فهرست
چه تیم‌هایی در دنیا کمتر از استقلال گل زده‌اند؟
چه تیم‌هایی در دنیا کمتر از استقلال گل زده‌اند؟

چه تیم‌هایی در دنیا کمتر از استقلال گل زده‌اند؟

آی‌اسپورت- ۶ گل در ۱۲ بازی. با هر متر و معیاری و در هر لیگی می‌تواند آمار بسیار بدی باشد. در حد فاجعه. با این حال استقلال خوش‌شانس است که در لیگ برتر ایران بازی می‌‌کند. لیگی که حتی با این آمار هم در مورد جایگاهش در جدول نمی‌شود از لفظ فاجعه استفاده کرد. اگرچه قرار گرفتن در رده یازدهم جدول برای تیمی مانند استقلال کم از فاجعه ندارد اما اگر شرایط تیم‌هایی با آمار استقلال را با این تیم مقایسه کنید متوجه شانس بزرگ آبی‌ها خواهید شد. بعضی از تیم‌های اروپایی هم مانند استقلال از فقر گل رنج می‌برند. تیم‌هایی که بعضی از آنها هم نام آشنا هستند. در حال حاضر در ۵ تیم معتبر اروپایی دو تیم شرایطی بدتر از استقلال دارند و سه تیم هم آمارشان با شاگردان شفر برابر می‌‌کند. کلن آلمان و متز فرانسه به ترتیب با تنها ۴ گل و ۵ گل زده بدترین خط حمله را در میان تیم‌های اروپایی به خود اختصاص داده‌اند. بعد از این دو تیم بنونتو از ایتالیا، آلاوز از اسپانیا و کریستال پالاس از انگلیس با ۶ گل آماری برابر با استقلال دارند. در تمام این لیگ‌های نام‌برده شده ۱۲ یا ۱۳ بازی از لیگ انجام شده تا شرایط کاملا برابر با وضعیت استقلال در ایران باشد.

در دیگر لیگ‌های اروپایی که تعداد بازی‌هایشان مشابه با ایران یا حتی کمتر از آن هست هم تیمی در این رده قرار نمی‌گیرد و همه گل‌های بیشتری را زده‌اند. کلن آلمان و متز فرانسه باعث شدند تا استقلال هنوز آمار بهتری از بقیه تیم ها داشته باشد. نکته این دو تیم اما قعرنشینی بی حرف و حدیث آنها در انتهای جدول است. کلن با کسب تنها ۲ امتیاز و ۶ امتیاز نسبت به تیم بالاتر از خود قعرنشین است و متز هم با شرایطی نزدیک به کلن با ۴ امتیاز و ۸ امتیاز اختلاف نسبت به تیم بالاتر در قعر جاخوش کرده است. بنونتو که مانند استقلال ۶ گل زده صفر امتیاز دارد! آلاوز ۶ امتیاز و کریستال پالاس ۵ امتیاز و نقطه مشترک همه آنها قعرنشینی‌شان و کاندیدای اول سقوط بودن است. استقلال اما با توجه به سطح لیگ ایران شرایط بسیار بهتری دارد و با همین آمار در رده یازدهم ایستاده. این تیم با رده هفتم تنها سه امتیاز یعنی یک برد فاصله دارد.

شاید تفاوت سطح فوتبال اروپا و لیگ برتر ایران امکان مقایسه میان استقلال با این تیم‌ها را غیرممکن کند اما نکته این است که تیم‌های آسیایی گل‌های بیشتری از استقلال زده‌اند. این در حالی است که لیگ کشورهایی مانند قطر و امارات و عربستان ۹ یا ۱۰ هفته از لیگ‌شان گذشته است و با وجود بازی‌های کمتر از استقلال آمار گل‌های زده آنها بیشتر از این تیم است و می‌شود گفت استقلال بدترین خط حمله آسیا را به خود اختصاص داده است.

نود

۲ ۵  
آی اسپورت
2017-11-22 00:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
تیم دوازدهم جدول با شش گل در ۱۲ بازی با ۱۱متیاز اختلاف نسبت به سرورش و یک بازی بیشتر
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۰۴:۵۶
استقلال بدترین خط حمله آسیا را به خود اختصاص داده است
۹ ۱
آنتی شومن
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۴۶
اینه تخصصشون تو آسیاست دیگه!
۱
غصه نخور شش تایی مفلوک پایتخت
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۰۵:۰۷
مهدی که نیست علیپور میزنه....‌رو .....‌ :))
۹
رضا
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۸
ربطی به سطح لیگ نداره که خب حملشون ضعیفه دفاعشون قویه مساوی میگیرن :/
***
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۵۴
ستاد روحیه دهی به ته جدولیا باز فعال شده خخخخ گرون ترین تیم لیگ با 6 گل زده
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر