فهرست
هدف کی‌روش در روسیه؛ صعود به دور حذفی
هدف کی‌روش در روسیه؛ صعود به دور حذفی

هدف کی‌روش در روسیه؛ صعود به دور حذفی

آی اسپورت – در تاریخ 12 ژوئن (22 خرداد) تیم ملی فوتبال ایران برای اولین بار در تاریخ خود برای دو دوره متوالی جواز حضور در مرحله پایانی مسابقات جام جهانی را کسب کرد و حالا نگاه آنها به اولین حضورشان و راهیابی در مرحله حذفی مسابقات جام جهانی است. خیلی به نیمه‌شب نمانده بود که بازیکنان تیم ملی ایران در پی پیروزی 2 بر صفر برابر ازبکستان در ورزشگاه نمادین آزادی تهران، کارلوس کی‌روش را روی دستان خود بالا و پایین انداختند. این بابت به رسمیت شناختن کارزار فوق‌العاده تیم ملی در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 و تبدیل شدن به دومین تیم - بعد از برزیل- که جواز حضور در مرحله پایانی جام جهانی روسیه را دریافت می‌کند.

کارلوس کی‌روش در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «ESPN» در تمجید از جوی که در روز بازی با ازبکستان در ورزشگاه آزادی حاکم بود، گفت: «جو و هیجان هواداران فوق‌العاده بود.» ایران شایسته صعود به جام جهانی 2018 و در مرحله سوم انتخابی جام جهانی کاملاً بر اوضاع مسلط بود و کار را در حالی که دو بازی از 10 بازی‌اش باقی مانده بود، به پایان برد. نه‌تنها ایران در این مرحله شکست نخورد، بلکه هیچ‌کس هم نتوانست از خط دفاعی تیم ملی رخنه کند و به گل برسد. شاید تأثیرگذارترین بازی ایران همانطور که همه ما می‌دانیم، پیروزی خانگی برابر ازبکستان بود که کافی بود تیم ملی بلیت سفر به روسیه را به دست آورد و همه انتظار چنین اتفاقی را داشتند. این تیم هم همین کار را کرد.

گفتگوی کی‌روش با شبکه تلویزیونی «ESPN» را بخوانید:

-سعی کردیم به جام جهانی فکر نکرده و در یک بازی به دو چیز فکر نکنیم. ما می‌خواستیم تنها روی بازی با ازبکستان تمرکز کنیم و تنها به فکر پیروزی و کسب سه امتیاز بودیم. شکی نداشتیم که تیم برتر زمین بودیم و خوشبختانه بازی‌مان را با برد به پایان بردیم. در فوتبال یک تیم نیاز به برد دارد و در آن بازی ما تیم پیروزی میدان بودیم.

-من فکر می‌کنم، صادقانه باید بگویم که دو رقابت در آسیا داریم. ستاره‌ها و رقابت واقعی. از جنبه داده‌ها، آمار نشان می‌دهد که ما تیم اول آسیا هستیم و شکی هم از این بابت نیست. ما در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی یک گل هم نخوردیم، شکستی متحمل نشدیم و در حالی که دو بازی دیگر در پیش داریم، صعودمان را به جام جهانی قطعی کردیم. روی هم رفته اما نسبت به سطح اول فوتبال بین‌المللی هنوز فاصله داریم. من بر این باورم که کره جنوبی و ژاپن هنوز یک گام از ما جلوتر هستند. آنها تجربه بیشتری نسبت به ما دارند و فوتبال‌شان به استاندارد فوتبال اروپا نزدیکتر است. این فاصله‌ای است که ما باید در فرایند آماده‌سازی خود، آن را کمتر کنیم.»

-خیلی‌ها ارزش کاری که ما برای صعود به جام 2018 کردیم را به درستی و آنطور که شایسته‌اش بودیم، درک نکردند. سخت است که بخواهیم مشکل خود را به جهانیان توضیح دهیم و سخت است که بخواهیم جایی برای تمرین و یا تیم‌هایی را برای بازی (دوستانه) پیدا کنیم.

-سعی خواهم کرد از بیانیه‌ای مشابه بیانیه‌ای که رئیس جمهور سرشناس و بزرگ ایران داد، استفاده کنم که گفت: پرسش این نیست که تیم ملی چه کاری می‌تواند برای ایران کند، بلکه ایران چه کاری می‌تواند برای تیم ملی کند. به منظور صعود از مرحله گروهی مسابقات جام جهانی 2018، نیاز به حمایت مالی و زیرساخت‌ها برای تدارک کمپ‌های تمرینی و بازی‌های دوستانه داریم. اگر این کار را نکنیم، نتایج دچار افت خواهد شد و این چیزی نیست که هواداران ایران انتظارش را دارند و سزاوارش نیستند. اکنون زمان آن رسیده که بگوییم تیم ملی ایران هر کاری که می‌کند برای فوتبال ایران است، اکنون زمان آن است که مسئولان بر حمایت خود از این تیم بیفزایند. شور و شوق در تیم ملی هست و ما نیاز به اجرای برنامه‌های مختلف به منظور پیشرفت بازیکنان‌مان داریم. حدود 26 تا 30 سال گذشته ما در پرتغال بازیکنان خوبی را معرفی کردیم، اما در پرتغال نخوابیدیم و به تولید بازیکنان خوب ادامه دادیم. این چیزی است که ایران کم دارد، یک طرح جامع با زیرساخت‌ها و حمایت انفرادی.

-ما تیمی متشکل از 26 بازیکن را شکل داده‌ایم و گزینه‌های زیادی در دسترس داریم. من سه دروازه‌بان، سه مدافع راست و غیره دارم. در جام جهانی 2018 می‌توانم به بازیکنانم استراحت بدهم و آنها را در عین حالی که در همان استاندارد نگه می‌دارم، برای بازی‌ها سرحال نگه دارم. این بدین خاطر است که بازیکنان ما فوق‌العاده هستند. در طول دوران مربیگری‌ام هرگز چنین بازیکنانی ندیده‌ام که اینطور از خودگذشتگی کنند. هدف و رویای من راهیابی با تیم ملی ایران به مرحله حذفی جام جهانی 2018 است. من در حال مبارزه با این بیماری رضایتمندی هستم. نباید به بودن در مرحله گروهی راضی باشیم، باید جاه‌طلب باشیم و بزرگ فکر کنیم. ما به عنوان توریست به روسیه نخواهیم رفت.

۵ ۱۲  
آی اسپورت
2017-06-16 13:30:00
نظر دهید

۱۲ نظر
علی پرسپولیسی
جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۵۶
موقع تعریف کردن میشه میگن ما فراتر از آسیا بازی‌ میکنیم‌ ! ولی موقع امتیاز گرفتنو اردو گذاشتنو اینا میشه یهو کره و ژاپن یه گام از ما جلوتر میفتن! موقع تعریف و تمجید میشه ما تو رنکینگ جزو ۳۰ تا تیم‌ اول جهانیم ولی موقع بازی کردن با حریفان میگه رنکینگ‌ مهم نیست ما خیلی عقبیم!! کدومش بزرگواران؟ نمیشه که هی بچرخیم دور خودمون؟ بالاخره ما خوبیم یا بدیم؟ البته الان یه عده میان فقط فحش میدن ولی باید گفت برای اونایی که به فکر‌کردن علاقه دارن و مخشونو آکبند نگه نداشتن.
۸ ۷
محسن هوادار فوتبال
جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۳۶
باز این کیسه کش اومد زر مفت زد.......یک ذره در مورد بازی مالکانه و عراق جنگ زده بگو مدرس فیفا....
۳
حامد
جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۵۱
فک کنم شما مختون اکبنده نمیخوام خودم توضیح بدم خودت فک کن ببین منظور کیروش چی بوده
۳
علی پرسپولیسی
جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۲۲
محسن جان نظرت هرچی هست محترمه فقط کاش حداقل از یکدوم از پدرانت یکم ادب یاد میگرفتی نه اینکه هرکدومشون میومدن منزل فقط ازشون پول تو جیبی بگیری بفرستنت دنبال نخود سیاه که کارشونو راحت انجام بدن
۴
میلاد
جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۳۶
شما به جای ذرت و پرت کردن.....برو چراگاه...پروار بشی اخر تابستون عید قربونه
۲
نوید
جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۴۵
شما اگه قرصات و سر ساعت بخوری کمتر توهم میزنی.کمپ اعتیاد ومراکز نگهداری مجانین و برای دکور نساختن..به خانواده ات بگو ببرنت برای بستری
۳
محسن هوادار فوتبال
جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۰۴
درجواب علی م...ج
جنابعالی ادعای ادب می کنی اما فحاشی ناموسی داری....انگار باباهای تو در ظاهر این جور ادب و بهت یاد دادن...تو خونه شما وقتی نون خشکی و نمکی می اومد غیر از کار اصلی شون مشخصه یک دست به سر گوش تو هم می کشیدن که انقدر عقده ای شده.اما ایراد نداره...در اولین فرصت که برای عرض ادب خدمت خانواده محترمتون رسیدم..پوزه بندتم میارم که ببندی..
برو خوشحال باش
۲
علی پرسپولیسی
جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۳۹
محسن جون آروم باش . خواستم بهت نشون بدم به باز کردن دهن باشه فکر نکن بقیه بلد نیستن اتفاقا از تو خیلی شیک تر هم بلدن . طبق مثال! چند بار بد حرف زدی خواستم‌ طعمشو بچشی. این نظرات زیر خبرا هم یه جور شبکه اجتماعیه . الان باز میای به من فحش میدی ولی من مطمئنم‌ از این مکالمه بینمون چیزای خوبی یاد گرفتی . حداقل اینکه دیگه از پشت کامپیوتر یا موبایل فحاشی نکنی. موفق باشی گل پسر.
۴
خوش خیال
جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۱۴
شما فعلا سعی کن به جز این چند تیمی که همیشه باهاشون بازی داری رو ببری بعد برای دور بعد جام جهانی برنامه ریزی کن
۴ ۱
سیروس
جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۲۶
زمانی که شیلی رو برد تو کجا بودی لنگی؟ اینقدر عقده ای نباشید منافع ملی بر همه چیز ارجحیت داره
۲
پرسپولیس واقعی
جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۳۲
کی روش در تمام مصاحبه هایش با رسانه های خارجی حتی در زمان تحریم از عظمت و بزرگی مردم ایران می گفت. اکنون هم همین کار را کرد ، ایشان آنجا باید از ایران نیک بگوید و این یک تبلیغ خوب برای ماست .
ایشان درست رفتار میکند در داخل برای حداقلهای تیم ملی دائم درگیر است و می جنگد ولی در بیرون از ایران حتی یک کلمه خلاف مصالح ملی ما حرف نمی زند.

فهمیدن حرفهایش سخت نیست .
ما در آمار بهترینیم ولی در جزئیات و امکانات و روابط خارجی ضعف مفرطی به نسبت کره و ژاپن داریم.
همین که لیگ قهرمانان را براساس تقویم شرقی ها نوشتند نشان از قدرت و نفوذ آنها داردچیزی که کی روش غیر مستقیم و محترمانه به آن اشاره دارد.
۳
milad
جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۵۱
این بدین خاطر است که بازیکنان ما فوق‌العاده هستند. در طول دوران مربیگری‌ام هرگز چنین بازیکنانی ندیده‌ام که اینطور از خودگذشتگی کنند
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر