فهرست
قلعه‌نویی: واگذاری استقلال و پرسپولیس سرکار گذاشتن مردم است
قلعه‌نویی: واگذاری استقلال و پرسپولیس سرکار گذاشتن مردم است

قلعه‌نویی: واگذاری استقلال و پرسپولیس سرکار گذاشتن مردم است

آی اسپورت- امیر قلعه‌نویی در حاشیه تمرین امروز (سه‌شنبه) استقلال در جمع خبرنگاران حاضر شد و ضمن تبریک پیشاپیش عید نوروز گفت: شرایط ما اکنون صددرصد ایده‌آل نیست و دو بازیکن‌مان را هم به دلیل حضورشان در تیم فوتبال امید در اختیار نداریم. همچنین بهنام برزای که در بازی قبلی ما هم تأثیرگذار بود و یکی دیگر از بازیکنان جوان‌مان در تیم امید هستند و در اختیار ما نیستند. شاید آنها می‌توانستند در بازی با نفت تعیین‌کننده باشند. خوشبختانه شرایط ما نسبت به نیم‌فصل اول بهتر شده است و اکنون نظم خوبی در حملات و دفاع تیمی داریم. بازی با نفت هم که پیش روی ماست یک فینال زودرس برای صدر جدولی‌هاست. درست است که با این بازی قهرمان لیگ مشخص نمی‌شود اما بازی بسیار حساسی است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره بازگشت جاسم کرار به تمرینات این تیم گفت: بله، او بالاخره تشریفش را آورد! ما امروز گوسفندی را قربانی کردیم و شاید به خاطر این مسئله بود که کرار هم در تمرین آفتابی شد!

قلعه‌نویی درباره تقابل دوباره تیمش با نفت تهران و اینکه برای این بازی چند مهره اصلی‌اش را ندارد، گفت: متأسفانه ما در بازی با نفت مسجدسلیمان هم چند غایب داشتیم و این شرایط برای بازی با نفت تهران هم وجود دارد. فقط امیدواریم بازیکنان جانشین بتوانند انتظارات را برآورده کنند.

وی در خصوص عملکرد تیم استقلال در سال 93 نیز گفت: ما سال پرفراز‌ونشیبی را پشت سر گذاشتیم اما با این وجود هر زمان که آرامش داشتیم شرایط‌مان خوب بود. متأسفانه پیش از برگزاری جام ملت‌های آسیا یکسری مسائل به وجود آمد که آرامش تیم ما را برهم زد. خوشبختانه در جام ملت‌ها اتفاقاتی افتاد که برخی‌ها فهمیدند اشتباهاتی کردند و در ادامه با فراموش کردن آن اتفاقات شرایط تیم بسیار بهتر شد و الان می‌بینید که چقدر خوب شده‌اند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: برخی افراد نیز با مصاحبه‌ها و جلسات خود به دنبال ضربه زدن به استقلال بودند که به خواسته خود نرسیدند. من اعتقاد دارم یک سال با عزت زندگی کردن خیلی بهتر از 10 سال بی‌عزت بودن است. خود من در این شش ماه اخیر حتی یک ریال هم از باشگاه دریافتی نداشته‌ام اما هیچ وقت بحث پول را مطرح نکردم.  یکسری فکر می‌کردند قلعه‌نویی چون پول می‌گیرد صدایش درنمی‌آید اما بچه‌های تیم خودشان شاهدند که کادرفنی یک ریال هم دریافت نکرده اما ما هیچ وقت این مسئله را رسانه‌ای نکردیم و الان هم چون لازم می‌دانم به آن اشاره می‌کنم. البته نباید از بزرگی بازیکنان بزرگتر تیم از جمله عنایتی، صادقی، برهانی و... به سادگی گذشت. آنها خیلی خوب مراعات باشگاه را کرده و حرفی از پول نمی‌زنند.

وی همچنین گفت: خوشبختانه شرایط تیم در نیم‌فصل دوم بهتر شده و دست یکسری از آقایان از تیم کوتاه شده است. بازگشت بازیکنان مصدوم و اضافه شدن نفرات جدید باعث شد در نیم‌فصل دوم نتایج بهتری نسبت به نیم‌فصل اول بگیریم. البته ما نیز با بچه‌ها صادق بودیم و در مورد مسائل مالی انتظاری از باشگاه نداشتیم. حتی با افشارزاده نشستیم تا برای حل مشکلات مالی چاره‌ای بیاندیشیم که به نتیجه رسیدیم این موضوعات را رسانه‌ای نکنیم. ما مثل بعضی‌ها نیستیم که پول می‌گیرند و مردم را سیاه هم می‌کنند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص بحث واگذاری دو باشگاه سرخابی و اینکه تا به امروز مشتری برای آنها پیدا نشده است، گفت: این بحث خام است و به جایی نخواهد رسید. من قبلاً هم گفته‌ام بیاییم واگذاری را فراموش کرده و از تجربه دیگران استفاده کنیم. من باشگاه سپاهان را مثال می‌زنم. آنجا که بودم دیدم که باشگاه چقدر خوب اداره می‌شد، نزدیک به 40 تیم داشتند و خود باشگاه نیز 80 پرسنل داشت. دکتر اسلامیان طرحی را برای آنها برنامه‌ریزی کرده بود که خیلی خوب جواب داد. من معتقدم دکتر اسلامیان باید این طرح را برای دو باشگاه پرسپولیس و استقلال هم به اجرا درآورد.

وی تأکید کرد: رقم‌های 40، 50 میلیارد برای دولت پول خرد هم نمی‌شود که بخواهد این مبلغ را در اختیار دو باشگاه پرطرفدار قرار دهد. اگر بدانید این باشگاه‌ها چقدر علاقه‌مند دارند. بدون شک اگر آنها شرایط خوبی داشته باشند جوان‌های زیادی را دلخوش خواهند کرد. به عقیده من بحث واگذاری به نوعی سرکار گذاشتن مردم است. آقایان به جای این کارها بیایند برای دو باشگاه خرج کنند. این همه پول به هدر می‌رود، نمونه‌اش 12 هزار میلیاردی که معلوم نیست کجا رفت. اگر 40، 50 میلیارد هم خرج استقلال و پرسپولیس کنند جای دوری نمی‌رود. این مبالغ برای دولت پولی نیست. با این‌ پول‌ها می‌شود کلی نشاط برای جامعه آورد و دغدغه‌های جوانان علاقه‌مند به دو باشگاه را برطرف کرد.

قلعه‌نویی ادامه داد : من همین نفت مسجدسلیمان را مثال می‌زنم. در مسجدسلیمان کلنگ بزنید، گاز و نفت درمی‌آید اما متأسفانه امروز مسئولان باشگاه نفت پول ندارند، هزینه باشگاه‌شان را بدهند. همه این مسائل به خاطر این است که نگاه‌ها به ورزش درست نیست. در گذشته هم درست نبوده اما خوشبختانه وزیر ورزش فوتبالی است و از وقتی که آمده به ورزش کشور مخصوصاً فوتبال سروسامان داده است. در مجموع باید بگویم بحث واگذاری سر کاری است و این رقم‌هایی را که برای فروشش اعلام می‌شود، نباید جدی گرفت بلکه دنبال این هستند تا صورت مسئله را پاک کنند و دنبال حل این مشکل نیستند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در آخر گفت: بهتر است همان طرح دکتر اسلامیان برای دو باشگاه سرخابی اجرا شود، طرحی که باعث شد دو باشگاه سپاهان و ذوب‌آهن در تمامی رشته‌ها موفق باشند. باور کنید 40 درصد مدال‌هایی که در گوانگژو کسب شد برای ورزشکاران دو باشگاه سپاهان و ذوب‌آهن بود که هر دو از طرح دکتر اسلامیان استفاده کردند. بهتر است دکتر دو طرح کامل‌تر برای دو باشگاه سرخابی برنامه‌ریزی کند تا انشاءالله این دو باشگاه هم سروسامان بگیرند.

     
آی اسپورت
2015-03-10 17:12:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر