فهرست
سوال روز: احتمال محرومیت ایران وجود دارد؟
سوال روز: احتمال محرومیت ایران وجود دارد؟

سوال روز: احتمال محرومیت ایران وجود دارد؟

آی اسپورت- بازی ایران و کره چه از نظر نتیجه و چه از نظر حواشی بازی بدون هیچ مشکلی به پایان رسید. به گفته هوشنگ نصیرزاده با وجود ایرادهای کنفدراسیون فوتبال آسیا به پرچم‌های ورزشگاه و روی سکوها احتمال محرومیت یا جریمه ایران وجود ندارد.  عضو کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال درباره تذکر ناظر AFC به پرچم سیاه منقش به لبیک یا حسین (ع) که روی سکو‌ها باز شده بود، گفت: «این حساسیت به خاطر اندازه پرچم بود و هرچه پرچم‌های کوچک‌تری مورد استفاده قرار می‌گرفت، حساسیت کمتری ایجاد می‌شد. خوشبختانه در صحبتی که مسئولان با نماینده AFC داشتند او را توجیه کردند و این مسئله تبعاتی برای فوتبال ایران نخواهد داشت.البته هر ناظری که از سوی AFC برای بازی‌ها فرستاده می‌شود لزوماً به تمام استانداردها تسلط کامل ندارد و ممکن است برداشت اشتباهی در این زمینه صورت گیرد. در کل مسئولان فدراسیون و تاج به خوبی موضوع را مدیریت کردند.»

او با اشاره به قوانین فیفا درخصوص محدودیت و ممنوعیت شعائر مذهبی در ورزشگاه‌ها گفت:« در قوانین فیفا استفاده از شعائر مذهبی در صورتی که مغایر با تفکرات گروه دیگری باشد یا حساسیت برانگیز باشد یا سمت و سوی سیاسی پیدا کند ممنوع است ولی وقتی چنین مشکلاتی وجود نداشته باشد هیچ منع قانونی در آن وجود ندارد و آن چیزی که در دیدار با کره‌جنوبی اتفاق افتاد تبعات قانونی برای فوتبال ما ندارد.»

نصیرزاده درمورد اینکه آیا ممکن است تاریخ دیدار با ازبکستان که آنهم مصادف با شب قدر شده تغییر کند، گفت: «احتمالش وجود دارد. فیفا در این مورد توجه زیادی به توافق طرفین بازی و موافقت تیم حریف با تغییر زمان بازی دارد. در این دیدار هم یکی از دلایل مهمی که باعث شد زمان بازی تغییر نکند، مخالفت کره‌‌ای ها با این موضوع بود. البته ممکن است تیم مقابل برنامه‌ریزی کرده باشد و نتواند در زمان دیگری بازی کند.»

کدخبر:9403

۴    
آی اسپورت
2016-10-12 18:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر