فهرست
بازی‌های مدعیان نایب قهرمانی؛ جنگ دنباله‌دار
بازی‌های مدعیان نایب قهرمانی؛ جنگ دنباله‌دار

بازی‌های مدعیان نایب قهرمانی؛ جنگ دنباله‌دار

آی اسپورت - سهمیه‌های لیگ قهرمانان آسیا، در حال بزرگترین هدف باقی مانده برای تیم‌های لیگ برتری است و ۳ باشگاه، برای سهمیه‌های باقی مانده و نایب قهرمانی لیگ برتر می‌جنگند. پشت سر این باشگاه هم پیکان، منتظر لغزش آن‌هاست تا جای یکی را بگیرد و به عنوان تیم چهارم، شانسی برای حضور در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد.

ذوب‌آهن با ۴۸ و استقلال و سایپا با ۴۷ امتیاز، سه تیمی هستند که به فاصله فقط یک امتیاز برای نایب قهرمانی لیگ برتر رقابت می‌کنند. برنامه بازی این سه تیم، نشان می‌دهد کدام‌شان شانس بالاتری برای نایب قهرمانی لیگ برتر خواهد داشت و می‌تواند بدون نگاه به فینال جام حذفی، سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان آسیا بگیرد.

ذوبآهن

تنها تیمی که امتیاز بالاتری برای کسب نایب‌قهرمانی دارد، ذوب‌آهن است. آن‌ها با یک امتیاز اختلاف بالاتر از استقلال و سایپا قرار گرفته‌اند اما برنامه سخت‌تری هم در سه بازی پایانی لیگ برتر دارند. ذوب‌آهن هفته آینده، با فولاد در اهواز بازی می‌کند. سپس در اصفهان میزبان پرسپولیس خواهد بود و هفته آخر، در تهران با نفت تهران یکی از مدعیان سقوط بازی خواهد کرد. شاید بی‌انگیزگی پرسپولیس که قهرمانی‌اش قطعی شده، تنها امید ذوب‌آهن در این سه هفته باشد ولی فولاد در اهواز و نفت مدعی سقوط در تهران، حریفان سختی برای آن‌ها خواهند بود.

استقلال

تیم شفر از ذوب‌آهن یک امتیاز کمتر دارد اما تفاضل گل بهتر، آن‌ها را امیدوار می‌کند در صورت جبران این یک امتیاز در رده دوم بایستند. استقلال هفته بعد، در تبریز با گسترش فولادی بازی می‌کند که نه مدعی سقوط است و نه شانسی برای رده‌های بالایی دارد. بعد از آن در تهران، با پیکان یکی دیگر از مدعیان سهمیه آسیایی دوئل مستقیمی برگزار می‌کند و هفته آخر در اصفهان، مهمان سپاهان به اوج برگشته است. شاید حساسیت بازی هفته آخر در اصفهان، بزرگترین دغدغه استقلال باشد وگرنه دو حریف از سه حریف آینده آن‌ها، انگیزه خاصی برای ادامه لیگ ندارند.

سایپا

بازیکنان دایی برای نایب قهرمانی لیگ، باید حتما بیشتر از بقیه امتیاز بگیرند و ذوب‌آهن و استقلال را پشت سر بگذارند. اتفاقی که با بررسی برنامه آن‌ها، غیر ممکن به نظر نمی‌رسد. سایپا هفته بعد با سیاه‌جامگان، تیم رده آخر که سقوطش هم قطعی شده در مشهد بازی می‌کند. بعد از آن، میزبان گسترش فولاد بی‌انگیزه هست. هفته آخر هم در خانه پیکان، روبروی تیم جلالی قرار می‌گیرد که این بازی، تنها نبرد سخت آن‌ها تا پایان لیگ خواهد بود.

پیکان

شکست مقابل صنعت نفت، شانس نایب قهرمانی را تقریبا از جلالی گرفت و آن‌ها ۴ امتیاز پایین‌تر از ذوب آهن، کار سختی برای نایب قهرمانی دارند. البته بازی رو در رو با استقلال و سایپا، این شانس را به آن‌ها می‌دهد تا در صورت نمایشی فوق العاده در هفته‌های پایانی، یک غافلگیری بزرگ را رقم بزنند. پیکان هفته بعد میزبان استقلال خوزستان است و بعد از آن در دو بازی پیاپی، روبروی استقلال و سایپا قرار می‌گیرد. دو مسابقه‌ای که نتیجه آن، شاید معادلات بالای جدول را تغییر دهد.

دیدارهای مدعیان نایب قهرمانی در سه هفته پایانی لیگ برتر

ذوب‌آهن

فولاد – ذوب‌آهن

ذوب‌آهن - پرسپولیس

نفت تهران – ذوب‌آهن

استقلال

گسترش فولاد - استقلال

استقلال - پیکان

سپاهان - استقلال

سایپا

سیاه جامگان - سایپا

سایپا - گسترش فولاد

پیکان - سایپا

پیکان

پیکان - استقلال خوزستان

استقلال - پیکان

پیکان - سایپا

نود

 

 

۳ ۲  
آی اسپورت
2018-04-08 18:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
شوفر مو قشنگه
يكشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۲۴
از همین جا قول میدم سال بعد سه هفته مونده به اتمام لیگ نایب قهرمان بشیم
۵
رضا
يكشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۴۱
تا ابد مدیونتیم پرفسور که هفته های آخر لیگ رو واسه ما زنگ تفریح کردی وسقف آرزوی بقیه رو زدن دور افتخار برای کسب نایب قهرمانی
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر