فهرست
باشگاه پرسپولیس: یا همه میزبانیم یا هیچ‌کدام!
باشگاه پرسپولیس: یا همه میزبانیم یا هیچ‌کدام!

باشگاه پرسپولیس: یا همه میزبانیم یا هیچ‌کدام!

آی اسپورت - هواداران فوتبال این روزها دل‌نگران وضعیت تیم‌های باشگاهی در لیگ قهرمانان آسیا هستند و دل‌شان نمی‌خواهد که با یک تصمیم سیاسی که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اتخاذ شده تیم‌های بزرگ و ریشه‌دار کشورمان را از حضور در این تورنمنت بزرگ آسیایی محروم ببینند. طی نظرسنجی‌های بزرگی که در این مدت توسط رسانه‌های مختلف انجام شد، اکثر فوتبالدوستان بر این باورند که نباید به هر قیمتی در این بازی‌ها حاضر شویم و عزت و منافع ملی در این بین باید در اولویت قرار داشته باشد.

رای اولیه به مقاومت

درست روز اولی که تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا رسانه‌ای شد کانال‌های هواداری با انتقاد از این اقدام، به مقاومت باشگاه در مقابل این تصمیم تاکید داشتند و بر این باور بودند که یا در خانه از حریفان خود میزبانی می‌کنند یا از این مسابقات با هر عواقبی که ممکن است برای تیم محبوب‌شان داشته باشد، کنار بکشند. با این شرایط دست مسئولان باشگاه و حتی مدیران کلان برای تصمیم‌گیری درخصوص این تصمیم باز گذاشته شد تا آنها با فشار حداکثری بتوانند مسئولان AFC را وادار به عقب‌نشینی کنند.

حمایت از رقبا بعد از مذاکراتی که مسئولان ورزش و حتی مدیران رده بالای مملکتی با AFC داشتند، کنفدراسیون فوتبال آسیا با تشکیل جلسه‌ای فوری موضوع گرفتن میزبانی از ایرانی‌ها را مجددا مورد ارزیابی قرار داد و این بار با پس گرفتن حرف قبلی خود، میزبان نبودن ایرانی‌ها را فعلا مربوط به بازی‌های پلی‌آف دانست و اعلام کرد برای بازی‌های مرحله گروهی بعدا تصمیم‌گیری خواهد شد. با این تصمیم این‌گونه مطرح شد که ممکن است دو تیم پرسپولیس و سپاهان تصمیم دیگری بگیرند و به آینده امیدوار بمانند و حتی انتقادهایی به انصاری‌فرد نیز توسط هواداران پرسپولیس صورت گرفت، اما نشست دوشنبه مدیران چهار باشگاه آسیایی در فدراسیون فوتبال باز هم خروجی قبلی جلسات را تایید کرد؛ یا میزبانی هر چهار نماینده ایران در آسیا یا خداحافظی از این رقابت‌ها!

نشست جدید با AFC

قرار است فردا شب باز هم جلسه‌ای در مقر AFC با حضور نمایندگان چهار باشگاه ایرانی و ابراهیم شکوری برگزار شود تا در این جلسه تصمیم نهایی برای میزبانی تیم‌های ایرانی در این مسابقات گرفته شود. از همین حالا برخی منابع خبر می‌دهند ممکن است در این نشست تصمیمات جدیدی اتخاذ شود که یکی از این تصمیمات می‌تواند گرفتن میزبانی در بازی‌های پلی‌آف و برگرداندن قطعی میزبانی در بازی‌های مرحله گروهی باشد. مسئولان پرسپولیس اما می‌گویند باشگاه براساس تفاهمنامه‌ای که در فدراسیون فوتبال به امضا رسانده، نمی‌تواند موافق این حکم باشد و حرف نمایندگان ایرانی این است که یا باید همه میزبانی‌ها به تیم‌های ایرانی برگردد یا اینکه در هیچ شرایط دیگری حاضر به شرکت در این رقابت‌ها نخواهند بود. این موضوع در صورتی که اتفاق بیفتد می‌تواند برای مدیریت انصاری‌فرد به یک چالش بزرگ تبدیل شود، چراکه گروهی از هواداران پرسپولیس راضی نمی‌شوند تیم‌شان در حالتی که می‌تواند مقابل تماشاگرانش به میدان برود به خاطر منافع تیمی دیگر که از قضا یکی از آنها استقلال است از مسابقات کنار بکشد.

هدف تیم ملی است، نباید اختلاف بیفتد

نظر اکثر کارشناسان فوتبالی کشورمان بر این است که نمایندگان عرب AFC که اکثرا عربستانی و بحرینی هستند با این حاشیه‌هایی که ایجاد کرده‌اند تنها به دنبال حذف تیم‌های باشگاهی ما نیستند و هدف اصلی آنها گرفتن میزبانی از تیم ملی و مسجل کردن راه صعود عراق و بحرین به دور بعدی رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی است. در این شرایط نباید با نگاه‌های رنگی آب به آسیاب دشمنان بریزیم و همین اندازه که تا اینجا AFC را از موضع ابتدایی خود عقب رانده‌ایم، می‌توانیم با اتحاد حرف خود را به کرسی بنشانیم و یک‌بار برای همیشه مقابل این دشمنی‌های آشکار قد علم کنیم.

 

فرهیختگان 

۳ ۳  
آی اسپورت
2020-01-22 12:10:00
نظر دهید

۳ نظر
Sorrow
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸، ۱۵:۱۷
استقلال هم باشگاه بزرگه این مملکته رقیب همیشگیه ماست استقلالیا هموطن ما هستن مال همین سرزمینن برادر ما هستن داداش خودم استقلالیه،باید از حق اونا دفاع بشه حتی اگه ما پاسوز اونا بشیم،متاسفانه این کری های چیپ که بیشترش هم از طرف استقلالیاست نباید باعث بشه که از حق همدیگه دفاع نکنیم،این منش و مرام پرسپولیسه،برادرهای عزیز استقلالی ام هم دست از این کری‌های چیپ بردارن،به جای اینکه تمام دنیا رو متهم کنیم که پرسپولیسی هستن (البته باشن هم اشکالی نداره)یکم بر طبل اتحاد و انسجام بکوبیم.برادرم عضو کانال تلگرام استقلاله دیدم پست گزاشته از afc نقشه کشیدن استقلالو حذف کنن اما پرسپولیسو نگه دارن تو جام. دارم فکر میکنم اینا چند سالشونه دارن این کانالها رو اداره میکنن.متاسفم بگم بعضی از پیشکسوتها هم سوار این موج میشن(امیر حسین صادقی و محمد نوری و...).دوستان الان وقت اتحاده یکم هوای همو داشته باشیم
علی پرسپولیسی
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸، ۱۶:۱۷
باشگاه پرسپولیس گوه خورده با اون کسی که گفته به زور این حرفو بزنن. سر استقلال اگر از حضور در آسیا انصراف بدیم شلوار همه اعضای هیئت مدیره و مدیرعاملو سرپرستو معاونو هرکیو که تو خیابون ببینیم در میاریم.
تامام
۴
xox
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸، ۱۶:۵۲
باشه مثلا تو ملی گرایی استقلالی نیستی من نمیدونم از دیروز چرا خبرنگارای استقلالی همه منافع ملی رو علم میکنن
اولا مرحله پلی آف تصمیمش گرفته شده با شرکت نکردن سپاهان پرسپولیس فقط اینا هم پاسوز میشن.
دوما شما در خودتون نمیبینید مقابل تیمای داغون پلی آف چه بسا در زمین حریف صعود کنین لابد میخواین تا فینال هم برید؟
سوم شما پلی آف رو رد کنید بقیه بازیاتون مثل پرسپولیس میشه و میزبانی هم میگیرید یعنی انصافه بخاطر یک بازی میزبان نبودن مقابل تیمای ضعیف کل 4 تا نمایندمون حذف بشن ؟
چهارم اینکه شما دنبال منافع کوتاه مدت و آبکی تیمت خودت هستی(دلتون خنک بشه که بقیه هم نرفتن) چرا که خوب میدونی حداقل تا دو سال آینده از لیگ قهرمانان محروم میشیم و بابت جریمه 4 نماینده منصرف میلیونها دلار باید از جیب همبن ملت بدبخت پرداخت بشه.کجای منفعت ملیه؟
پنجم شما پارسال از قبل بازی با کاشیما در حمایت از حریف انقدر فشار به فدراسیون آوردین که مبادا یک بازی لیگ ما عقب بندازن تا فشار از روی تیم بی مهره و پر مصدوم ما کم نشه و بماند که چه کارشکنیهایی نکردید و بعد قهرمانی کاشیما حتی تا همین امروز دارید پایکوبی میکنید سندشم پرچمای ژاپن گوشه کمدتون.پس شما لطفا دم از ملی گرایی نزنید.
ششم چون در خودتون نمیبینید از پلی آف رد شید میخواید تیمای دیگم حذف شن یعنی با ماهم بازی یا بازی خراب یعنی انقدبی جنبه اید انگار ما مقصریم شما تشریف بردید پلی آف یا اینکه افسار AFC دست ماست .از نمونه بچه بازی و هوچی گریهای شما همین بس که بخاطراسترا مملکتو بجایی رسوندین که وزیر کم مونده بود بیاد تو tv گریه کنه ولی سر کالدرون شما یه خط مصاحبه از همین وزیر دیدید؟ الانم باز فشار و هوچیگریتون سر این قضیه شروع شده.
آقا اصلا اگه ما جای شما بودیم از شما چنین توقعی نداشته و نخواهیم داشت شما جیب مارو نزن حمایتتون رو نخواستیم ژاپنی عزیز
یکلام پرسپولیس باید شرکت کنه.تامام
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر