فهرست
گزارش روز: لیگ قهرمانان؛ جهان متفاوت رئال مادرید
گزارش روز: لیگ قهرمانان؛ جهان متفاوت رئال مادرید

گزارش روز: لیگ قهرمانان؛ جهان متفاوت رئال مادرید

آی‌اسپورت: برخی می گویند لیگ قهرمانان تنها یک تورنمنت متفاوت نیست بلکه جهانی متفاوت است. در مورد رئال مادرید این ادعا کاملا صدق می کند. هیچ یک از مشکلاتی که در این فصل برای تیم پیش آمده خللی در پیشرفت تیم در اروپا به وجود نیاورده: هفت برد از هفت بازی البته اگر فصل قبل را هم در نظر بگیریم 10 برد از بازی آخر و 11 پیروزی متوالی در سانتیاگو برنابئو.

این آمار می گوید مادرید بیشتر دچار اختلال کم‌توجهی شده تا مشکل بازی داشته باشد. این یک واقعیت است که بازیکنان در دیدارهایی که با سرود باشگاه شروع می شود و زرق و برق بیشتری دارد، انگیزه بیشتری دارند شاید به این دلیل که محاسبه اهمیت آن بازی و تصور تعداد تماشاگرانی که در سراسر جهان آن‌ها را تماشا می‌کنند، آسانتر است. بر اساس این فرضیه کاملاجدی، آنچه بازیکنان رئال ندارند جنبه روحی روانی قضیه است که نمی توانند نوشته‌های کارلو آنچلوتی روی وایت‌بورد را به زمین منتقل کنند.

بازی برگشت با شالکه نه تنها انگیزه لیگ قهرمانان را به رئال برمی گرداند بلکه بزرگترین محرک موجود برای یک فوتبالیست(جدا از جام) را در اختیار یک فوتبالیست می گذارد: انتقاد. اگر یک چیز باشد که بتواند میل انتقام را در فوتبالیستی زنده کند، دانستن این است که انتقادات در روزنامه‌هایی چاپ می شود که آنها نمی خوانند، در برنامه‌های رادیویی پخش می شود که آنها نمی شنوند و در تحلیل‌های تلویزیونی منتشر می شود که آنها تماشا نمی کنند.

روی کاغذ، باخت به بیلبائو می تواند یک عامل یک واکنش فوق العاده باشد مثل زدن 5 گل به بازی بعد از باخت به رئال سوسیداد و اتلتیکومادرید در ماه سپتامبر. پیروزی محتمل برابر شالکه می تواند در فاصله 11 روز تا ال‌کلاسیکو که بازی با لوانته نیز در میان آن است، به تیم روحیه بالایی ببخشد.

هر سناریوی دیگری، دوباره بحث‌ها را آغاز می کند. نخستین آنها درباره سیستم بازی 3-3-4 است و دادن جایگاهی «دست نیافتنی» به BBC است. اگر این کلمه در زبان ایتالیایی معنی دیگری می دهد آنچلوتی باید آن را از قاموس خود حذف کند. لجبازی و تغییرناپذیری دو کلمه‌ای هستند که با دوراندیشی ذاتی او سازگار نیست و البته با شایسته‌سالاری که باید تیم‌های فوتبال را اداره کند. شاید وقت آن رسیده باشد که به بازیکنانی مثل خاویر هرناندس و خسه اعتماد کرد.

بر این اساس، آنچلوتی 11 نفر اصلی خود را می چیند؛ احتمال حضور آلوارو آربلوا به جای دنی کارواخال هست و شاید ناچو یا فابیو کوئنترائو به جای مارسلو بازی کنند که یک اخطار تا محرومیت از یک چهارم نهایی فاصله دارد. بقیه تیم دست نمی خورد، حتی به تونی کروس هم استراحت داده نمی شود که باید مثل مارسلو احتیاط کند.

جدا از هر نتیجه‌ای، خوشحال‌کننده‌ترین بخش بازی امشب حضور لوکا مودریچ در نیمه دوم بعد از 114 روز حاشیه‌نشینی است. بحث داغ این است که اگر آنچلوتی بخواهد هافبک کروات را در ترکیب اصلی بگذارد باید چه کسی را قربانی کند، اگر کروس، ایسکو و BBC «دست‌نیافتنی» هستند گزینه‌های زیادی پیش روی او نیست.

روبرتو دی‌متئو مربی شالکه گفته اگر تیم او گل اول را بزند بازی خیلی تماشایی می شود. حق با او است. از آن به بعد می خواهند شانس خود را زنده نگه دارند؛ شالکه در بوندس‌لیگا 23 امتیاز از تیم صدرنشین بایرن‌مونیخ عقب است و در این بازی یک بار دیگر به دروازه‌بان 19 ساله خود، تیمون ولن‌رویتر اتکا دارد. وظیفه دشواری است، برابر رئال مادرید، در لیگ قهرمانان و در برنابئو.

     
آی اسپورت
2015-03-10 17:08:23
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر