فهرست
ناکامی الکس نوری؛ چرا اینگولشتات «برمن» نشد؟
ناکامی الکس نوری؛ چرا اینگولشتات «برمن» نشد؟

ناکامی الکس نوری؛ چرا اینگولشتات «برمن» نشد؟

آی اسپورت - الکساندر نوری برخلاف تصورها نتوانست روزهای موفقی را در بوندس‌لیگای 2 رقم بزند تا شوک تغییر سرمربی در اینگولشتات کارساز نشود و این تیم همچنان در قعر جدول قرار بگیرد. اینگولشتات بعد از کسب یک برد، 2 تساوی و 3 شکست، در پایان هفته ششم اقدام به اخراج استفان لیتل 41 ساله کرد تا الکساندر نوری جایگزین او شود. سرمربی ایرانی- آلمانی و سابق وردربرمن که فصل 2017-2016 توانست این تیم را از سقوط به دسته پایین‌تر نجات بدهد.

نوری ابتدای فصل 2018-2017 از سرمربیگری برمن اخراج شد و بعد از آن به مدت حدود یک سال بیکار بود تا شغل جدیدی به او پیشنهاد شود. در این بین، یکی دو پیشنهاد از لیگ ایران نیز به دست نوری رسید که به آنها پاسخ منفی داد. پیشنهاد تراکتورسازی، مهم‌ترین پیشنهادی بود که دست نوری رسید اما او همچنان علاقه داشت تا در آلمان مربیگری کند.

نوری از هفته هفتم بوندس‌لیگای2 در فصل 2019-2018 روی نیمکت اینگولشتات نشست. بازی مقابل کلن در ورزشگاه راین‌انرژی‌ و در حضور 45هزار و 900 تماشاگر که با شکست 2 بر یک نوری و اینگولشتات به پایان رسید. کلن یکی از تیم‌های قدرتمند بوندس‌لیگای2 است که شکست با اختلاف یک گل، هواداران اینگولشتات را به خروج از بحران امیدوار کرد. هفته هشتم، اینگولشتات در آئودی‌پارک میزبان یونیون‌برلین بود اما باز هم با نتیجه 2 بر یک مغلوب حریف شد. دومین شکست در دومین حضور نوری، کمی از امیدهای هواداران اینگولشتات را کم کرد اما هفته بعد، باز هم این اتفاق تکرار شد. این بار شکست 2 بر یک مقابل پادربورن که باعث شد یک آمار ضعیف به نام نوری و شاگردانش ثبت شود.

اینگولشتات برای انجام دهمین بازی فصل به میهمانی ساندهازن رفت. تیمی متوسط که حضور در میانه‌های جدول، تنها هدف این فصل‌اش است. اینگولشتات با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد تا در آلمان، همه از اخراج زودهنگام نوری صحبت کنند. اتفاقی که هرگز رخ نداد و آلمانی‌های صبور پای نوری ایستادند و او را روی نیمکت تیم‌شان حفظ کردند. در 3 هفته بعدی، نتایج اینگولشتات بهتر از قبل شد اما این تیم هرگز با نوری طعم پیروزی را نچشید. هفته یازدهم، اینگولشتات مقابل دویسبورگ به تساوی یک بر یک رسید. آن‌ هم در دیداری که می‌توانست 3 امتیاز را کسب کند اما مهاجمان این تیم آنقدر موقعیت از دست دادند که صدای مدیران باشگاه اینگولشتات نیز در آمد.

هفته دوازدهم اینگولشتات به زمین هولستن‌کیل رفت و مقابل این تیم به تساوی 2 بر2 رسید. تساوی مقابل تیم نهم جدول، آن ‌هم در زمین حریف نتیجه مناسبی بود تا نوری همچنان امیدوار به آینده و موفقیت در اینگولشتات باشد. آخرین بازی اینگولشتات در بوندس‌لیگای2، تقابل با آرمینیابیلفلد بود. ورزشگاه آئودی‌پارک توسط هواداران اینگولشتات اشغال شد تا نخستین برد نوری و دومین برد فصل این تیم ثبت شود اما باز هم تساوی، نتیجه‌ای بود که روی اسکوربورد نقش بست.

در روزهایی که بازی‌های باشگاهی به دلیل روزهای فیفا تعطیل بود، اینگولشتات در جام حذفی مقابل مونیخ 1860 بازی کرد اما باز هم نتیجه‌ای جز شکست عاید این تیم نشد. با پایان تعطیلی بازی‌های باشگاهی، نوری و اینگولشتات در هفته چهاردهم بوندس‌لیگای 2 به میهمانی دینامودرسدن رفتند اما این بار هم با نتیجه 2 بر صفر شکست خوردند. نتیجه‌ای که کاسه صبر مدیران باحوصله آلمانی را لبریز کرد تا آنها تصمیم به اخراج نوری از نیمکت اینگولشتات بگیرند. الکساندر نوری در این مدت کوتاه 9 بار روی نیمکت اینگولشتات نشست و فقط 3 امتیاز کسب کرد. بدون برد و با 6 شکست در کارنامه، ضعیف‌ترین دوران مربیگری نوری در آلمان طی شد تا اطمینان مدیران اینگولشتات به این مربی جوان به سر برسد.

اینگولشتات با این نتایج و با کسب تنها 8 امتیاز از 14 بازی، در جایگاه هجدهم جدول رده‌بندی ایستاده؛ جایگاهی که متعلق به نخستین تیم سقوط‌ کننده به دسته پایین‌تر است. نوری که 2 سال قبل، برمن را از منطقه سقوط نجات داد، همین مأموریت را در اینگولشتات بر عهده داشت اما هرگز به موفقیت نرسید. در دوران مربیگری نوری، اینگولشتات در حسرت پیروزی باقی ماند و البته 8 گل زد و 18 گل دریافت کرد. نتایجی که شاید حداقل تا ماه‌های آینده نوری را از فوتبال آلمان دور نگه دارد و هیچ مدیری حاضر نشود هدایت نیمکت خود را به او بسپارد. اتفاقی که برای نوری به هیچ وجه خوشایند نخواهد بود.

ایلنا

     
آی اسپورت
2018-11-28 21:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر