فهرست
گزارش ویژه: اسامی شاهدان نکونام علیه قلعه نویی؛ از حنیف و حاج فتل تا سید مهدی رحمتی!
گزارش ویژه: اسامی شاهدان نکونام علیه قلعه نویی؛ از حنیف و حاج فتل تا سید مهدی رحمتی!

گزارش ویژه: اسامی شاهدان نکونام علیه قلعه نویی؛ از حنیف و حاج فتل تا سید مهدی رحمتی!

آی اسپورت-  دیروز برای پیگیری موضوع اعتراض امیر قلعه‌نوعی به رأی صادره درخصوص شکایت از جواد نکونام با یکی از مسئولان امر صحبت کردیم و متوجه شدیم تا ظهر دیروز وکیل قلعه‌نوعی هیچ اقدامی برای اعتراض رسمی به صدور این رأی نکرده و تنها به صورت شفاهی و با حضور در دفتر بازپرسی شعبه مورد نظر اعلام کرده به‌زودی لایحه مربوط به اعتراض خود را تقدیم دادسرا خواهد کرد تا طبق قانون رسیدگی به این موضوع در دستور کار دادگاه کارکنان دولت قرار بگیرد. 
روزنامه نود در این باره گزارشی نوشته است که در زیر آن را می خوانید:

یک عکاس، حنیف عمران‌زاده و علی فتح‌اله‌زاده شهود نکونام


یک عکاس مطبوعات ورزشی، حنیف عمران‌زاده و علی‌ فتح‌اله‌زاده افرادی بودند که جواد نکونام برای اثبات ادعاهایش در مصاحبه جنجالی درخصوص امیر قلعه‌نوعی به بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه معرفی کرده بود که از این جمع سه نفره عکاس مطبوعات اولین کسی بوده که در دادگاه حاضر شده و به نفع جواد نکونام شهادت می‌دهد و بسیاری از گفته‌های کاپیتان تیم‌ملی درخصوص امیر قلعه‌نوعی را تأیید می‌کند. 
نفر دوم حنیف عمران‌زاده بود که به فاصله چند روز از نفر اول به دادسرا می‌رود و از قرار معلوم به گونه‌ای شهادت داده که هیچ کمکی به اثبات ادعاهای نکونام نکرده و در پاسخ اکثر قریب به اتفاق سئوالات بازپرس گفته نمی‌دانم و اطلاعی ندارم. 
نفر سومی که باید در دادگاه حاضر می‌شد تا گفته‌های جواد نکونام را تأیید کند علی فتح‌اله‌زاده بوده که با وجود احضار رسمی از سوی دادسرا به عنوان شهود و مطلع این شکایت حاضر نشده وارد این ماجرا شود و به نفع یکی از طرفین شهادت دهد. 
به گفته یک مقام آگاه اگر فتح‌اله‌زاده حاضر می‌شد برای شهادت به بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه برود روند رسیدگی به این پرونده خیلی زودتر از اینها تمام می‌شد اما فتح‌اله‌زاده ترجیح داد در این موضوع مداخله نکند. حتی وقتی چند روز پیش منازعه کلامی شدیدی بین فتح‌اله‌زاده و قلعه‌نوعی در گرفت بعضی از افراد ذینفع در این پرونده فکر می‌کردند حاجی برای تلافی هم که شده به دادسرا برود و با شهادت به نفع نکونام قرار منع تعقیب برای جواد نکونام را دو قبضه کند. اما فتح‌اله‌زاده این کار را نکرد. ساعاتی پس از منازعه کلامی فتح‌اله‌زاده و قلعه‌نوعی بازپرس پرونده شکایت از جواد نکونام قرار منع تعقیب وی را صادر کرده بود.

شهادت داوطلبانه سیدمهدی رحمتی


سیدمهدی رحمتی چهارمین فردی بوده که نامش در این پرونده ثبت شده است. گفته می‌شود برخلاف سه نفر قبلی رحمتی توسط بازپرس پرونده احضار نشده و خودش داوطلبانه پذیرفته به دادسرای کارکنان دولت برود و علیه امیر قلعه‌نوعی شهادت دهد اما خود رحمتی در مصاحبه‌اش گفته که «احضار» شده...
به هر حال بازپرس پرونده هم به عنوان مطلع اظهارات دروازه‌بان اسبق استقلال را در این پرونده ثبت کرده است حالا اینکه در صدور رأی قرار منع تعقیب چقدر به شهادت داوطلبانه سیدمهدی رحمتی استناد شده باید بازپرس پرونده پاسخ دهد ولی به هر روی اظهارات وی توسط منشی دادسرا ثبت و ضبط شده است.

دلایل وکیل قلعه‌نوعی برای رد صلاحیت شهود نکونام


گویا حمید توسلی در حال تنظیم لایحه اعتراض به صدور رأی از سوی بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه است که در ابتدای آن با دلایل فوق شهادت شهود نکونام در این پرونده زیر سئوال رفته و صلاحیت آنها در این باره با اما و اگر روبه‌رو شده است.
از قرار معلوم در لایحه اعتراضی وکیل قلعه‌نوعی آمده عکاسی که به عنوان شاهد اول احضار شده مخاطب شکایت مشترک امیر قلعه‌نوعی بوده و در این ماجرا به صورت مستقیم ذینفع به حساب می‌آید لذا شهادت وی نباید مورد استناد قرار گیرد. 
به گفته آگاهانی که بر این پرونده اشراف دارند حنیف عمران‌زاده هم در هیچ‌کدام از سئوالات پاسخ روشنی نداده که بتواند مورد استناد قرار بگیرد و علی فتح‌اله‌زاده هم که حاضر نشده در این باره شهادت دهد. 
در این میان می‌ماند سیدمهدی رحمتی که براساس اسناد و مدارک ارائه شده در لایحه اعتراض وکیل قلعه‌نوعی این دروازه‌بان چون در پرونده دیگری طرف شکایت امیر قلعه‌نوعی است دادسرا نمی‌توانسته به گفته‌های وی به عنوان فرد مطلع از جریانات مطرح شده در مصاحبه نکونام استفاده کند. البته این دادگاه و محکمه است که در نهایت تشخیص می‌دهد شهادت چه کسی را قبول کند و شهادت چه کسی را نه. 
باید دید این لایحه اعتراضی سرانجام این شکایت را به کجا می‌برد و پرونده نکونام از دادسرا به دادگاه می‌رود یا با رد این اعتراض بر قرار منع تعقیب نکونام صحه گذاشته می‌شود.

     
آی اسپورت
2015-03-11 15:24:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر