فهرست
همه شکست‌های تلخ تراکتور؛ در حسرت یک رویا
همه شکست‌های تلخ تراکتور؛ در حسرت یک رویا

همه شکست‌های تلخ تراکتور؛ در حسرت یک رویا

آی اسپورت - تراکتورسازی عجیب‌ترین نتایج فصل را زمانی کسب کرد که هیچ کس انتظار شکست این تیم را نداشت. تراکتوری‌ها که برای میزبانی از پرسپولیس و تعیین تکلیف قهرمانی آماده می‌شدند، خیلی زودتر نبرد را باختند و از تیم صدرنشین فاصله گرفتند. تراکتورسازی ابتدا از سپیدرود قعرجدولی شکست خورد و سپس با باخت مقابل پیکان همه را غافلگیر کرد. دو شکستی که این تیم را از قهرمانی دور کرد. البته این اولین دفعه‌ای نیست که پاهای تراکتور در قدم‌های آخر میلغزد. تراکتور با این شش امتیازی که از دست داد، شانس قهرمانی‌اش به طور کامل از دست نرفت و همچنان امیدوار است که پرسپولیس امتیاز از دست دهد، ولی به هر حال شانسش برای بالا بردن جام کمرنگ‌تر شد. به همین بهانه همه مسابقاتی که در فصل‌های اخیر باعث شد تراکتور از جام فاصله بگیرد را مرور می‌کنیم.

حاجی‌صفی اخراج شد، جباری انتقام گرفت (لیگ ۱۱)

تراکتورسازی جزو مدعیان اصلی کورس قهرمانی بود. امیر قلعه‌نویی ولی در میزبانی هفته ۲۳ مقابل استقلال همه چیز را از دست داد. این تیم با اخراج احسان حاجی‌صفی خیلی زود ده نفره شد و مجتبی جباری با زدن دو گل به حریف، انتقام سختی از مربی سابقش گرفت. این شکست به قدری تراکتور را از جام دور کرد که با وجود کسب ۷برد دیگر تا پایان فصل و حتی برد ۴گله مقابل پرسپولیس هم نتوانستند قهرمان شوند.

نکونام، جام را از تراکتور گرفت (لیگ ۱۲)

هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر بود و تراکتورسازی با یک امتیاز کمتر از استقلال، در رتبه دوم جدول حضور داشت. معادلات قهرمانی با دستان خود تراکتور حل می‌شد و کافی بود که این تیم، استقلال را در دیدار رو در رو شکست دهد تا به طور قطعی قهرمان لیگ شود. تراکتورسازی ولی ابتدا به استقلال باخت و سپس از سپاهان شکست خورد تا باز هم در قدم آخر، لیز بخورند و دست‌شان به جام نرسد.

سپاهان، سپاهان، سپاهان (لیگ ۱۳)

تراکتورسازی تا سه هفته بعد از شروع نیم‌فصل دوم هم صدرنشین بود. و این بار هم سپاهان آرزوهای تراکتوری‌ها را به باد داد. سپاهان با گل دقیقه ۹۰ امید ابراهیمی، تراکتوری را شکست داد که گلش را کریم انصاری‌فرد زده بود. تراکتورسازی بعد از این شکست دیگر طعم حضور در صدر جدول را نچشید و اوضاع برای این تیم به قدری بد شد که در پایان فصل حتی جزو پنج تیم برتر هم قرار نگرفت.

تونی تا مرز سکته پیش‌رفت! (لیگ ۱۴)

مشهورترین قهرمانی از دست رفته تراکتور، مربوط به دیدار پایانی لیگ چهاردهم می‌شود. مسابقه‌ای که تراکتورسازی ۳-۱ از نفت تهران پیش بود، ولی اشتباهات حامد لک بازی را به تساوی کشاند. تراکتور برای قهرمانی کافی بود در مسابقه آخر که میزبان هم بود برنده شود، ولی با این تساوی جام را دو دستی تقدیم سپاهان کرد. حواشی پایان آن مسابقه، از به یادماندنی‌ترین و تلخ‌ترین اتفاقات تاریخ لیگ برتر بود.

پاس‌گل پدیده به پرسپولیس (لیگ ۱۶)

تراکتورسازی، امیر قلعه‌نویی را به نیمکت برگردانده بود تا به حسرت این تیم پایان دهد. تراکتوری‌ها هم شروعی طوفانی داشتند و حتی در پایان هفته یازدهم، صدرنشین لیگ بودند. یک مساوی مقابل پدیده ولی همه آرزوهای هواداران این تیم را به باد داد و باعث شد که پرسپولیس گوی سبقت را برباید. تراکتوری‌ها این دو امتیاز از دست رفته را هیچ وقت نتوانستند جبران کنند و دو هفته بعد از آن هم از سپاهان شکست خوردند تا به کل امید قهرمانی را از دست دهند.

نود

۳ ۴  
آی اسپورت
2019-04-20 18:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
نادر
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸، ۲۰:۴۷
این قدر که در سالهای اخیر فدراسیون برای قهرمان نشدن تراکتور برنامه ریزی کرده اگر برای پیشرفت فوتبال برنامه می ریخت احتمالا قهرمان جهان شده بودیم . این همه بلا واقعا اتفاقی است ؟
۳
یاشاسین تراکتور
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸، ۲۲:۲۳
فغانی و ترکی از قصد از قلم انداختی درسته
۵
قوم توهم
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۳:۱۵
بابا تو رو خدا اینقدر اینا رو گنده نکنید همین شما خبرنگارا باعث میشید اینا توهم بزنن و خودشونو جز بزرگان بدونن و وقتی که به رویاشون نمیرسن به عالم و ادم تهمت بزنن اینا جایگاهشون همون لیگ ۱ هست حالا چند سال به لطف پول و حمایت یه اسمی ازشون در اومده اون فردوسی پور هم که هی پرشورها پرشورها انداخت تو دهن اینا دیگه فکر کردن چه خبره چیزی که واسه اینا رویا است پرسپولیس ۱۱بار استقلال ۸ بار و سپاهان ۵ بار بهش رسیدن
۱ ۱
چرتپولیس
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۳۹
برو دم طویلتون بازی کن اینجا خطرناکه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر