فهرست
گزارش ویژه: سنگ بزرگ کی روش برای دستیار ایرانی/ دستیار کارلوس یا وردست عباس؟
گزارش ویژه: سنگ بزرگ کی روش برای دستیار ایرانی/ دستیار کارلوس یا وردست عباس؟

گزارش ویژه: سنگ بزرگ کی روش برای دستیار ایرانی/ دستیار کارلوس یا وردست عباس؟

آی اسپورت- فدراسیون فوتبال قصد داشت تا پس از بازگشت کارلوس کی‌روش به کشور مرد پرتغالی را برای نشاندن یک دستیار جوان و مستعد ایرانی در کنار خود متقاعد کند. در همین راستا، حتی کمیته فنی گزینه مناسب را هم انتخاب کرده و درصدد بود تا به محض بازگشت سرمربی تیم ملی، رسول خطیبی را به او پیشنهاد دهد. اصحاب رسانه پس از جلسه طولانی‌مدت شب گذشته کارلوس کی‌روش با علی کفاشیان این موضوع را مورد سوال قرار داده و پیگیری کردند. مرد پرتغالی هم ضمن تمجید از دستیاران فعلی خود از مارکار آقاجانیان گرفته تا لوسیانو و گاسپار پاسخی داد که باعث شد چشم خبرنگاران از تعجب گشاد شود. 


کی‌روش در توصیف یک دستیار مناسب تاکید کرد که او به کسی احتیاج دارد که حاضر باشد لباس بازیکنان را از روی زمین جمع و به تدارکات تیم کمک کند. البته این اولین بار نیست که سرمربی تیم ملی وظایف دستیارش را با وظایف تدارکات تیم یکی می‌کند.


به گزارش آی اسپورت و به نقل از ایمنا، پیش از این و در پی جدایی نه چندان مسالمت‌آمیز امید نمازی از تیم ملی کی‌روش مدعی شده بود که وظایف این مربی ایرانی-آمریکایی از عهده عباس هم برمی‌آید و تدارکات تیم ملی می‌تواند جای خالی نمازی را در غیابش پر کند. مدتی پس از جدایی مجید صالح از تیم ملی هم یکی از روزنامه‌های ورزشی نقل قولی جنجالی منتسب به او را تیتر کرد که بر اساس آن کی‌روش در جریان یکی از اردوها از این مربی خواسته تا دم در هتل ایستاده و اجازه ندهد تا بازیکنان با استوک وارد شوند. 


هرچند دستیار پیشین منصور ابراهیم‌زاده و امیر قلعه نویی در ذوب‌آهن و استقلال و سرمربی سابق سایپا این نقل قول را تکذیب کرد و حاضر به موضع‌گیری علنی علیه کی‌روش نشد اما تقریبا هیچ تردیدی وجود ندارد که جدایی ناگهانی صالح از تیم ملی در آستانه جام جهانی به نحوه برخورد و تعامل کی‌روش با او مربوط بوده است. حالا سرمربی تیم ملی در واکنش به حضور یک مربی ایرانی دیگر در کادرش از همان اول انتظارات نه چندان متعارف خود از دستیار جدید را علنی کرده و با گذاشتن این سنگ بزرگ عملا مربیان جوانی که مایل به همکاری با دستیار سابق الکس فرگوسن بودند را فراری داده است. 

     
آی اسپورت
2015-03-11 17:23:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر