فهرست

چلنگر در باشگاه پرسپولیس: از برانکو خبری نیست، توپ می‌خواستم!

 آی اسپورت- خطر برکناری را حمید درخشان دو بار از سر گذراند؛ یک بار بعد از دربی و یک بار هم با شکست دادن لخویا. دفعه سوم اما شاید آنقدر خوش شانس نباشد که در آن صورت، باید پرسپولیس را بگذارد و برود. او البته به پاس آن دو پیروزی آسیایی با حکم نژادفلاح تا آخر فصل ابقا شد اما خوب می‌داند که این حکم نمی‌تواند تکیه‌گاه خوبی برایش باشد. مخصوصا اگر قرار باشد پرسپولیس امتیازهای بازی با نفت را هم مثل هفته پیش در خانه حریف جا بگذارد. آنوقت حمید درخشان برای اعاده حیثیت فقط بازی با النصر را فرصت خواهد داشت که حتی سه امتیاز آن بازی هم نمی‌تواند ناجی او باشد چرا که باشگاه‌‌نشین‌ها اصلا دلشان نمی‌خواهد رتبه دورقمی پرسپولیس را به نام‌ آنها در تاریخ بنویسند و برای دست بردنشان در ترکیب کادر فنی هم همین بهانه کفایت می‌کند.

خود درخشان هم حتما یادش نرفته که علی دایی به دلیل کسب 8 امتیاز از 7 بازی از سرمربیگری پرسپولیس برکنار شده بود و حالا او از 7 بازی تنها 4 امتیاز گرفته و خطر برکناری را همچنان احساس می‌کند. پرسپولیس با حمید درخشان 5 تا از 7 بازی اخیرش را باخته و تنها موفق شده پدیده را شکست بدهد و از صبای قم یک امتیاز بگیرد. در چنین شرایطی آنچه ابقای درخشان را رقم زده، نتایج آسیایی پرسپولیس بوده وگرنه حتما او هم به سرنوشت علی دایی دچار می‌شد. اتفاقا در مقام مقایسه- البته اگر حساب لیگ قهرمانان را جدا کنیم- درخشان و دایی هیچ برتری به یکدیگر ندارند. مخصوصا اگر باخت‌های «دبل» پرسپولیس را در نظر بگیریم.

پرسپولیس با علی دایی به فولاد، ملوان و تراکتورسازی باخت و اخراج شد و در دور برگشت هم درخشان به هر سه این تیم‌ها باخت. و حالا همین تیم به لطف اشتباه‌های خودش و تصمیم‌گیرنده‌هایش در فاصله‌ای 7 امتیازی با قعر جدول روزگار می‌گذراند. در چنین شرایطی و با شناختی که از فوتبال‌مان داریم، شنیدن دوباره شایعه مذاکره با برانکو خیلی هم نمی‌تواند عجیب باشد. به ویژه که مترجم سابق و صمیمی‌ترین دوست این مربی در ایران یعنی رضا چلنگر دیروز یک ساعتی را در باشگاه پرسپولیس میهمان بوده.

هر چند چلنگر دیدار با پرسپولیسی‌ها را بی‌ربط با ماجرای مذاکره با برانکو دانست و به خبرنگار روزنامه ایران ورزشی گفت: «حضور من در باشگاه پرسپولیس هیچ ارتباطی با مسائل فوتبالی نداشت. مسوول یکی از ادارات شهرستان هشتگرد که من در آنجا مزرعه دارم از من توپ لیگ قهرمانان آسیا را می‌خواست که به همین دلیل به باشگاه پرسپولیس رفتم تا از نژاد‌فلاح یکی از این توپ‌ها را بگیرم. توپ‌های لیگ قهرمانان را هیچ جا نمی‌توان خریداری کرد چون این توپ‌ها برای همین مسابقات ساخته شده و حتی کپی آن هم در بازار موجود نیست. ضمن اینکه من با مسوولان باشگاه‌های نفت، تراکتور‌سازی و فولاد هیچ ارتباطی ندارم و فقط پرسپولیسی‌ها را می‌شناسم و به همین دلیل به باشگاه پرسپولیس رفتم تا از نژاد‌فلاح یک توپ بگیرم. من و نژاد‌فلاح از سال 52 همدیگر را می‌شناسیم و دوستی‌مان دیرینه است و باید بگویم حضورم در باشگاه برای گرفتن یک توپ بود و دلیل دیگری نداشت.»

 

     
آی اسپورت
2015-03-12 12:48:34
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر