فهرست
ادعای روز؛ شانس استقلال در CAS کم نیست
ادعای روز؛ شانس استقلال در CAS کم نیست

ادعای روز؛ شانس استقلال در CAS کم نیست

آی اسپورت – موضوع انصراف استقلال از سوپر جام و قهرمانی پرسپولیس همچنان در راس اخبار قرار دارد و هر روز یک مطلب جدید از آن به گوش می‌رسد. استقلالی‌ها ادعا کرده‌اند که در این خصوص به دادگاه CAS شکایت کرده و پرسپولیسی‌ها زیر بار نمی‌روند و کاپ قهرمانی را می‌خواهند؛ اما آخرین خبر چیست؟ از باشگاه استقلال خبر می‌رسد که با وجود ادعای شکایت به دادگاه عالی ورزش هنوز این اتفاق نیفتاده و هنوز هیچ شکایت رسمی در این خصوص به سوئیس ارسال نشده است.  از سوی دیگر هزینه‌های دادگاه CAS، هزینه‌های کمی نیست و این روزها پرسپولیسی‌ها ادعا می‌کنند که چرا باید هزینه پرونده‌ای که موفقیتی در آن حاصل نمی‌شود را از جیب بیت‌المال داد، اما جالب اینجاست که فعلا ادعای استقلال در حد حرف بوده و به این دلیل هنوز به صورت رسمی به دادگاه عالی ورزش شکایت نکرده‌اند که حکمی مبنی‌ بر انصراف‌شان از سوپرجام از سوی فدراسیون فوتبال به آنها ابلاغ نشده است. هر چند در این‌باره فدراسیون فوتبال هم به ‌نوعی تخلف کرده و اعلام رای قبل از ابلاغ نیز می‌تواند یک شکایت مستقل را در پی داشته باشد. در همین خصوص گفت‌وگویی را با «پرند عزیزی» تنها داور ایرانی دادگاه CAS انجام دادیم نظرات حقوقی وی را جویا شدیم.

هزینه دادرسی برای پرونده‌های دادگاه عالی ورزشی چقدر است و معمولا یک پرونده چقدر زمان می‌برد؟

در مورد زمان اصلا نمی‌توانم چیزی بگویم اما شاید حتی بیشتر از یک سال هم طول بکشد. در هیچ کجا یک دادگاه زمان دقیق برای اعلام رای نمی‌دهد. در مورد هزینه‌ها نیز باید بگویم در همان ابتدا باید 1000 فرانک سوئیس برای دادخواست واریز شود و در ادامه هزینه دادگاه نیز جداگانه حساب می‌شود.

عده‌ای می‌گویند این موضوع شاید باعث تعلیق فوتبال ایران شود.

این‌طور نیست که شما یک موضوع را به موضوع دیگر ربط دهید یعنی CAS بخواهد یک حکمی بدهد و بعد بگوید که فوتبال ایران هم تعلیق شد؟! مگر می‌شود که شما به یک مساله‌ای اعتراض کنید و حکم دیگری بدهند که اثر آن روی یک موضوع متفاوت دیگر باشد!

اگر نقص آیین‌نامه باعث این موضوع شود چطور؟

باید شکایت استقلال را ببینیم که بعید است این موضوع در آن ذکر شده باشد و داور هم اجازه ندارد بیشتر از موضوع شکایت به موضوعات دیگر رسیدگی کند.

استقلالی‌ها می‌توانند به بازگشت رای امیدوار باشند؟

اگر استقلال واقعا انصراف نداد و مدارکی دال بر این مساله داشته باشد و سه روز قبل هم بازی لغو شده چراکه نه.

بیشتر توضیح می‌دهید؟

ابتدای امر، اصل سوپرجام محل تامل است! چراکه برگزاری این جام در سال‌های اخیر همواره با نوسان مواجه بوده است. به این معنی که به‌طور مثال یک سال آن را برگزار کردند و دو سال برگزار نمی‌کردند. از سوی دیگر تغییر مدیریت استقلال هم در این برهه زمانی تاثیرگذار بوده و این تیم به خاطر از دست دادن پنج بازیکن تقاضای تغییر زمان سوپرجام را داشته‌اند!

به نکته خوبی اشاره کردید! در این بین ظاهرا پرسپولیسی‌ها در ابتدا پیشنهاد تغییر زمان را پذیرفتند و در ادامه آن را رد کردند و خواستار قهرمانی در سوپرجام شدند!

درست است! پرسپولیس طبق شواهد و مدارکی که وجود دارد موافقتش را ابتدا برای تغییر زمان اعلام کرده است و گفتند که حاضرند بعد از پایان محرومیت این دیدار را برگزار کنند. اما در بار دوم پیشنهاد تغییر زمان را قبول نکرده و اعلام کردند که باید این تیم را قهرمان سوپرجام معرفی کرد! اتفاقی که درنهایت در فدراسیون فوتبال رخ داد.

برای قهرمانی مگر نباید پرسپولیس در زمین حاضر می‌شد؟

درست است. پروتکل ابتدای بازی باید از سمت یک تیم با حضور داوران و عوامل رسمی بازی رعایت شود تا داور در صورت غیبت تیم حریف، بازی را سه بر صفر به سود تیم حاضر در میدان اعلام کند. اگر این کار انجام می‌شد دیگر جای هیچ گله و شکایتی هم باقی نمی‌ماند. پس با توجه به جمیع دلایلی که عرض کردم و البته همه نکات منفی که به آنها اشاره شد، در صورت صحت و درستی اتفاقات رخ داده، استقلال می‌تواند به پیروزی در راهروهای CAS در پرونده سوپرجام امیدوار باشد!

 

فرهیختگان

۷ ۱۰  
آی اسپورت
2018-09-13 09:30:00
نظر دهید

۱۰ نظر
محسن
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۰۹:۴۴
یعنی هرچی روزنامه نگار و خبرنگار و مدیر استقلالیه بسیج شدن این چندوقت . خب اگه شانسش کم نیست چرا نمیرید شکایت کنید:))) اگه رای به نفع شما بود ما میگیم شش تا به ما زدین :))
شاهین
جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷، ۰۶:۱۹
شما سطح استدلال این پرنده چرنده را ببینین حس میکنین اگه سطح درک و فهم سایر اعضا درین حد باشه بازی شش هیچ به سود ششتقلال میشه:)))

ایشان میگه پرسپولیس با تعویق بازی موافقت کرده:))
کی و کجا پرسپولیس مکتوب موافقت کرده؟؟
بعدش میگه تغییر مدیریتی در استقلال:))
یعنی به همین راحتی هر تیمی دو بازیکن از دست داد بگه من بازی نمی کنم :)))
و اینکه سوپرجام مرتب برگزار نمیشه:)))
این دیگه آخر استدلال بود خخخخ
سوپرجام سه ساله وارد تقویم لیگ برتر شده و تا همیشه برگزار میشه!
اونجا میگه تیم پرسپولیس باید بیاد تو زمین دقیقن میزان حماقت خودشو فریاد میزنه خانم چرنده پرنده:))
سومیک
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۰:۰۹
چقد تحقیر شدنشون لذت بخشه.
عقل درست درمونم ندارن و با دست و پا زدن های بیشتر، لذت این جامو واسمون بیشتر میکنن خخ
Hasan
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۰:۱۱
چه حالی میده اول فرار کردن ترکیه حالا در به در دنبال سوپر جام هستن باختید اگه به هر جا هم شکایت کنید این لکه ننگ و فرارتون پاک نمیشه فراریا فریاد نمی زنن
حسن
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۰:۱۱
تا میتونید چکش بزنید. ما منتظریم شکایت رو ببرید دادگاه و با سوختگی نواحی تحتانی برگردید و ما یه دل سیر بخندیم. بی وجود و نامردید اگر شکایت نکنید و بعد بندارید گردن وزیر پرسپولیسی
Mn
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۰:۲۹
اینها هم از صبح تا شب میگن شکایت میکنیم خب برین شکایت کنین اینکه که دیگه نیازی نداره هرروز اعلام کنین .راستی به السد هم بگین ملی پوشامون نبودن ما نمیخوایم بازی نمیکنیم باید بازی عقب بیافته بعد هم یه سر به ترکیه بزنین .
.
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۱:۲۳
میخوان هزینه میلیاردی که کیسه میخواد واسه شکایتش بکنه رو توجیح کنن؛ خب برید شکایت کنید
HHEE
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۱:۴۶
دیروز خبر زدن که فوتبال ایران تعلیق میشه، بعد دیدن خیلی خیط کردن و چرت و پرتی که گفتن برای غیر طرفدار کیسه قابل باور نیست، در نتیجه اومدن موضوع رو تقلیل دادن به اینکه مدارکی!! موجود است که پرسپولیس اول موافقت کرده:)) عقلشون به این نمیرسه که اگر موافقتی هم بوده (که اونم شرط و شروط درونش داشته) بعدن تبدیل به مخالفت شده و چند روز قبل از بازی تو جلسه برگزار شده برای هماهنگی ملکی گفته شما نمیاید گرشاسبی گفته ما هستیم. حالا چجوری فهمیدن و قبول کردن این موضوع اینقدر سخته که خبرنگارای کیسه اینجوری به نفهمی میزنن خودشونو الله اعلم.
در آخر هم به جای این ننه من غریبم ها برید فشار به مدیر عاملتون بیارید که زودتر شکایت کنه والا خسته شدیم از بس مزخرف گفتید شماها:)
___
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۳:۲۶
این مطالب فقط به درد کانال ها و سایت های هواداری کیسه میخوره تا ضعف فنی و ترس و کم کاری شفر و کادرش رو مخفی کنن
۹
امیرعباس
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۴:۳۶
فکر می کنم حداقل حق ما مخاطبان ای اسپورت باشه که بدانیم اون شخصی که در مزه پرونیهای دوشنبه شب برنامه نود عبارت فتحی فکنی را مطرح کرد کیست و دقیقا با چه سطح ای کیو و درک و فهمی به چنین افرادی اجازه داده میشود که از تریبون رسمی بک رسانه اینطور یکطرفه به قاضی برود ؟؟
پانویس1)صد البته که می دانم موضع مسئولان ای اسپورت این است که به تو ربطی ندارد البته که دانستن حق ملت نیست می دانیم
پانویس 2)لطفا اوباش کامنت گذار کمی در املای فحاشی هاشون دقت کنند اکثرا غلط املایی دارند ممنون
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر