فهرست
خطی که کی روش داد؛ مشاوران مالی مرتضی!
خطی که کی روش داد؛ مشاوران مالی مرتضی!

خطی که کی روش داد؛ مشاوران مالی مرتضی!

آی اسپورت- بدون تردید، دیده شدن مرتضی پورعلی گنجی و تبیدل شدن او به یکی از مهم ترین پدیده های حال حاضر فوتبال ایران، تا حدود زیادی مرهون تصمیم کارلوس کی روش برای اعتماد به این مهره جوان بوده است. کی روش در آستانه جام ملت های آسیا و بعد از مصدومیت پژمان منتظری، ناگهان تصمیم گرفت هافبک دفاعی 22 ساله نفت را بدون تجربه حتی یک بازی ملی تبدیل به مدافع میانی ثابت تیم کند. پوعلی گنجی در روزهای برگزاری جام البته به خوبی پاسخ این اعتماد را داد.

چند هفته بعد از قهرمانی استرالیا در جام ملت ها، پدیده ایرانی جام تیم تازه اش را انتخاب کرد. پورعلی گنجی در میانه راه از نفتی های صدرنشین و آسیایی جدا شد تا به سوپرلیگ چین برود و برای تیانجین تدا بازی کند. این انتقال در ایران منتقدان زیادی داشت. افرادی که معتقد بودند حضور در لیگ چین ابدا به معنای پیشرفت پورعلی گنجی نیست. منصوریان اما تاکید داشت که با افراد زیادی از جمله کارلوس کی روش در این باره مشورت شده است. به محض ورود کی روش به ایران اما مشخص شد که که او به هیچ وجه از این انتقال راضی نیست. سی کیو در کنار انتقاد شدید از تصمیم مرتضی، مشاوره دهنده های این بازیکن را به داشتن نگاهی کوتاه مدت و صرفا مالی متهم کرد.

در پروسه انتقال هافبک نفت به چین، آنچه پررنگ تر از انتظار پیشرفت و مورد توجه قرار گرفتن به نظر می رسد، وضعیت مالی این انتقال است. حالا مرتضی قرار است در لیگی بازی کند که فوق ستاره های اروپایی را در کمتر از 6 ماه فراری داده است. لیگی که در صدور بازیکن به لیگ های خوب اروپایی نیز بسیار ضعیف تر از کره و ژاپن است. پس، به سادگی می شود به این نتیجه رسید که این انتقال، بیش از آنکه به نفع مرتضی باشد، به سود واسطه های انجام انتقال است. به سود آری هان و البته رفقای نه چندان خوشنام ایرانی اش!

     
آی اسپورت
2015-03-11 11:42:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر