فهرست
گزارش روز: 7 پدیده جوان لیگ‌برتر ایران؛ از ارسلان تا سامان و کاوه!
گزارش روز: 7 پدیده جوان لیگ‌برتر ایران؛ از ارسلان تا سامان و کاوه!

گزارش روز: 7 پدیده جوان لیگ‌برتر ایران؛ از ارسلان تا سامان و کاوه!

سردار آزمون، مرتضی پورعلی‌‌گنجی و علیرضا جهانبخش، بازیکنان جوان تیم‌ملی کشورمان هستند که در سال٩٣ عملکرد قابل‌قبولی داشتند. سردار آزمون به‌طور میانگین موفق شد در هر‌دو بازی‌ای که برای تیم‌ملی در این سال انجام داد، یک‌گل بزند و خود را در تیم کی‌روش تبدیل به بازیکنی اصلی کند. علیرضا جهانبخش هم ستاره لیگ دسته‌دوم هلند موسوم به ژوپیلر است. جهانبخش موفق شد جایزه گاو برنزی را که به بهترین بازیکن نیم‌فصل اول لیگ دسته دوم هلند داده می‌شود، بگیرد. مرتضی‌‌ پورعلی گنجی نیز یکی از بهترین بازیکنان تیم‌ملی در جام‌ملت‌های‌آسیا بود که بازی‌های خوب این بازیکن سبب شد که به تیم تیانجین چین برود. عملکرد خوب این بازیکنان در سالی که گذشت، سبب شد تا شرایط دیگر بازیکنان ایرانی که می‌توانند برای تیم‌ملی در سال‌های آینده موثر باشند مورد بررسی قرارگیرد. مهدی طارمی: پدیده این فصل لیگ‌برتر
مهدی طارمی مهاجم ٢٢ساله پرسپولیس، یکی از معدود خریدهای خوب این فصل این تیم است. او که فصل گذشته در لیگ دسته‌اول بازی می‌کرد با آمدن به پرسپولیس و عملکرد قابل‌قبولش، به یکی از بازیکنان اصلی این تیم تبدیل شده است. طارمی در بازی‌های این فصل لیگ‌برتر سه‌گل برای پرسپولیس زده و شش‌پاس گل به هم‌تیمی‌های خود داده است. یکی از فاکتورهای مثبت بازی طارمی، قدرت او در دادن پاس گل به هم‌تیمی‌های خود است. طارمی این توانایی را دارد که هم با ضربه‌سر و هم با پا بازیکنان هم‌تیمی خود را در موقعیت گل قرار دهد. پاس گل طارمی در بازی داربی مقابل استقلال به محمد نوری با سر و پاسی که این بازیکن در بازی مقابل لخویا به هادی نوروزی داد را می‌توان جزو بهترین پاس گل‌های سال١٣٩٣ فوتبال ایران قرار داد.


علیرضا بیرانوند: آینده دروازه‌بانی ایران
علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان ٢٢ساله نفت تهران عملکرد قابل‌قبولی را در این دوره لیگ‌برتر تا این‌جای کار داشته است. بازی‌های خوب بیرانوند در تیم نفت تهران سبب شد تا کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ملی بعد از رقابت‌های جام‌جهانی٢٠١٤ برزیل، او را برای بازی‌های جام‌ملت‌های٢٠١٥ به تیم‌ملی دعوت کند و به‌عنوان ذخیره علیرضا حقیقی در این بازی‌ها حضور داشته باشد. فاکتور برتری بیرانوند نسبت به سایر دروازه‌بانان ایرانی، قدرت او در دادن پاس گل است که در فوتبال کشورمان دروازه‌بانی را که این توانایی را داشته باشد در‌حال‌حاضر نداریم. 


مهدی شریفی: گلزنی حرفه‌ای
مهدی شریفی، مهاجم ٢٢ساله سپاهان در بازی‌های این فصل لیگ‌برتر هفت‌گل زده و چهار‌پاس گل داده است. از فاکتورهای مثبت شریفی می‌توان به بازی تک‌ضرب او اشاره کرد. شریفی این توانایی را دارد بدون اینکه به توپ ضربه اضافه بزند، بازی کند و گل سه‌امتیازی او در اهواز مقابل فولاد خوزستان گواه این توانایی شریفی جوان در فوتبال ایران است. 


سامان نریمان‌جهان: گلزنی سرعتی
سامان نریمان جهان هافبک تهاجمی ٢٣ساله تراکتور‌سازی‌تبریز در رقابت‌های این فصل لیگ‌برتر عملکرد درخشانی داشته است. نریمان‌جهان در این فصل شش گل برای تراکتورسازی زده است که زدن سه‌گل در سه‌هفته متوالی (هفته‌های ششم، هفتم و هشتم) برای این تیم از نکات مثبت عملکرد این بازیکن جوان است. سرعت حرکت با توپ نریمان‌جهان از فاکتورهای مثبت بازی این بازیکن جوان به‌شمار می‌رود. 


مسعود حسن‌زاده: قاتل سرخابی‌ها
مسعود حسن‌زاده مهاجم ٢٣ساله ذوب‌آهن عملکرد قابل‌قبولی در لیگ‌برتر داشته است. حسن‌زاده در بازی‌های این فصل لیگ‌برتر، هشت گل‌زده. این بازیکن جوان در بازی مقابل استقلال و پرسپولیس در اصفهان موفق شده گل پیروزی‌بخش تیمش را بزند تا بتوان به او لقب قاتل سرخابی‌ها را داد. فیزیک بدنی مناسب، شم گلزنی بالا، دید خوب و اشتهای فراوان برای گلزنی، از خصوصیاتی است که باعث شده حسن‌زاده جوان تبدیل به مهاجمی کامل و گلزن شود. 


کاوه رضایی: مهاجمی زهردار
کاوه رضایی ٢٢ساله، بعد از رقابت‌های جام‌ملت‌های‌آسیا به تیم ذوب‌آهن اصفهان آمد و در این تیم احیا شد. رضایی که در تمام رده‌های فوتبال پایه برای کشورمان بازی کرده است. او آقای گلی جام‌ملت‌های‌آسیای زیر ١٦سال در سال٢٠٠٨ و آقای گلی قهرمانی زیر٢٢سال آسیا در سال٢٠١٤ را در کارنامه خود دارد. کاوه رضایی در چهار‌بازی گذشته ذوب‌آهن دو‌گل‌زده و دو‌پاس گل به هم‌تیمی‌های خودش داده است. بهترین تصمیم‌گیری در دقایق کلیدی بازی از نکات مثبت فوتبال کاوه رضایی به‌شمار می‌رود.


امیرارسلان مطهری: زننده گل آسیایی‌ نفتی‌ها
امیرارسلان مطهری مهاجم جوان نفت تهران در هفته‌های اخیر، یکی از بازیکنان تاثیر‌گذار این تیم بوده است. مطهری این فصل در لیگ‌برتر شش گل برای نفت تهران زده و این روزها در اوج آمادگی به‌سر می‌برد. او در سه‌بازی گذشته نفت در لیگ‌برتر موفق شده سه گل برای این تیم بزند. مطهری تک‌گل نفت تهران مقابل الجیش قطر که باعث صعود این تیم به مرحله گروهی لیگ‌قهرمانان‌باشگاه‌های‌‌آسیا شد را زد. 


پارسا شیرازی‌نژاد

     
آی اسپورت
2015-03-11 13:05:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر