فهرست
آشتی عربستان و قطر؛ فوتبال ایران تنها شد؟
آشتی عربستان و قطر؛ فوتبال ایران تنها شد؟

آشتی عربستان و قطر؛ فوتبال ایران تنها شد؟

آی اسپورت - یاسر المشعل، رئیس فدراسیون فوتبال عربستان ، در جریان سفر هیات فدراسیون این کشور به قطر و جلسه با مسئولان فدراسیون فوتبال، در مورد راه های همکاری بین فدراسیون عربستان و همتای قطری خود به بحث پرداختند. در این جلسه، المشعل با شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی، رئیس فدراسیون قطر، در مورد موضوعات مشترک و راه های توسعه همکاری بین فدراسیون ها در زمینه های ورزشی گفتگو کرد.

نکته جالب درباره این قرار اینکه کلیه مسئولان عالی رتبه فوتبال عربستان در آن حضور یافتند و به همین دلیل می توان به جدیت کامل این کشور در ارتباط دوباره فوتبالی با قطری ها پی برد. عربستانی ها برای این دعوت از نام های سرسری و کم اهمیت در فدراسیون فوتبال خود استفاده نکردند و با حساسیت بالا سعی در نهایت استفاده از این جلسه، مهم ترین نفرات خود را راهی این سفر کردند. هیات عربستانی حاضر در این جلسه شامل یاسر المشعل (رئیس فدراسیون) احمد عید (رئیس سابق فدراسیون) خالد التوبیتی (نایب رئیس فدراسیون) و ابراهیم القاسم (دبیرکل فدراسیون) بود.

هیات عربستانی حاضر در این جلسه مدعی شدند این سفر با درخواست همتای قطری آنها صورت گرفته و آنها برای دیدن دیدار دو تیم الاهلی مصر و بایرن مونیخ در مرحله نیمه نهایی جام باشگاه های جهان به این دعوت پاسخ مثبت دادند و راهی دوحه شدند!

نکته ای که در این مطلب می توان به آن پرداخت شرایط جدید در فوتبال آسیاست، اتفاقی که پس از به کدورت کشیده شدن رابطه سیاسی و دیپلماتیک دو کشور عربستان و قطر باعث تعریف موضوعاتی جدید در فوتبال آسیا شده بود و به این ترتیب امیدواریم از این جلسه که قطعا توافق و تفاهم بیشتری میان فوتبال عربستان و قطر به همراه خواهد داشت، آسیب کمتری به فوتبال ایران وارد شود.

سال هاست فوتبال ایران به دلایل دستمالی شده و کلیشه ای همچون کرسی نداشتن در کنفدراسیون فوتبال آسیا اسیر تصمیم گیری هایی می شد که برخی از آنها علیه فوتبال ایران بود اما در دو سه سال اخیر و به دلیل نزدیک شدن قطری ها به ایران در برخی تصمیم گیری ها اتفاقات بهتری برای فوتبال ایران به وجود می آمد. اتفاقاتی که هم از نظر مالی و هم از نظر شرایط برای ما بهتر از همیشه بود و امیدواریم که طبق گفته یاسر المشعل (این جلسه به گونه ای طراحی شده که منافع مشترک دو کشور را تامین کند)، منجر به تغییر اوضاع برای فوتبال ایران نشود.

مسئولان عالیرتبه فدراسیون فوتبال عربستان و قطر در پایان این جلسه لباس هایی به یکدیگر هدیه دادند. لباس های تیم ملی عربستان با شماره جام جهانی 2022 و با نام مسئولان قطری و در سوی دیگر لباس های تیم ملی قطر با شماره 2022 و با نام مسئولان عربستانی.

در سال هایی که میان قطر و عربستان اختلاف سیاسی ایجاد شده بود، فوتبال ایران به خوبی از امکانات اسپایر قطر استفاده کرد ولی حالا نزدیکی دوباره قطر و عربستان به معنی پایان همکاری قطر با فوتبال ایران خواهد بود. تیم های قطری و عربستانی دنبال میزبانی لیگ قهرمانان آسیا هستند و برای این که نماینده های این دو کشور بدون مشکل به مصاف هم بروند از همین حالا هماهنگی های لازم میان دو کشور عربستان و قطر آغاز شده است.

۲ ۱  
آی اسپورت
2021-02-11 18:51:00
نظر دهید

۱ نظر
Bidad
جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹، ۰۹:۱۶
فوتبال ایران؟؟!!!!نه فوتبال ایران از دشمنی عربستان و قطر هیچ سودی نبرده ، فقط و تنها فقط پرسپولیس بوده که سود برده و به فینال آسیا راه پیدا کرد ولی بقیه تیمها بخصوص استقلال اتفاقا قربانی زد و بندهای فدراسیون ایران و قطر شدند . خدا را سپاس که عربستان و قطر آشتی کردند شاید حق تیمهای مردمی ایرانی کمتر ضایع بشه!!!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر