فهرست
پیش بازی هفته هجدهم لیگ یک؛ وینگو در صدر می‌ماند؟
پیش بازی هفته هجدهم لیگ یک؛ وینگو در صدر می‌ماند؟

پیش بازی هفته هجدهم لیگ یک؛ وینگو در صدر می‌ماند؟

 آی‌اسپورت- هفته هجدهم لیگ دسته اول عصر شنبه در شهر‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.نگاهی داریم بر بازی‌های این هفته.


گروه\"الف\" :

 

مس کرمان – نساجی مازندران

اکبر و نادر، کدام یک موفق ترند؟

در جذاب‌ترین بازی این هفته مس در کرمان به مصاف نساجی خواهد رفت. دو تیم که هم امتیاز هستند و در رده‌های دوم و سوم حضور دارند از امیدهای اصلی صعود به پلی‌آف هستند. نساجی هفته قبل شکست سختی را مقابل فولاد نوین تجربه کرد اما مس در ادامه‌ی روند امتیازگیری در نیم‌ فصل دوم موفق شده بود در شیراز فجر را شکست دهد. اکبر میثاقیان و نادر دست نشان با بالاآوردن تیم‌های مختلف به لیگ برتر، با تجربه‌ترین مربی‌های لیگ یک محسوب می‌شوند.

 

فولاد نوین اهواز – ایرانجوان بوشهر

خیال راحت فولاد نوین

فولاد با برد هفته قبل خود تا حدود زیادی تکلیف قهرمان این گروه را مشخص کرد. اما ایرانجوان که تا هفته‌های قبل در رده‌های دوم و سوم حضور داشت در هفته‌ی قبل در خانه‌ی خود مقابل شهرداری اردبیل تن به شکست داد تا این هفته مصاف سختی را با فولاد صدرنشین داشته باشد. ایرانجوان در صورت شکست کم کم باید با پلی‌آف وداع کند.

 

شهرداری اردبیل – آلومینیوم هرمزگان

شهرداری اردبیل، آلومینیوم را هم قربانی می‌کند؟!

تیم خوب محمد ربیعی در نیم فصل دوم نتیج درخشانی گرفته و هفته قبل نیز موفق شدند در بوشهر ایرانجوان را شکست دهند. شاگردان نامجو مطلق اگر از این بازی امتیاز بگیرند می‌توانند همچنان به پلی‌آف امیدوار باشند. در آن سوی میدان نیز شرایط به همین گونه است. این دو تیم با 24 امتیاز در تعقیب مس و نساجی با 26 امتیاز هستند.

 

نفت و گاز گچساران – فجر شهید سپاسی شیراز

فجر هتریک می‌کند؟!

فجر دو هفته متوالی باخت تا در جدول رده‌بندی با سقوطی آزاد به رده‌ی نهم منتقل شوند. گچسارانی‌ها با 18 امتیاز در رده یازدهم حضور دارند. برد نفت و گاز هرچند هرگز آنها را به امتیاز فجر 22 امتیازی نخواهد رساند اما به بقا در لیگ یک امیدوارشان می‌کند.

 

نیروی زمینی – استقلال اهواز

نیروی زمینی همچنان در دور باخت؟!

تیم تهرانی در هفت هفته اخیر در 6 بازی شکست خورده و به همراه تربیت نوین بدترین تیم‌های نیم فصل دوم محسوب می‌شود. در آن سو نیز استقلال همچنان روند سراشیبی را ادامه داده تا بعد نائب قهرمانی در نیم فصل اول اکنون در رده‌ی هفتم باشد. شکست استقلال در این بازی می‌تواند دو رتبه دیگر نیز این تیم را پایین ببرد.

 

تربیت نوین یزد – گیتی پسند اصفهان

تربیت یک قدم تا سقوط

شاید بتوان گفت این بازی خارج از خانه برای گیتی پسند دشوار باشد اما نباید زیاد به این جمله دلخوش کرد زیرا حریف گیتی پسند تیمی است که معمولا به تیم‌های مقابل نه نمی‌گوید و به راحتی هر بازی می‌بازد. از همین حالا می‌توان نماینده یزد را سقوط کرده دانست. اصفهانی‌ها با کمی درایت می‌توانند از این بازی خارج از خانه سه امتیاز دشت کنند.

 

 

گروه \"ب\" :


پاس همدان – مس رفسنجان

پاس به دنبال 3 امتیاز خانگی

مس رفسنجان که هفته‌ها صدر نشین گروه ب بوده دو هفته قبل این جایگاه را به سیاه جامگان واگذار کرد و پس از یک هفته مجددا به صدر بازگشت. با استراحت سیاه جامگان در این هفته، فرصت خوبی ایجاد شده تا مس اختلاف خود را بیشتر کند. پاس همدان نیز که با 29 امتیاز همچنان یکی از مدعیان است بهترین فرصت را دارد تا با کسب 3 امتیاز بازی خانگی خود را به امتیازات مس برساند.

 

گل گهر سیرجان – صنعت نفت آبادان

نفت در اندیشه‌ی صدر نشینی

گل گهر در نیم فصل اول سال قبل را با صدر نشینی به پایان رسانده بود اما روند نزولی این تیم از همان سال گذشته آغاز شده است تا جایی که اکنون خطر سقوط را نیز به خوبی احساس می‌کند. آن‌ها در دو بازی قبلی خود شکست خورده‌اند و این هفته باید به مصاف نفت ‌آبادانی بروند که در صورت به پیروزی‌ رسیدن در این بازی به احتمال بالایی شانس صدر نشینی در پایان بازی‌های این هفته را نیز دارد.

 

شهرداری بندعباس – پارسه تهران

بندری‌ها سقوط می‌کنند؟!

اختلاف ایجاد شده شهرداری با تیم دهم به 5 امتیاز رسده است.در صورت شکست کم کم می‌توان این تیم را هم سقوط کرده دانست. اگر شهرداری قصد بقا دارد حتما باید از این بازی خانگی خود سه امتیاز دشت کند. اما آنها به مصاف تیمی سرسخت خواهند رفت که با سه پیروزی متوالی قدم به این دیدار خواهد گذاشت.

 

داماش گیلان – فولاد یزد

مصاف میانه‌های جدولی

داماشی‌ها که فصل قبل را در لیگ برتر حضور داشتند، در این فصل نه تنها قصدی برای بازگشت به لیگ برتر از خود نشان ندادند بلکه اختلاف بسیار کمی نیز با تیم‌های سقوط کننده دارد. رشتی‌ها دیر بجنبند خود را سقوط کرده خواهند دید. شرایط برای فولاد نیز به همین گونه است. آنها هم تکان بیشتری به خود ندهند پس از سقوط به همراه تربیت نوین، سهمیه استان یزد در لیگ سال آینده را به صفر خواهند رساند.

 

شهرداری تبریز – راهیان کرمانشاه

عملکرد پر فراز و نشیب خداداد

شهرداری در هفته قبل مس را در رفسنجان متوقف کرد و راهیان دست به کار بزرگتری زد و سیاه جامگان را مغلوب کرد تا مس با همان یک تساوی به صدر بازگردد. عملکرد شهرداری در نیم فصل دوم پر فراز و نشیب بوده. راهیان اگر دستی به سرو روی امتیازات خود نکشد، پس از دو سال حضور در لیگ یک سال آینده باید در یک رده پایین‌تر مسابقه دهند.

     
آی اسپورت
2015-03-13 14:27:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر