فهرست
سوژه روز؛ عدم تناسب در گل‌های لیگ نوزدهم
سوژه روز؛ عدم تناسب در گل‌های لیگ نوزدهم

سوژه روز؛ عدم تناسب در گل‌های لیگ نوزدهم

آی اسپورت - در پایان هفته چهارم لیگ برتر تیم شهر خودرو در صدر و شاهین بوشهر در قعر جدول قرار دارند. در هفته چهارم اتفاقات مهمی در این مسابقات افتاد که از جمله آنها می توان به پیروزی پرسپولیس در دربی تهران، شکست خانگی صدرنشین و پیروزی پر گل پیکان اشاره کرد.

از نکات جالب توجهی که در جدول این رقابتها به چشم می خورد، رابطه نه چندان متعارف عملکرد خطوط حمله و دفاع تیم های حاضر در این مسابقات است. در هفته چهارم تیم‌هایی که خطوط حمله قوی و پرکار دارند، خطوط دفاعی شان چندان مستحکم نیست و تیم‌هایی که خطوط دفاعی خوبی دارند، عملکرد خط حمله آنها قابل انتقاد است.

تیم فوتبال پیکان با ۱۰ گل زده به همراه نساجی بهترین خط حمله مسابقات را دارد و این در حالی است که پیکان با ۹ گل خورده ضعیف ترین خط دفاعی را هم در اختیار دارد. نساجی دیگر تیمی که در کنار پیکان بهترین خط حمله را دارد، همراه با سایپا با ۸ گل خورده دومین خط دفاعی ضعیف را دارد و همین تیم سایپا که دومین خط حمله ضعیف لیگ را دارد، با ۹ گل زده بعد از پیکان دومین خط حمله قوی را دارد.

در نقطه مقابل این تیم ها، تراکتور را داریم که بدون گل خورده در کنار سپاهان دارای بهترین خط دفاعی است. اما همین تیم با تنها ۲ گل زده در کنار فولاد، استقلال، ذوب آهن و شاهین بوشهر ضعیف ترین خط حمله لیگ را دارد. با این تفاوت که یک گل از ۲ گل تراکتوری‌ها گل به خودی بود که مدافعان تیم حریف به ثمر رسانده‌اند. این موضوع فقط خاص تراکتور نیست و دیگر تیم‌هایی هم که خط دفاعی خوبی دارند، خطوط حمله پرکاری ندارند. پرسپولیس با یک گل خورده، تنها ۳ گل زده دارد. شهر خودرو ۲ گل خورده و ۵ گل زده دارد، فولاد و نفت مسجد سلیمان هم هر کدام ۲ گل زده و ۲ گل خورده دارند.

     
آی اسپورت
2019-09-23 21:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر