فهرست
گزارش آماری: نفت-پرسپولیس به روایت اعداد
گزارش آماری: نفت-پرسپولیس به روایت اعداد

گزارش آماری: نفت-پرسپولیس به روایت اعداد

آی اسپورت- سرخ های پایتخت که بیشترین تعداد ملی پوش را در تیم ملی داشتند، روز شنبه باید به دیدار شاگردان علی دایی بروند و امیدوارند با پیروزی در این بازی روند رو به رشدشان را حفظ کنند. در آن طرف زردپوشان تهرانی که این فصل با علی دایی عملکرد نسبتا خوبی داشته اند، چشم به این بازی دوخته اند تا با کسب نتیجه ای مناسب در رده های بالایی جدول باقی بمانند. دو تیم قدرتمند پایتخت در 6 سال گذشته 13 بار با هم دیدار کرده اند که هر بازی آن ها حواشی و نکات جالبی داشته.

0) زردپوشانِ تهرانی هیچگاه در پائیز پیروز نشده اند. لازم به ذکر است این دو تیم 4 بار در این فصل به مصاف هم رفته اند که سه تساوی و یک پیروزی در بازی ها رقم خورده است.

1) پرسپولیس و نفت تنها یک بار در مسابقاتی به غیر از لیگ به مصاف هم رفته اند که مربوط به سال 91 است. در آن دیدار شاگردان یحیی گل محمدی که آن زمان در اوج بودند در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی نفت را چهارتایی کردند.

2) بیشترین گلزنان در نبردهای این دو تیم غلامرضا رضایی، محمد نوری و حمید علی عسگر و آرفی بوده اند. این چهار بازیکن، هریک دو بار دروازه تیم حریف را گشوده اند.

3) پرتکرار ترین نتیجه بین دو تیم تساوی یک بر یک و صفر صفر بوده که هر یک از این نتایج 3 بار تکرار شده اند!

4) سرخپوشان تهرانی از زمان لیگ برتری شدن نفت، چهار بار پیروز شده اند. یکی از این چهار پیروزی در جام حذفی و سه برد دیگر در لیگ بوده اند.

5) در بین نفرات حال حاضر قرمز و زردپوشان پایتخت، 5 بازیکن مشترک وجود دارد. کمال کامیابی نیا، وحید امیری، علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی و محمد قاضی بازیکنان مشترک حال حاضر در ترکیب دو تیم هستند.

6) پرگل ترین بازی دو تیم شش گل در بر داشت. این بازی شنبه 4 اردیبهشت سال 90 در ورزشگاه آزادی برگزار شد و شاگردان علی دایی موفق شدند با نتیجه 5 بر یک شاگردان حسین فرکی را شکست دهند. در پایان لیگ پرسپولیس چهارم و نفت سیزدهم شدند.

7) پرسپولیسی ها از زمان اولین بازیشان در لیگ برتر با نفت 7 سرمربی مختلف به نیمکت خود دیده اند. علی دایی، حمید استیلی، مصطفی دنیزلی، مانوئل ژوزه، یحیی گل محمدی، علی دایی، حمید درخشان و برانکو ایوانکوویچ این سرمربیان بوده اند که در 6 سال روی نیمکت این تیم نشسته اند.

8) در تاریخ بازی های دو تیم در لیگ برتر، تنها یک بار بازی در هفته هشتم برگزار شد. این بازی در هفته هشتم لیگ 91-92 برگزار شد که با تساوی صفر صفر به پایان رسید. دیدار روز شنبه هم هفته هشتم لیگ برتر امسال خواهد بود.

9) نهمین روز از ماه های مختلف بیشترین سهم در روزها را برای بازی پرسپولیس و نفت داشته است. یک بار 9 اردیبهشت و یک بار 9 آذر میزبان دیدار این دو تیم بود که یک بار نفت پیروز بود و یک بار هم دو تیم به تساوی رضایت دادند.

10) نفتی ها که لقب گربه سیاه تیم های بزرگ در لیگ را یدک می کشند تاکنون 10 بار در بازی های لیگ دروازه پرسپولیس را گشوده اند. این 10 گل در 12 بازی زده شده.

پرسپولیس نیوز

۱    
آی اسپورت
2016-10-14 09:51:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر