فهرست
قصه تکراری برانکو؛ بازی‌های ملال‌آور
قصه تکراری برانکو؛ بازی‌های ملال‌آور

قصه تکراری برانکو؛ بازی‌های ملال‌آور

آی‌اسپورت- پرسپولیس در بازی ماقبل آخر در مرحله گروهی همان تیمی بود که مدتها است نمایش می‌دهد. برانکو برای بازی با السد در تهران به تساوی فکر نمی کرد زیرا می‌دانست که اگر بازی در ازبکستان را ببرد باز هم در تهران نمی‌تواند با تساوی به مرحله بعد رود زیرا نتیجه رو در رو قرعه صدرنشینی را به نام تیم قطری می‌زند. از این رو پرسپولیس در برابر نسف قارشی همان قصه‌های قبلی را تکرار کرد.

برانکو دو هافبک بازی‌ساز خودش یعنی مسلمان و بشار رسن را روی نیمکت نشاند! اتفاقی که حکایت‌های تکراری برانکو را به نمایش می‌گذاشت. او در حالی از سیستم دو هافبک تدافعی تکراری استفاده می کرد که باز هم ربیع‌خواه را در کنار کمال کامیابی‌نیا به بازی گرفت و احمد نوراللهی را به نیمکت میخ‌کوب کرد تا به عنوان یار تعویضی وارد میدان شود. ربیع‌خواه همان بازیکن سردرگم و بی‌روحیه و کم‌کیفیت همیشگی بود و کمال کامیابی‌نیا در بسیاری از مواقع مجبور بود با خطاهای بی‌شمار جلوی ضد حمله‌ها را بگیرد.

برانکو با سیستم ۱-۵-۴ بازی می‌کرد و از شش هافبک استفاده می‌کرد اما با این همه در هنگام بازی‌سازی عملا در میانه میدان تکراری بود و با پاس‌های اشتباه نمی‌توانست توپ سالمی برای علیپور مهیا سازد.

نقشه تکراری برانکو این بود که بازی از کناره‌ها و با استفاده از سانترهای دو هافبک کناری احمدزاده و امیری به سرانجامی برسد؛ اما مطابق تکراری‌ترین برانکو جناح راست با حضور بازیکنانی چون احمدزاده و محرمی فعال‌تر بودند و در سمت چپ ماهینی زوج کاملا ناموفقی با امیری ساخت و این سوال را مطرح کرد که فلسفه برانکو از خرید بازیکنی چون شایان مصلح چه بوده است؟ مصلح که بازیکنی جوان‌تر و قد بلندتر و متخصص بازی در دفاع چپ است به عنوان بازیکن جانشین امیری که هافبک چپ بود وارد بازی شد و بار دیگر تکراری‌های برانکو را به نمایش گذاشت.

سوال دیگر این بود وقتی قرار است تیم از جناحین بازی کند چرا بازیکن تخصصی در این نقطه به بازی گرفته نمی‌شود؟ پرسپولیس در این بازی هم تعویض‌هایش را دیر انجام داد و کسی نمی‌داند این تکراری‌ترین تا به کی قرار است باز هم تکرار شود؟

پرسپولیس از این گروه صعود کرد اما بازی‌های ملال‌آوری که مدت‌ها است در پرسپولیس و دقیقا از زمان ترک چوک تکرار می‌شود این سوال را مطرح می‌کند که پرسپولیس چه زمانی از این فاز رو به افت خارج می‌شود؟

ذوق‌زدگی برانکو در پایان بازی نشان از کم‌خواهی این روزهای مرد اول پرسپولیس‌ها داشت.

۲۷ ۲۲  
آی اسپورت
2018-04-03 02:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲۲ نظر
محمد
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۳۲
وقتی میبینم یک نویسنده دقیقا حرفهای هواداران احساسی را تکرار میکند به شدت شگفت زده میشوم!!!
پرسپولیس حتی اگر نسف را میبرد بازهم برای صدر نشینی نیاز به بردن السد درتهران داشت، بااین تفاوت که ممکن بود نتیجه حمله های بی محابا و یا کم کردن یک هافبک تدافعی و اضافه کردن مهره هجومی در مقابل نسف موجب غافلگیری در ضد حمله و بر باد رفتن رویاهای آسیایی پرسپولیس بشود.
پس عاقلانه ترین کار را انجام دادیم و بی درد سر صعود کردیم، که نشانه تجربه کسب کردن برانکو و تیم از بازی رفت نیمه نهایی سال قبل هست که اگر با دو هافبک دفاعی و محتاطانه تر بازی میکردیم شاید نتیچه ای قابل جبران در بازی برگشت و با حضور مهره هایی مانند سید و انصاری و کمال کسب میکردیم.
در پایان اینکه به مربی ای که با سه سال حضور در پرسپولیس یک نائب قهرمانی، دو قهرمانی و حضور در نیمه نهایی آسیا رو کسب کرده میگویید کم‌خواه!!! شاید نیاز به بازنگری در نظراتتان را داشته باشید.
نظراتی که شاید ریشه در تعصبات رنگی و یا علاقه مفرط شما به سرمربی تیم ملی داشته باشد!!!!!!
آدم منطقی
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۰۵:۳۴
احسنت کاملا درست و به جا گفتی و حقش رو گذاشتی کف دستش ما برانکو رو دویت داریم و به اکن ایمان داریم
امید از تفت
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۰۶:۳۶
احسنت. آفرین. عالی بود. ضمن اینکه استراتژی هر مربی بخاطر مهره هایی است که داره و بر اساس اون تصمیم میگیره. این منتقدین همونهایی هستند که می گفتند چرا پرسپولیس جلوی السد هجومی بازی کرد و باخت و چرا دفاع نکرد. حالا دوباره میگن پرسپولیس ملال آور بازی میکنه. آقایون انگار فکر می کنند ما مثل تیمهای پولدار عربی هستیم که انواع و اقسام ستاره های درجه یک فوتبال را جذب میکنه. من از برخی هواداران پرسپولیس در تعجبم که به چنین مربی باشخصیتی که داریم و با کمترین امکانات و بازیکن، بیشترین بازدهی و آورده داشته، بعضاً حتی بی احترامی می کنند. کار خیلی زشت و ناسپاسی است. انتقاد مشکلی نیست ولی بی احترامی پذیرفتی نیست.
اشکان
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۰۹:۳۱
همین نوع بازی محتاطانه باعث شد به استقلال ببازین
پرسپولیس یه روزی وقتی میباخت هم تشویق میشد چون خوب بازی می کرد
ولی الان که میبره هم قشنگ بازی نمی کنه
بازی با السد عیار پرسپولیس رو نشان خواهد داد
مصطفی
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۱۸
دقیقا حق با محمده پیجای ده هشتادی اینستاگرام رو میخوندم دقیقا تحلیلشون پهلو به پهلو به اصطلاح ورزشی نویس ماست ملی پوشاندن کاملا تو دوران افت هستن تیمای ازبک هم تو خونه خیلی قوی میشن منطقی ترین شیوه بازی همین شکل بازی بود
۳
رضا
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۲۰
با همین طرفداری افراطی پدر تیم رو دراوردید. با حمایت از ضعفهای تیم. با مقابله کردن با انتقادها. برانکو خودش هم میدونه که تیم در سراشیب نزوله اما یه عده طرفدار جوگیر بعد از هر باخت و هر بازی کسل کننده و پرانتقاد تکرار میکنن که برانکو مربی خوبیه و سه ساله داره خوب نتیجه میگیره. همینطوری میشه که تیم به استقلال میبازه. همینطوری میشه که به سایپا هم میبازیم. همینطوری میشه که چند هفته است در جا میزنیم و منتظر یک امتیازیم. شفر استقلال رو هر روز بهتر میکنه اما برانکو داره دور خودش میچرخه. با آوردن برادرش نشون داد که دیگه پروژه پرسپولیس براش تموم شده و فقط دنبال پول درآوردنه. این پرسپولیس ده بار با استقلال این روزها بازی کنه نه بار میبازه و یه بار مساوی میکنه. حق هوادار هم غیر از این نیست. تا وقتی که حتی با باخت هم خوشحال میشه. تا وقتی متوجه نمیشه تیم چقدر بی رمق و مفتضح بازی میکنه. تا وقتی که فکر میکنه تعصب رنگی یعنی این که از هر اشتباه برانکو حمایت کنی و به هر کارشناسی هجوم ببری.
۷
فرامرز
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۲۲
دمت گرم پرفسور چنان توقع همه رو بالا بردی که بعد از دو قهرمانی پی درپی وصعود به دور بعد یک هفته مونده به آخر همه دارن به اصطلاح انتقاد میکنم ازت دوستان عزیز بزرگترین تیم‌های دنیا هم دوران اوج و فرود دارن نمیشه انتظار داشت یه تیم سه سال پی درپی دوران اوج باشه بالاخره این روزها هم تموم میشه وروسیاهی میمونه به زغال رویان
۵
یاسر
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۵۴
حقیقتا اگه سواد فوتبالی نویسای ما اینقدر پایینه بهتره قلمو بدیم دست همین پسربچه‌ها ودختربچه های اینستاگرام ی واقعا سطح تحلیلاشون خیلی بالاتره واقعا این متن انقدر غیرمنطقی واحساسی بود که ارزش خواندنم نداشت
۳
110
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۳۱
درود به شما محمدجان. وقتی میبینم درک یه هوادار معمولی فوتبال از یه ادمی که با قلم زدن نون میخوره بیشتر متوجه میشم اینجا دقیقا جهان سومه. نسف تو خونه تیم خیلی خطرناکی هست و حتی السد رو برده بود و دیشب واقعا چیزی برای از دست دادن نداشت. برانکو کاملا درست هدف گذاری کرده بود و به هدف اول رسید و انشالله بازی با السد تیم میره واسه صدرنشینی
۵
فرهاد
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۳۳
واقعه به خیلی ها صعود پرسپولیس و قهرمانی تو لیگ حسابی فشار آورده که نیمه شب رو به مقالات دوزاری آوردن و حاشیه سازی میکنن . بهترین درمان برای جلوگیری از حسادت قرص خوابه اصلیه . بسرعت سعی میکنید با حرکات نخ نمای قدیمی و با آوردن اسم ربیع خواه و فلسفه دفاعی برانکو هواداران رو بجون هم بیاندازید. کار برانکو تکراریه ولی تکرار در قهرمان کردن پرسپولیس و سوزاندن مخالفان و رقبا .
محمد
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۰۸:۰۵
و جالب اینکه همه هم میگن پرسپولیسی هستیم
علی
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۰۸:۰۰
بازم نوشته ها مغرضانه ! نسف تو زمین خودش السد رو هم برده بود اونوقت وقتی پرسپولیس یک امتیاز به صعود نیاز داشت چرا خودشو به اب و اتیش میزد؟ در هر صورت که السد رو باید شکست میدادیم واسه صدرنشینی
محسن
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۰۹:۱۴
نظرات رو که می خونم میبینم که خوانندگان چقد خوب و فهیم شدن و بدور از احساسات تیم رو تحلیل میکنن . مقاله شما خیلی احساسی بود و نشون میداد نویسنده ( با احترام ) خیلی اشراف کاملی نسبت به علم فوتبال ندااره . پرسپولیس دیروز خیلی حرفه ای و پخته بازی کرد . یادمون نره که تیم هایی که در لیگ قهرمانان بازی میکنن از تیم های داخل لیگ سطح بالاتری دارن و پرسپولیس در مقابل این تیم در خونه خودش حتی یک فرصت مهم گلزنی هم نداد .
اشکان
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۰۹:۲۸
برانکو با رفتارش بازیکنان تیمشو از خودش رنجونده
و بازیکنان مدت هاست تمام توان خودشون رو برای بازی ها نمی گذارن
محسن
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۰۹:۳۴
با نظرات دوستان موافقم اما نباید فراموش کرد که برانکو از تمام سرمایه های تیم به شکل درست استفاده نمی کند. بازی ماهینی در سمت چپ زمین از تصمیماتی است که به هیچ وجه قابل درک نمی باشد. اگر بودن ربیع خواه در ترکیب را بتوان به نوعی توجیه کرد ولی استفاده از ماهینی در پست غیر تخصصی قابل درک نیست. عدم کیفیت امیری در چند بازی گذشته ارتباط مستقیمی با این مسئله دارد. عدم استفاده از مصلح، مسلمان و بشارنیز فقط از عهده برانکو بر میاید. قبول که در این بازی احتیاج نبود که تیم به آب و آتش بزند اما قول می دهم در بازی هایی که تیم به برد نیاز دارد باز هم همین ترکیب تکراری را خواهیم دید. آقای برانکو مانند مسئولین ایرانی شده که به رغم تذکرات کارشناسان، بر تصمیمات اشتباه خود پافشاری می کنند.سیستم اداره ایران مدیر محور است نه کارشناس محور و به نظر می رسد این مسئله بر روی برانکو نیز تاثیر گذاشته است. دوستان عزیر هرانتقادی از آقای برانکو را نباید تخریب پنداشت که بازی های اخیر پرسپولیس گواه این نکته است که تصمیمات ایشان از روی میل و علاقه شخصی به بازیکنانی مثل ماهینی و ربیع خواه است نه توجه به مصلحت تیم. دلیل عدم بازی مسلمان باید شفاف بیان شود اگر مسئله ای است بهتر است کارشناسان و هواداران مطلع شوند. بازی های اخیر پرسپولیس نشانی از خلاقیت و ظرافت و زیبایی ندارد و به نظر می رسد دوره این پرسپولیس با این بازیکنان به پایان رسیده است. آقای برانکو نشان داده تغییرات را دوست ندارد و یکنواختی در بازی های اخیر تیم مشهود است.
۴ ۱
امید از تفت
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۰۵
فوتبال پلی استیشن نیست که سریع مهره ها را جابجا کنی. قبول کنیم پرسپولیس در حال حاضر از لحاظ مهره ضعیف تر از استقلال است و مهره باکیفیت که سریع تطبیق پیدا کنه نداره و این جابجایی ها هزینه داره. مصلح بازیکن لیگ یکی است که نتیجه استفاده از اون را در بازیهای حساس مثل سپاهان و الهلال دیدیم که جا موند و پرسپولیس داغون شد. فکر نکنید بیشتر از برانکو می فهمید. این فقط یه توهم و یه احساسات هواداری است نه واقعیت. برانکو با هیچکس رفاقت نداره و اتفاقاً بر اساس مصلحت تیم تصمیم میگیره. دلیل عدم بازی مسلمان اینه که مسلمان از لحاظ فیزیکی ضعیفه و این موضوع در بازیهای حساس و آسیایی خودش را نشون میده. مسلمان جلوی الهلال رفت و برگشت مگه تعویض نشده و ما با تعویضی ها گل زدیم!!؟ اگه مسلمان اینقدر هافبک خوبی است چرا حتی یه بار توسط کیروش به تیم ملی دعوت نشده!!؟ شاخصه های فوتبال بین المللی با داخلی فرق میکنه. موضوعی که کیروش هم میگه. برانکو داره تیم را برای قهرمانی آسیا میبنده. برای بازی خلاقانه و زیبا باید ابزارش هم داشته باشیم. ما موقعی که سروش و طارمی داشتیم خلاق و زیبا هم بازی می کردیم. ولی بازی که الان ارائه میدیم با توجه به داشته هامون هست اونم با بازی فشرده. کسایی که بازی دیروز استقلال را دیدند، استقلال زیبا بازی کرد!!؟ یه بازی فیزیکی و تأخیری برای نتیجه گیری بود. دوستان الکی غر نزنید. تیم ببازه چیکار می کنید!!؟؟
۳
عمر آسوده بخواب که بغداد بیدار است
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۰:۲۹
تا حالا که بهش میگفتید پرفسور حالا شده ملال آور کسگم .


ای خه دا بابا ول اکنین این برانکو رو .


تاریخ انقضاش فرا رسیده
۲
پدرام
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۰:۳۷
سالهاست میگند برانکو تو بازی با نفت الکی حمله کرد تا روی اشتباه کمک داور گل آفساید رو بخوره

اگر برانکو اون بازی هم کمی محتاط تر بود اون سال هم قهرمان میشد و با تفاضل جام از دست نمیداد

الان اگر پرسپولیس حمله میکرد و میباخت آیا نویسندگان ورزشی نمینوشتند که پرسپولیس الکی حمله کرد و تو روزی که نیاز به یه

تساوی داشت چرا به آب و آتش زد و به بازی خوب امتیاز نمیدند و غیره و غیره

فراموش نکنید نسف دو تا تیم دیگه رو تو خونش برده بود و تیم قدری بود
۴
یوسف
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۰:۴۳
درست ک ب برد نیاز نبود و مساوی عملا صعود رو تضمین کرد ولی....فلسفه بازیکن تخصصی تو هر پست چیه؟اگه ماهینی مرکز دفاع هافبک دفاعی دفاع چپ و راست و همینطور ربیع خواه ....بازی مکنن و بازیکن متخصص اون قسمت نیمکت نشین هست یعنی چی؟یعنی بازیکن متخصص هر پست حتی ده درصد هم از این بازیکنا بهتر نیست؟....قبول بفرمایید تعداد بازیکن تیم محدود و تعویض ها مشخصه....با این وجود فصل بعد که محروم از نقل و انتقلات چطور میخواد بازیکنا رو ب موندن ترغیب کنه...الان تیم ملی بازیکن زیاد داره تو هر پست ولی تیم برانکو نهایتا ۱۴بازیکن و عجیبتر اینکه ی بازیکن قسمتهای مختلف بازی میکنه در حالی که بازیکن اصلی اون پست رو نییمکته...ب نظر میاد هدف استفاده حتمی از ماهینی و ربیع خواه و پستش خیلی مهم نییست....واقعا تیم خانوادگی فنی هم به دل نمیشینه چ برانکو چ دایی چ شفر.....
آنتی شومن
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۰:۴۵
با این مدل بازی پرسپولیس تو دور بعد مشکل پیدا میکنه.
۵
&
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۲۹
یه نویسنده اینقدر باید بیسواد باشه؟؟؟؟ پرسپولیس نسف رو هم میبرد بازم نیاز به برد السد داشت. دیشب تیم کاملا منطقی بازی کرد و بی محابا نبود چون میخواست به هدف اول یعنی صعود برسه بنابراین نمیتونست ریسک کنه اونم در مورد تیمی که توی خونه به شدت خطرناک بود و دیگه چیزی برای از دست دادن نداشت. اگه دیشب نسف بازی رو میبرد کار پرسپولیس به اما و اگر میکشید پس عاقلانه ترین کار رو انجام دادن.
۳
مهدی
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۲۵
آخه نیست که کیروش جون شما چشم نواز بازی میکنه اون هم با تمام پتانسیل فوتبال مملکت! حداقل برانکو بیشمار بازی جذاب انجام داده ولی کیروش جون شما چی؟
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر