فهرست
علامت‌ سوال‌های تیم ویلموتس
علامت‌ سوال‌های تیم ویلموتس

علامت‌ سوال‌های تیم ویلموتس

آی اسپورت - با برگزاری ۴ مسابقه، به نظر می‌رسد که ویلموتس کم کم آشنایی لازم را با بازیکنان تیم ملی و توانایی آ‌ن‌ها پیدا کرده است. ویلموتس در اولین بازی‌ که روی نیمکت ایران نشست آرایش دوران کی‌روش که معمولا ۳-۳-۴ بوده را به ۱-۳-۲-۴ تغییر داد. بعد از برگزاری دو مسابقه، ویلموتس به بازی با دو مهاجم روی آورد و تیم ملی مقابل هنگ‌کنگ و کامبوج با آرایش ۲-۴-۴بازی کرده است. پنج بازیکن در هر چهار مسابقه دوران ویلموتس در ترکیب اصلی قرار گرفتند و طارمی، سردار و جهانبخش هم به دلایل غیرفنی حضوری کامل نداشتند. و این یعنی جایگاه ۸ بازیکن از ۱۱ بازیکن تیم ملی مستحکم است. اما هنوز چند علامت سوال وجود دارد.  

همیشه فیکس در تیم ویلموتس

۵ بازیکن در این چهار مسابقه جایگاه‌شان را از دست ندادند و در همه مسابقات حضور داشتند؛ علیرضا بیرانوند، رامین رضاییان، میلاد محمدی، احسان حاج‌صفی و کریم‌ انصاری‌فرد.

تبصره برای سردار، طارمی و جهانبخش

البته سه بازیکن دیگر هم احتمالا جایگاه ثابتی در ترکیب تیم ملی دارند. سردار در دو تا از چهار مسابقه دوران ویلموتس به دلیل مصدومیت غایب بود و هر وقت که آماده حضور در زمین بود، ویلموتس به بازیکن دیگری فکر نکرد. شرایط برای مهدی طارمی هم به همین شکل بوده است. علیرضا جهانبخش هم با اینکه در این اردو حضور ندارد اما به نظر جایگاه محکمی در تیم ویلموتس دارد.

سرگیجه خط دفاعی

احتمالا مهم‌ترین منطقه‌ای که ویلموتس در آن هنوز به جمع‌بندی نرسیده همان پستی است که کی‌روش هم به مشکل برخورده بود. تیم ملی مدت‌هاست دنبال جانشین سیدجلال و پژمان منتظری می‌گردد. کی‌روش در دو سال آخر حضورش در ایران به همه مدافعانی میانی آماده لیگ فرصت یک بار حضور در اردو را داده بود که این اتفاق حواشی زیادی را هم به وجود آورده بود. حالا ویلموتس هم بیشترین تغییر را در این پست داشته و هنوز زوج مد نظرش را پیدا نکرده که البته در این سرگیجه او، مصدومیت مدافعان هم کم‌تاثیر نبوده است.

در اولین روز هدایت ویلموتس تیم ملی با زوج پورعلی‌گنجی و مجید حسینی وارد زمین شده بود. در اواسط همان مسابقه کنعانی‌زادگان جای حسینی را گرفت و در بازی دوم هم تیم ملی با همین زوج به مصاف کره‌جنوبی رفته بود. در بازی با هنگ‌کنگ دوباره این زوج تغییر کرد و مجید حسینی به جای پورعلی‌گنجی وارد ترکیب شد. در این بازی هم دوباره حسینیِ مصدوم جایش را به پورعلی‌گنجی داد.

نوراللهی و محبی به جای امید ابراهیمی و مهدی ترابی؟

ترابی در دوران ویلموتس درخششی نداشت و طبق نمرات متریکا که بر حسب عملکرد فنی بازیکن داده می‌شود، همیشه جزو ضعیف‌ترین بازیکنان تیم ملی بود. اتفاقی که باعث شده در این اردو محمد محبی جای او را بگیرد و حتی فیکس هم بازی کند. امید ابراهیمی که در سه بازی قبلی فیکس بود، در بازی با کامبوج جایش را به احمد نوراللهی داد. ویلموتس به این جابجایی‌ها نگاهِ دائمی دارد یا فقط برای کوتاه مدت امتحان کرد؟ پرسشی که در بازی‌ها و اردوهای آینده پاسخش مشخص می‌شود.

خداحافظی با ستاره پرسپولیس؟

وحید امیریِ ۳۱ ساله هم جایش در ترکیب تیم ویلموتس متزلزل شده است. امیری در اولین بازیِ ویلموتس در ترکیب فیکس حضور داشت اما نمایش خوبی نداشت. در دو بازی بعدی از ترکیب اصلی کنار رفت و به عنوان تعویضی وارد زمین شد. اما باز هم درخششی نداشت تا در بازی با کامبوج حتی به عنوان تعویضی هم پا به میدان نگذارد.

جایگاه متفاوت مسعود شجاعی

شجاعی هیچ جایگاهی در ترکیب فیکس ویلموتس پیدا نکرده و به نظر می‌رسد ویلموتس برای زمان‌هایی که بازی گره می‌خورد روی خلاقیت او حساب باز کرده. و البته شخصیت بالای شجاعی که بزرگ و کاپیتان تیم است و تا پرورش کاپیتان بعدی، جای مسعود امن است.

شرایط مبهم ۵ بازیکن

اشکان دژاگه هنوز برای تیم ویلموتس بازی نکرده است. اشکان حتی در اردوی قبلی جزو نفرات دعوت شده نبود و با دو روز تاخیر به اردو فراخوانده شد. البته دژاگه قرار بود در بازی با کامبوج برای ایران بازی کند که موقع گرم کردن، مصدوم شد تا طلسم بازی‌کردنش برای ویلموتس ادامه پیدا کند. سعید عزت‌اللهی با وجود بهبود مصدومیتش، به این اردو دعوت نشده و در تیم ویلموتس همچنان فقط چند دقیقه مقابل سوریه حضور یافته است.ذعلی کریمی که در بازی قبلی تیم ملی چند دقیقه وارد زمین شده بود، در این مسابقه با وجود نیمکت‌نشینی امید ابراهیمی نتوانست برای تیم ملی بازی کند و شاهد هنرنمایی احمد نوراللهی بود تا به نظر برسد کریمی هم نتوانسته نظر ویلموتس را جلب کند.الهیار صیادمنش که از تیم فنرباغچه هم قرض داده شد به این اردوی تیم ملی دعوت نشد. بازیکنی که در اولین روز نشستن ویلموتس روی نیمکت تیم ملی، رکورد جوان‌ترین گلزن تاریخ ایرانی را به نام خودش ثبت کرده بود. مهرداد محمدی هم بعد از درخشش در لیگ پرتغال، در این اردو به تیم ملی دعوت شد و گل زد. گلی که شاید معادلات خط حمله ایران را دستخوش تغییر کند.

 

90tv 

  ۱  
آی اسپورت
2019-10-13 12:10:00
نظر دهید

۱ نظر
فرهاد
يكشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸، ۱۷:۱۲
باز هم یک خبر جعلی کثیف تامه ای اسپورت رو شد : محبی طرفدار هیچ تیمی از پایتخت نبودم دروغگوهای عقده ای
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر