فهرست
دردسرهای سررشته نداشتن!
دردسرهای سررشته نداشتن!

دردسرهای سررشته نداشتن!

آی اسپورت - در برنامه‌ی عصر جدید آریا عظیمی نژاد یکی از داوران این برنامه که گویا از فوتبال هم سررشته‌ای ندارد و فکر می‌کند بیرانوند دروازه‌بان شماره یک تیم ملی ایران که حتی پیر زنان ایرانی هم از حال و احوال او گاهی دارند عضو تیم تراکتور تبریز است، اسم آندره‌آ استراماچونی سرمربی سابق استقلال را به سخره می گیرد و از او به عنوان موجودی که متعلق به ماقبل تاریخ است  یاد می‌کند.

همین اظهار فضل از ایشان کافی بود تا سیل اعتراض و انتقاد هواداران استقلال از این اتفاق در سطح جامعه به راه بیفتد البته آریا عظیمی نژاد روز بعد پخش برنامه به خاطر این سوءتفاهم به وجود آمده توضیحاتی داد اما عذر خواهی نکرد و حتی به نوعی حرف خود را یکبار دیگر با استیکر خنده و پوزخند تکرار کرد. در اینکه توهین کردن و ناسزاگویی یک عمل محکوم شده است شکی وجود ندارد اما آیا توهین به یک مربی کاربلدی چون استراماچونی که به شدت در میان  هواداران استقلال محبوبیت دارد آن هم  در یک برنامه‌ی تلویزیونی کار درستی است؟ آیا نمی‌شد این قسمت از برنامه  را در پخش نهایی حذف کرد تا چنین جوی به وجود نیاید؟ احسان علیخانی به خوبی می‌داند که تیم های استقلال و پرسپولیس مورد توجه هواداران هستند و هر اظهار نظری در مورد این تیم‌ها حساسیت زا می‌باشد پس چگونه به خود اجازه می‌دهد این حرف در برنامه زده شود و حتی مجوز پخش هم بگیرد؟  رسانه ملی در مظان اتهام است و هواداران استقلال یکی از دلایل اصلی مشکلات استقلال را برنامه‌های صدا و سیما و نوع رفتار این رسانه‌ی به اصطلاح ملی در قبال استقلال می دانند. حالا چگونه می‌شود به هوادار استقلال که به شدت از این حرف و تبعیض رسانه ملی ناراحت است گفت به عظیمی نژاد و علیخانی توهین نکن و کاری به کار آن‌ها نداشته باش چون عظیمی نژاد از فوتبال سررشته ندارد! آیا این دلیل قابل قبول است که به بهانه‌ی سررشته نداشتن هر توهینی و هر حرفی به زبان آورد؟ امروز اگر بخشی از جامعه از توهین هواداران استقلال به عوامل برنامه عصر جدید ناراحت هستند بخش عظیم‌تری از جامعه از سرک کشیدن رسانه ملی و گویندگان و مجریان این رسانه به خیلی از مسائل و موضوعات که دخلی به آن‌ها ندارد ناراحت و دلخور هستند. از سانسور سریال های جذاب و کمدی یا همان طنزهای اجتماعی که می‌خواهد مشکلات جامعه را با زبانی ساده و قابل درک‌تر بگوید، از توهین به شعور مخاطب و جا انداختن برخی از دروغگویی های مسئولان به اسم مصلحت اندیشی برای کشور و هر موضوع دیگری و حرف های نسنجیده برنامه سازان صدا و سیما که وقت و بی وقت استقلال را آزار می‌دهند.

یک مثال ساده، وقتی داوران برنامه عصر جدید تحمل یک کاریکاتور معمولی از چهره های خود توسط شرکت کننده برنامه را نداشتند و به طراح کاریکاتور چهار چراغ قرمز دادند چگونه می‌خواهند هواداران استقلال توهین به استراماچونی را هضم کنند. به قول معروف زمانه زدن و در رفتن تمام شده است زدی ضربتی، پس ضربتی نوش کن.

 

۱۶ ۵  
آی اسپورت
2020-03-29 13:20:00
نظر دهید

۵ نظر
فربد
يكشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹، ۱۳:۳۸
توهین به چهره و اسم قبیح ترین کار ممکنه ولی خداوکیلی مگه همین شما استقلالیا نبودین که بعد از حرف های زنوزی از سرمستی نمیدونستین چیکار کنید چی شد الان یهو اخلاق مدار شدین؟ چندبار دیگه کارما باید بیاد سراغ تون تا عبرت بگیرید؟؟
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹، ۱۳:۳۹
من اصلا کاری به کل قضیه ندارم. فقط خواستم اینجا اینو یادآور بشم که اگه میبینید جامعه ما به این حجم از نفرت و خشونت رسیده، جدا از آموزش و پرورش، مربوط به چنین رسانه هایی مثل آی اسپورت و چنین نویسندگان بی فرهنگی مثل نویسنده بالا هست که دارن به مردم خوراک فکری میدن. لومپن هایی که عکس با کت و شلوار میندازن و با قلمی که به دستشون دادن تبدیل به خطرناک ترین موجودات زنده زمین میشن. به جای فرهنگ سازی و ارایه راه حل های مناسب و یا معرفی کردن عکس العمل های مناسب، میگه زدی ضربتی ضربتی نوش کن!!!
بعد همین جانور وقتی به خودش یا عزیزش ترکش های این خشونت و نفرت برخورد میکنه میره بالا منبر و از فقر فرهنگی جامعه حرف میزنه.

واقعا برام عجیبه که مطالب تروریستی ای مثل این مطلب به راحتی داره تو این سایت چاپ میشه.
محمد
يكشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹، ۱۴:۴۴
من که اصلا حال نداشتن این چرت و چرت ها رو بخونم
ولی جالبه سر یه فرد خارجی که کلا 6 ماه ایران بوده و خدا میدونه چقدر غرامت باید بهش پرداخت بشه اینقدر جو زده شدن !!!
بعد اون مردک زنوزی که اسم صد در صد ایرانی رو زیر سوال میبرن این دوستان روشن فکر همشون تو سوراخ موش قایم شده بودن !!
4 سال استقلال و سپاهان و تراکتور بهترین تیم ها رو دارن ولی هیچ کاری نتونستن بکنن و همش تهمت مهندسی لیگ و وزیر پرسپولیسی رو میزنن ، اون موقع شما کجا بودین ؟
برین تو همون سوراخ موشی که تا جالا قایم شده بودین و حالا به خاطر 1 جمله ازش پریدین بیرون
پرسپولیس
دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹، ۰۷:۳۴
هواداران استقلال عزت نفس خودشون رو با از دست دادن منصور پورحیدری عزیز از دست دادن و برای کسی که طمعکار بود د دروغ گفت و خلف وعده کرد اینگونه بر سر و سینه می کوبند که خلق حیران و سرگردان دنبال چرایی این همه حقارت می گردد.
استوری های سراسر توهین و فحاشی دانشگر که بویی از ادب و فرهنگ و تربیت نبرده هم با شور و هیجان وصف ناپذیر دوستان آبی همراه می شود تا بیش از پیش پی ببریم از کجا و چگونه سقوط کرده ایم...
۵
...
دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹، ۱۳:۲۴
زدی ضربتی ضربتی نوش کن ؟؟؟ یعنی ملت بریزن و فحاشی کنید.
البته برای شماهایی که جلو اون یارو سجده کردین این خفت ها چیزی نیست
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر