فهرست
بیانیه روز: ریاست کمیته ملی المپیک، شغل نیست
بیانیه روز: ریاست کمیته ملی المپیک، شغل نیست

بیانیه روز: ریاست کمیته ملی المپیک، شغل نیست

آی‌اسپورت- رضا صالحی امیری، معاون فرهنگی شهرداری تهران و رئیس کمیته ملی المپیک با انتشار اطلاعیه ای به منتقدان خود نکاتی را بیان کرد. او نوشته: دوستانه و برادرانه به همه منتقدین عزیز چند نکته را یادآوری می‌کنم

۱- از ایجاد فضای نقد و نقادی در کشور که از ابتدا شعار و وعده ما به مردم بود و کماکان نیز به آن عهد وفاداریم، تشکر می‌کنم.

۲- بر اساس اساسنامه، ریاست کمیته ملی المپیک در ایران افتخاری بوده، شغل محسوب نمی‌شود و مانند بیش از 180 کشور جهان یک جایگاه سیاسی بوده و هست، ولی دبیرکل به‌عنوان مدیر اجرایی از میان مدیران جامعه ورزشی انتخاب می‌گردد. هدف این کار ارتقای جایگاه کمیته در سطح ملی و جلب و جذب امکانات برای تقویت ورزش قهرمانی کشور است.

۳- تصدی این پست هیچ‌گونه منع قانونی نداشته و مغایرتی با مسئولیت اجرایی ندارد. اینجانب نیز بر اساس همین منطق و رویه کاندید شدم. (آقایان محلوجی، کلانتری و هاشمی‌طبا هم‌زمان با تصدی وزارتخانه و سازمان، ریاست کمیته المپیک را نیز بر عهده داشتند)

۴-  اساساً سرمایه اجتماعی ما در دولت و شهرداری، جوانان بوده و هستند. اینجانب از ابتدا پیشتاز زمینه‌سازی برای حضور جوانان و زنان در عرصه مدیریتی بوده و هستم؛ و عمیقاً معتقدم که باید راه را برای آنان باز کرد. عملکردم در طول دوره مدیریت نیز شاهدی بر این مدعاست.

۵- کار در شهرداری امری خطیر، دشوار و پرچالش می‌باشد و حضور جوانان عزیز که انگیزه، جسارت و خلاقیت بالایی دارند در این حوزه، می‌تواند کشور را به قله توسعه و تعالی برساند.

۶- در حال حاضر هیچ اصراری بر ماندن در پست معاونت اجتماعی و فرهنگی ندارم و آمادگی دارم به احترام افكارعمومي داوطلبانه و صادقانه این پست را به جوانان حوزه فرهنگ و هنر واگذار نمایم تا بتوانند به کمک شهردار فرهیخته و شورای منتخب مردم این بار سنگین را به مقصد و مقصود برسانند.

خدایا چنان کن سرانجام کار
تو خشنود باشی و ما رستگار

۱ ۱  
آی اسپورت
2018-01-19 14:47:00
نظر دهید

۱ نظر
Ashkanredboy
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۲۶
عجبا از شغل هایی که دولت تدبیر و امید ایجاد می کنند و عجیب تر شغل هایی که حذف می کنند. روحانی مچکریم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر