فهرست
جدیت و سختکوشی؛ هدیه فکری به استقلال
جدیت و سختکوشی؛ هدیه فکری به استقلال

جدیت و سختکوشی؛ هدیه فکری به استقلال

آی اسپورت - زمانی که محمود فکری هدایت تیم نساجی را برعهده گرفت در خوش بینانه ترین حالت تصور می شد تیم در جدول بازی ها باقی بماند اما در نهایت به رتبه تک رقمی دست پیدا کرد. در حالی که نساجی همان نساجی گذشته بود و تازه هر چه زمان به جلوتر می رفت یک به یک بازیکنان خود را به دلیل مصدومیت از دست می داد که این به خاطر فرسایشی شدن بازی ها بود. نساجی از جمله تیم هایی بود که در هفته های پایانی دو بازیکنش رباط پاره کردند. احسان قهاری و مجتبی ممشلی و چند بازیکن هم به دلیل مصدومیت اردوی تیم را ترک کردند. محمد عباس زاده و حامد بحیرایی.

یکی از فاکتورهای مثبت مربیگری محمود فکری که در نساجی هویدا بود و موجب نتیجه گیری این تیم با همان بازیکنان گذشته شده بود احترام به نظم و انضباط تیمی و ترغیب به سختکوشی بود؛ محمود فکری که در دوره بازیگری یکی از بازیکنان جدی و تاثیر گذار و کمی هم خشن استقلال بشمار می رفت این خصیصه بازیگری خود را به مربیگری آورده و همواره تلاش می کند آن را به شاگردانش القاء کند. اینکه موفقیت جدا از تمرین در سایه دو فاکتور مهم به دست می آید. اینکه بازیکن به نظم و انضباط تیمی احترام بگذارد و از سویی برای رسیدن به هدف سختکوش باشد. نکته ای که در تیم ملی زمان کارلوس کی روش هم ملموس بود و خیلی ها عمده دلیل موفقیت کارلوس کی روش را زوم کردن روی همین موضوع می دانند. 

این روزها استقلال در حالی زیر نظر محمود فکری تمرین می کند که 5 بازیکن کرونایی اند؛ شیخ دیاباته و ملیچ به همراه ملی پوشان جز رشید مظاهری حضور ندارند و این می تواند یک چالش جدی برای آبی پوشان در مسیر آماده سازی باشد اما سرمربی استقلال به آن توجهی ندارد واصلا نمی خواهد به آن اشاره ای داشته باشد. او حواسش به بازیکنان حاضر در اردوی تیم است که بدون شک به اندازه یک تیم هستند و البته جز بازیکنان تیم بشمار می روند و آنها هم باید همانند کسانی که اکنون در اردوی تیم نیستند برای نتیجه گیری تیم تلاش کنند.

 محمود فکری با ایده های مربیگری که دارد همان طور که نساجی را تغییر داد در تلاش برای تغییر استقلال است؛ البته که این به معنی غافل شدن از برنامه های تاکتیکی تیم نیست. پلن های بازی او در استقلال به نسبت نساجی تغییرات گسترده ای داشته که این طبیعی است. او در نساجی به دفاع و حمله سریع فکر می کرد در حالی که استراتژی اش در استقلال پرس و بازپس گیری توپ و حمله است و تمرینات آبی ها در روزهای اخیر بر همین اصل استوار بوده و جالب اینکه محمود فکری در استقلال بر خلاف روزهای حضور در نساجی بیشتر وارد گود می شود و تمرینات را به دست می گیرد.

خلاصه اینکه محمود فکری اینروزها تلاش می کند جدیت و سختکوشی را به تیمش تزریق کند؛ چرا که معتقد است این چیزی است که استقلال در سال های اخیر نداشته و با وجود اینکه در همه این سال ها از نظر مهره ای تیم خوبی بوده به آن دست پیدا نکرده. آیا او دراین مسیر موفق می شود؟ باید صبر کرد.

 

ورزش سه 

۲    
آی اسپورت
2020-10-19 12:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر