فهرست
نکته روز: فدراسیون کفاشیان ناکارآمدی اش را نمی پذیرد/ سیاست، توجیه بی کفایتی!
نکته روز: فدراسیون کفاشیان ناکارآمدی اش را نمی پذیرد/ سیاست، توجیه بی کفایتی!

نکته روز: فدراسیون کفاشیان ناکارآمدی اش را نمی پذیرد/ سیاست، توجیه بی کفایتی!

آی اسپورت- همانطور که انتظار می رفت، کنفدراسیون فوتبال آسیا در نهایت تصمیم گرفت میزبانی جام ملت های 2019 را از بین دو نامزد نهایی یعنی ایران و امارات، به کشور عربی تقدیم کند. در حالی که از ماه ها قبل، فدراسیون فوتبال ایران مدام در مورد احتمال بالای میزبانی ایران در این تورنمنت هم نظر می داد، حالا تیم سوم آخرین دوره جام ملت ها، این فرصت را دارد که 4 سال بعد میزبان این جام باشد. بعد از رقم خوردن این شکست تازه برای فدراسیون همیشه ناکام فوتبال ایران، طبعا با توجه به سوابق قبلی انتظار عذرخواهی از مردم گزاف خواهد بود اما اینکه ناتوانی در راه مجاب کردن ای اف سی برای اهدای میزبانی با ایران، با «توجیه» های خاص فدراسیون نشینان همراه شود، نشان از اعتماد به نفس مثال زدنی آن ها دارد.

به لحاظ زیرساخت ها و امکانات فوتبالی، دو کشور ایران و امارات قابل قیاس با هم نیستند. شاید پخش لحظه گلزنی غلامی در آخرین مسابقه پدیده مشهد در یک زمین عجیب بارانی در برنامه نود، به تنهایی برای رسیدن به این نتیجه کافی باشد. از طرف دیگر، داستان ورود بانوان به استادیوم ها در ایران نیز همچنان حل نشده باقی مانده و این مسئله ای نیست که ای اف سی به سادگی از کنارش عبور کند. نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال اما همه این موضوعات و ضعف ها را نادیده گرفته و در مصاحبه امروزش تاکید کرده که سیاست و سیاست بازی، شانس میزبانی جام را از ایران گرفته است.

اسلامیان، نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایران، دست روی فاکتوری به نام «تحولات بین المللی» گذاشته است تا ماجرای شکست ایران در راه کسب میزبانی جام ملت ها را به واسطه آن توجیه کند اما باور اینکه در فوتبال ایران، جایی که باشگاه ها درآمدزا نیستند و باشگاه های محبوب اش خریدار ندارند، بانوان اش نمی توانتد توی ورزشگاه حاضر باشند، استادیوم هایش بسیار نامناسب و قدیمی هستند و  رئیس فدراسیون اش ماه هاست با وزیر ورزش حرف نمی زند، استکبار جهانی عامل از دست رفتن میزبانی باشد کمی سخت خواهد بود. به نظر می رسد دشمن اول فوتبال ایران برای میزبانی یک تورنمنت مهم، خودِ فوتبال ایران بود. فوتبال ایران و مدیرهایش. 

     
آی اسپورت
2015-03-11 13:51:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر