوی او می‌تواند به تمام رویاها و اهدافش در این فصل ضربه بزند. بنابراین برای دور کردن تنش و دغدغه از ستاره‌های ملی‌پوش تیمش که آشکارا در برزخ تهدید کی‌روش مبنی بر خط خوردن از تیم ملی به سر می‌برند، حمایت تمام قد خود را از تیم ملی اعلام کرده و بی اعتنا به همه نفرت پراکنی‌های کی روش، دست آشتی و دوستی به سوی او دراز کرده است.

با رفتار برانکو، حالا همه نگاه‌ها به سرمربی تیم ملی دوخته شده. او که بعد از دو ماه پرتنش و بهانه گیری‌های بی موقع، حالا به اروپا سفر کرده تا از نزدیک ستاره‌های لژیونر تیمش را زیر نظر بگیرد. آنچه یک اقدام اولیه برای تدارک تیم ملی در مسیر سخت و سنگلاخ بازی‌های برگشت مقدماتی جام جهانی به شمار می‌آید. مسیری که البته دو پیچ خطرناک و حساس را در همین فروردین پیش روی کی‌روش و تیمش قرار می‌دهد. کی‌روش برای عبور از این مسیر سنگلاخ به همه انرژی فوتبال ایران چه از منظر فیزیکی و چه از منظر معنوی نیاز دارد.

او که پیش از درگیری سخت با برانکو با فاصله یکی از محبوب‌ترین مربیان تاریخ فوتبال ایران به شمار می‌رفت، حالا باید با بزرگمنشی آب رفته را به جوی بازگرداند و دوباره به همان قله‌ای بازگردد که پیش از این روی آن ایستاده بود. همان قله‌ای که هواداران فوتبال را وادار کرد در حمایت از او به صفحه اجتماعی رییس جمهوری هجوم بیاورند و ابقای او را طلب کنند. پذیرش عذرخواهی پنهان برانکو و کنار گذاشتن همه اختلافات و جاری کردن فضای آشتی ملی همان انتظاریست که ما از کی‌روش به عنوان یک مربی بزرگ، بین‌المللی و مسوولیت پذیر داریم. مردی که در ۶ سال حضورش در ایران ثابت کرده جدای از وظایف سازمانی اش، یک ‌فرد مسوول، متعهد و باوجدان در قبال جامعه و مردم است و حالا باید این را دوباره ثابت کند؛ اثباتی برای بازگشت به قلب مردم.

سعید آقایی، ایران‌ورزشی

۹ ۱۱  
آی اسپورت
2017-02-19 07:22:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
نیما
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۰۷:۵۶
چرا برانکو مقصر‌ اصلی باشه ؟ کیروش از‌ اردویی مثل اردوی‌ دبی و بازی با منتخب آفریقایی‌های دبی چه سودی میبرد که‌ انتقاد از برنامه‌ش انقدر‌ عصبانیش کرد ؟ برانکو حق داره چرا باید واسه یه اردوی مسخره ۷ یا ۸ نفر از بازیکناشو بین دو نیم فصل در اختیار نداشنه باشه.کیروش مگر خداست که غیر قابل نقد میدونه خودشو ؟
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۰۸:۰۹
من هنوز میگویم آن حرفها از جانب برانکو نبود دلیلش هم واضح است. هیچگاه برانکو یک مربی بهانه جو و بهانه گیر و نق زن نبود.او مثل خیلی از مربیان تاثیر گذار فقط و فقط اهل کار و تلاش بود.
اما دخالت بی دلیل ما هواداران و بعضی رسانه ها ؛ شعله ی کوچک را بزرگ کرد.
کاش همه مثل آقای طاهری مدیر عامل محترم و بی نظیر پرسپولیس رفتار می کردند. چقدر با متانت و تدبر برخورد کردند.
برانکو اعتراض بدی کرد ولی دیگران در سایه ی این اعتراض دق و دلی و کینه های خود را از هردو مربی خالی کردند.
و اینکه صفات نسبت داده شده در این مقاله به سرمربی محترم پرسپولیس شایسته نبود.
۹
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۰۸:۳۷
حرف مفت نزن بابا بیخود کردی میگه برانکو مقصر بوده. لگد به مرغ نزدی داری در مورد فوتبال کارشناسی میکنی؟؟!!! نیم فصل که همه باید با تیماشون تمرین کنن یارو نصف اصلی تیمو برده دبی پیک نیک میخوای برانکو اعتراض نکنه؟ به خاطر بازی با آفریقایی های مقیم دبی؟؟؟ اسمشو میاریم انگار داریم مسخره بازی در میاریم ولی واقعیه!!
مجتبی فرد
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۰۹:۵۱
کی‌روش هم ببخشه آقای سعید آقایی نمی‌بخشه...
مردک تو که رو دست کی‌روش بلند شدی با این فحاشی لفاظانه.
حمید
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۰:۱۷
انتظار دارم که کلی نظرات مخالف و موافق درباره روایت شما از اختلاف این دو نفر اینجا ثبت بشه چون نگارنده مطلب ضمن حسن نیتی که داره اشتباهی که می کنه اینکه داره روایت خودشه از ماجرا میگه که این ذکر این روایت هر چی باشه اختلاف برانگیزه. ای کاش اصلا به گذشته اشاره نمی کردین و فقط چشم انداز آینده و اقدامات لازم برای اون رو ترسیم می کردین.
یه ایرانی
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۰:۴۲
باز یه نوشته زرد از سینه چاکان کلاش بزرگ کیروش

یعنی این همه تلاش برای موجه جلوه دادن به رفتارهای زشت و سخیف مربی تیم ملی خودش نوعی هنر است . همه دست اندرکاران فوتبال تائید کردند که حرفهای برانکو ایوانکوویچ تا اینجای کار درست بوده اما نویسنده معلوم الحال این مقاله سعی بر آن دارد با پر رنگ کردن و مغلطه کردن رفتار برانکو ؛ رفتارهای چاله میدانی و سخیف کیروش را نادیده بگیرد و شوربختانه بجای اینکه رفتارهای این لات را به وضوه بنویسد نه تنها راحت از رویشان عبور میکند تازه منت هم میخواهد سر ملت بگذارد که حالا ایشان بیایند و بزرگ منشی بکنند .
ای خاک بر سر این جماعت فوتبالی ما ( که خاک هم بر سر شده ) که بجای توضیح خواستن و توبیخ یک شارلاتان تازه گردن کج کند که بیشعوری که باعث التهاب در جامعه فوتبالی شدی ؛ بیا سر کارت و وظیفه ات را درست انجام بده . توای که پول یا مفت از این مملکت میگیری و سالی دو ماهش را هم ایران نیستی ؛ بیا بتمرگ سر وظیفه ات .
یعنی سخیف بدون یک عده جماعت تا کجاست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شرافت هم بخدا خوب است .
محسن
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۰:۵۸
کیروش در نتایج پرسپولیس دخالت و سنگ اندازی می کند و صبر مردم هم اندازه ای دارد. کیروش به وظیفه خودش بپردازد برانکوی صبور و اخلاق مدار و بزرگ هم بهش حمله نمی کند. ببینید کیروش چقدر عوضی است که برانکوی شریف مجبور میشه بهش حمله و حرفهایی را بزنه که باور نمی کنیم حرفهای خودش باشه. کیروش باید در چارچوب سرمربی تیم ملی عمل کنه و نباید از موقعیتش به عنوان سرمربی تیم ملی سواستفاده کنه. نباید الگوی رفتارهای خارج از چارچوب باشه که برانکو هم بگه کیروش الگوی منه و رفتار خارج از چارچوب انجام بده
محسن
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۱:۰۰
برانکو در قلب مردم است. کیروش باید با حسن نیت به قلب مردم برگرده. آقای کیروش زود مسیرت را عوض کن و گرنه خیلی زود به بن بست میرسی
محسن
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۱:۱۵
لپ مطلب: برانکو مقصر اصلی بوده و حالا احساس خطر کرده و ترسیده و کوتاه اومده و حالا که برانکو کوتاه اومده کیروش با بزرگواری ببخشه. خیلی مطلب مزخرف و مسخره ای بود. مگه پشت قضیه جدایی ناگهانی رضائیان و طارمی و ترکیه رفتنشون کیروش نبود!!؟؟ کیروش پشت پرده خیلی کارها کرده که هواداران پرسپولیس ازش مطلع هستند و شما نمیتونی اون را پنهان کنی و برانکو را مقصر جلوه بدی. ما در مقابل رفتارهای دیکتاتورمأبانه کوتاه نخواهیم آمد. کیروش یا باید تعامل کند یا شرش را کم کند. تعامل بهترین راه و مورد قبول فدراسیون و همه جامعه فوتبال است.
مسعودم
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۱۸
برانکو مرد ضعیفی بوده و هست..کی روش نبخش..و تنها ادامه بده..نه رحمتی و عقیلی ها و جباری ها..نه توپولوها و تو پر های پرسپولیس..ما نه بازیکن شاخ میخاهیم نه مربی اش را..جوانانی مثل نو ر افکن و اسماعیلی و برزای..برانکو یک ترسوی بزدل است..اوکجا و توکجا..او بر کف فرشو تو بر عرش خداوندی..نبخشششش..سر موقع بزن دهنشو سرویس کن در یک کلام..خخخ
۵
milad
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۵۹
kari ba in daava nadaram. valli agar mikhahim do morabbi ro be lahazeh fanni bessanjim kafiye abzar va ravesh bazi team melli moghabele portugal dar 2006 va bazikonhaye melli dar oon moghe va abzar va ravesheh bazi team melli moghabele argentin dar 2014 ro baham moghayeseh konim. in kheily chizharo roshan mikoneh
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر