فهرست
نبرد انگلیسی در لیگ قهرمانان؛ بهترین چالش ۱۰ساله
نبرد انگلیسی در لیگ قهرمانان؛ بهترین چالش ۱۰ساله

نبرد انگلیسی در لیگ قهرمانان؛ بهترین چالش ۱۰ساله

آی اسپورت - قرعه‌کشی مرحله یک‌چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا در حالی انجام شد که  نکته جالب در این قرعه کشی حضور قدرتمند ۴ تیم از۶ قدرت اول لیگ برتر انگلیس بود. لیگ مهیج جزیره که در دهه اول قرن بیست و یکم از دوقطبی آرسنال و منچستریونایتد به ۴ بزرگ یا «بیگ‌فور» رسیده بود، در سال‌های اخیر با اضافه شدن سیتی و تاتنهام به جمع مدعیان حالا ۶ قدرت برتر را در جدولش می‌بیند و از آن هیجان‌انگیزتر این که در بین این ۶ قدرت لسترسیتی هم خودی نشان می‌دهد و سایر تیم‌ها هم در هیچ رقابتی دست و پا بسته و از پیش‌باخته نیستند.

پس از بیشتر از ۲۶ سال از تاسیس لیگ برتر گراهام کلی مدیر اجرایی وقت اتحادیه فوتبال انگلیس می‌تواند به استخدام ریک پری و راه‌اندازی این ماجراجویی افتخار کند چرا که آن‌ها مثل سال ۲۰۰۹، چهار تیم و در واقع نیمی از یک‌چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا در اختیار دارند؛  با این تفاوت به که جای چلسی، تاتنهام را در این لیست می‌بینیم و سیتی، یونایتد و لیورپول دیگر مدعیان پاگذاشته به این مرحله هستند. تیم‌هایی که با عبور از سد مدعیان بزرگی چون پاری‌سن‌ژرمن  و بایرن برای رقبا خط و نشان  کشیده‌اند. نیمه انگلیسی قاره سبز این پتانسیل را دارد که مثل سال ۲۰۰۸ فینال تمام انگلیسی را رقم بزند و قهرمان هم از انگلیس باشد. اما نکته مهم در این‌باره حضور رونالدو در تیم غیرانگلیسی یوونتوس و درخشش و پختگی مسی نسبت به سال ۲۰۰۸  است. اگر در آن سال کسی مثل پاتریس اورا موفق شد مسی را در مقابل منچستر ناکام بگذارد در حال حاضر تقریبا دست‌کم کسی در نبرد رو در رو نمی‌تواند ستاره آرژانتینی را متوقف کند. همین طور رونالدو که در سال ۲۰۰۸  با منچستریونایتد قهرمان اروپا شد، این بار و بعد از ۱۰  سال در ترکیب یوونتوس مدعی،  نشان داد  برای قهرمانی می‌جنگد.

در حالی که این روزها صفحات اجتماعی پر است از عکس‌هایی مربوط به چالش معروف ۱۰ ساله که پرمخاطب‌ترینشان چهره‌های تغییر نکرده ستاره‌های هالیوود است، لیگ قهرمانان به کمک تیم‌های انگلیسی یکی چهره دست‌نخورده و یکی از بهترین قاب‌های این چالش را باز هم با جهار انگلیسی به تصویر می‌کشد.

۲    
آی اسپورت
2019-03-15 19:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر