فهرست
داستان افت فابرگاس در چلسی؛ 9 بازی بدون گل و پاس گل!
داستان افت فابرگاس در چلسی؛ 9 بازی بدون گل و پاس گل!

داستان افت فابرگاس در چلسی؛ 9 بازی بدون گل و پاس گل!

‍‌‌‌‌آی‌اسپورت: پایان داستان عاشقانه سسک فابرگاس در بارسلونا تلخ بود اما توضیح باشگاه کاتالان جای تامل داشت:«در هر فصل او شروع خیره‌کننده‌ای داشته اما به تدریج افت کرده. او در 24 بازی هر یک از این فصل‌ها به ترتیب یک، شش و یک گل زده. به هر دلیل او در نیمه دوم فصل‌ها هرگز مثل نیمه اول نبوده.»

به همین دلیل بود که فابرگاس تابستان اخیر با 30 میلیون پوند به چلسی آمد. اما دلیل هر چه که باشد بارسلونا یک روند واقعی را درباره او نشان داد. البته کسی درباره توانایی‌های بازیکنی که تا اینجای کار در صدرنشینی چلسی در لیگ برتر تعیین کننده بوده، تردید ندارد. اما در بازی چهارشنبه شب او یک بازیکن کاملا خنثی و بی اثر بود، آمار هم افت اخیر او را تایید می کند.

او در9 بازی آخر تیمش نه گل زده و نه پاس گل داده که در هفت تا در ترکیب اصلی بوده. آخرین پاس گل او 17 ژانویه برابر سوانزی بود در حالی که آخرین روند بدون گل یا پاس گل او در این فصل دو بازی بوده. البته او بد بازی نکرده اما با فرم‌ ایده‌آل خود فاصله گرفته.

آمار مقایسه‌ای گل و پاس گل فابرگاس از فصل 2010-2009 گویا است: او در نیمه اول آن فصل 19 گل و پاس گل داشت اما در نیمه دوم 9 تا، در سه فصل بعدی هم این آمار به ترتیب 9 و 5(که آخرین فصلش در آرسنال بود)، 13 و 4، 16 و 5 بوده. این یک راز برای او است که قطعا از فاش‌شدنش توسط بارسلونا خوشحال نمی شود.

     
آی اسپورت
2015-03-12 21:45:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر