فهرست

ژاوی: 25 سال در بارسا بوده‌ام/ خوشحالم که نرفتم

آی‌اسپورت: ژاوی که خود را آماده می کند در بازی این هفته برابر ایبار برای هفتصد و پنجاهمین بار پیراه بارسلونا را به تن کند، می گوید از اینکه تصمیم گرفته در این تیم بماند، خوشحال است.

او مذاکرات پیشرفته‌ای با تیم جدید لیگ آمریکا، نیویورک‌سیتی انجام داده تا اینکه در آخرین لحظات لوییس انریکه مربی بارسلونا او را از تصمیمش منصرف کرد و در نوکمپ ماندنی شد.

او در این فصل 26 بازی برای تیمش انجام داده و حالا مطمئن است تصمیم درستی گرفته:«خوشحالم که در تابستان نرفتم. من خوش‌شانسم که در بهترین باشگاه جهان حضور دارم. من 17 سال است که در تیم اول باشگاه حضور دارم و اگر سال‌های بازی در آکادمی را حساب کنم، نزدیک به 25 سال است که اینجا هستم و برایم مایه افتخار است.»

این بازیکن 35 ساله با راهنمایی مربی سابق بارسا، فرانک رایکارد پیشرفت زیادی کرد چون او را در نقش هافبک جلوتر به بازی گرفت و ژاوی کار این مربی هلندی را برجسته کرد:«رایکارد بود که من را جلوتر از خط میانی به بازی گرفت، او می دید که من می توانم آخرین پاس را خیلی خوب بدهم.»

او که بعد از جام جهانی فوتبال ملی را کنار گذاشت در دوران چهار ساله پپ گواردیولا موفقیت‌های زیادی به دست آورد و شباهت‌هایی بین مربی حال حاضر بایرن مونیخ و انریکه می بیند:«هر دو شخصیت و استایل خود را به تیم تحمیل می کنند. پپ خیلی رک بود و انریکه هم هست. هر دو می خواهند کنترل همه چیز را در اختیار داشته باشد.»

     
آی اسپورت
2015-03-11 19:39:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر