فهرست
سقف قرارداد خارجی‌های سرخابی؛ شش میلیارد
سقف قرارداد خارجی‌های سرخابی؛ شش میلیارد

سقف قرارداد خارجی‌های سرخابی؛ شش میلیارد

آی اسپورت - داستان خرج‌های اضافه در فوتبال ایران برای بازیکنان و مربیان خارجی در کنار برگزاری اردوهای خارج از مرزهای کشورمان، هر فصل قبل از آغاز رسمی مسابقات نقل محافل خبری بوده و بسیاری از کارشناسان و اهالی رسانه در مذمت ولخرجی در فوتبال ایران گزارش‌ها و مقاله‌های زیادی را به رشته تحریر درمی‌آورند.

هر دو تیم استقلال و پرسپولیس با ارقامی گزاف با مربیان خارجی قرارداد بستند تا به‌نوعی کوپن خود را به این طریق در وزارت ورزش سوزانده باشند. وزیر ورزش و جوانان از همان ابتدا با توجه به مشکلات اقتصادی در کشور اعلام کرده بود این دو تیم حق ولخرجی ندارند و باید روی حساب و کتاب هزینه کنند و حتی شرط کرد درصورتی می‌توانند اردوی خارجی برگزار کنند که هزینه‌های آن را اسپانسر پرداخت کند. همچنین سقف پرداختی برای بازیکنان خارجی مشخص شد و وزارت‌نشینان روی این موضوع تاکید کردند که برای پرداختی به مربیان خارجی نیز نباید ارقام غیرمعقول و غیرعرفی پرداخت کنند.

سقف 6 میلیاردی

طبق اخبار دریافتی وزارت ورزش و جوانان به مدیران سرخابی اعلام کرده برای خرید بازیکن خارجی نباید بیش از 450 هزار دلار هزینه کنند. طبعا با چنین رقمی خبری از حضور ستاره‌های بزرگ در جمع سرخابی‌ها نخواهد بود، هرچند مدیران باشگاه معمولا خوب می‌دانند چگونه با قراردادن آپشن‌های مختلف در قراردادها رقم بیشتری برای ترغیب بازیکنان خارجی درنظر بگیرند.

ابهام در رقم قرارداد دیاباته

طی یکی، دو روز گذشته شیخ دیاباته درحالی استقلالی شد که گفته می‌شد رقم این بازیکن بسیار بالاست. در ادامه برخی کانال‌های تلگرامی رقمی حدود 600 هزار دلار برای وی تعیین کردند ولی درنهایت از باشگاه استقلال خبر رسید که این بازیکن مالیایی با رقمی کمتر شاگرد استراماچونی برای فصل بعد شده تا به‌نوعی استقلالی‌ها به دستور وزیر نیز احترام گذاشته باشند، هرچند هنوز هم رقم قطعی در این خصوص اعلام نشده است.

پرسپولیس به دنبال مهاجم آفریقایی

از سوی دیگر دیروز خبر رسید که با نظر گابریل کالدرون، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس مسئولان این باشگاه به دنبال جذب یک مهاجم باکیفیت خارجی هستند و در این راستا چند گزینه هم زیرنظر دارند. طبق اخبار منتشره بعد از بررسی چند گزینه مسئولان باشگاه پرسپولیس برای خرید مهاجم به دو گزینه رسیده‌اند؛ گزینه اول اهل کشور لیبریا و دومی اهل کامرون است. با این شرایط باید منتظر ماند و دید درنهایت مدیران پرسپولیس با این بازیکنان به توافق می‌رسند یا خیر. همه اینها درحالی است که اگر پرسپولیس هم می‌خواهد بازیکن خارجی بخرد باید سقف قرارداد حدود 450 هزار دلاری را که از سوی وزارت ورزش برای خرید بازیکن خارجی برای دو باشگاه سرخابی درنظر گرفته شده است، رعایت کند.

 

فرهیختگان 

۱ ۲  
آی اسپورت
2019-07-11 10:12:00
نظر دهید

۲ نظر
...
پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۲:۵۳
سقف قرارداد فقط برای پرسپولیس تا پول برای بریزبپاش کیسه کم نیاد. اینم وقتی رفت شکایت کرد معلوم میشه چه ترکمانچایی بسته. حداقل تو ترانسفر مارکت ارزشش 3 میلیون یوروئه
۶
حرف حساب
پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۳:۲۷
در مورد استراماچونی هم قرار بود سقف 800 هزار دلار رعایت بشه که یهو کار به یک میلیون و ششصر هزار یورو رسید! البته این سقفها برای پرسپولیسه وگرنه تیم دردانه وزارت ورزش محدودتی نداره هر جا هم کم آوردند از سهم پرسپولیس از اون اسپانسر لعنتی پرداخت میکنند! من که روزانه دعا میکنم انشالله تلافی تمام این دروغها، قانون گریزی ها و حق خوری های استقلال در همین فصل به بدترین نحو ممکن سرشون بیاد و انشالله فوتبال ایران برای همیشه از این تیم فاسد و حکومتی خلاص بشه! آمین! بار کج به منزل نمیرسه انشالله به زودی این اتفاق میفته!
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر