فهرست
بازیکنانی که در ژانویه بارسا را ترک می‌کنند
بازیکنانی که در ژانویه بارسا را ترک می‌کنند

بازیکنانی که در ژانویه بارسا را ترک می‌کنند

آی اسپورت - قرار بود با آمدن رونالد کومان و ابقای مسی شرایط بارسلونا بهتر شود اما ظاهراً همه چیز در کاتالونیا با گذر زمان به سمت بدتر شدن می‌رود. بارسلونا ترکیبی جوان شده دارد اما هماهنگی میان تیم هنوز شکل نگرفته و ستاره‌ها نتوانسته‌اند هنوز خودشان را با سیستم کومان وفق دهند. شاید بد نباشد در ژانویه چندین تغییر را برای بارسایی‌ها پیش‌بینی کنیم. تغییراتی که باعث دگرگونی تاکتیکی کومان خواهد شد.

 

ساموئل اومتیتی

این مدافع ۲۷ ساله از ماه ژوئن برای بارسا بازی نکرده و در برنامه‌های رونالد کومان نیز قرار ندارد. دو فصل حضور در بارسا و انجام تنها ۲۷ بازی در لالیگا برای مدافعی که با فرانسه قهرمان جام جهانی‌ شده قابل قبول نیست. این مدافع قصد داشت تابستان به لیون برود که انتقالش عملی نشد. مصدومیت‌های متعدد را البته نباید در کم بازی کردن اومتیتی نادیده گرفت. با این حال نادیده گرفته شدن از سوی کومان احتمالاً به جدایی در زمستان منجر خواهد شد.

 

کارلس آلنیا

با انجام ۱۷ بازی در فصل ۱۹-۲۰۱۸ توانست خودی نشان دهد اما در ادامه همه چیز عوض شد. او فصل قبل ۴ بازی انجام داد. این وسط به بتیس هم قرض داده شد و آنجا ۱۷ بازی انجام داد. کارلس آلنیا ۲۳ ساله وقتی فهمید شماره ۶ او به فرنکی دی‌یونگ قرض داده شده ناراحت شد. او فقط امسال یک بازی در لیگ قهرمانان اروپا کرده و شرایط موجود برای ادامه همکاری در این تیم برایش بسیار سخت شده است.

 

ریکی پوچ

فصل قبل ۱۱ بازی انجام داد و در لباس بارسا درخشید اما انگار کومان اعتقاد زیادی به این هافبک جوان ندارد. تنها ۳ دقیقه فرصت بازی در این فصل دریافت کرده و خرید پیانیچ هم باعث شده ریکی کمتر به چشم بیاید. صحبت از انتقال قرضی این بازیکن در زمستان مطرح است اما پوچ اعلام کرده یا در بارسا خواهد ماند و برای جایگاهش می‌جنگد و یا اینکه به طور کامل از تیم جدا می‌شود.

 

جونیور فیرپو

فصل گذشته برای اولین بار در بارسلونا چهره شد و ۱۷ بازی هم انجام داد. این دفاع چپ ۲۴ ساله هنوز نتوانسته در فصل جدید در تیم رونالد کومان ایفای نقش کند. او فقط ۲ بازی در لیگ قهرمانان به عنوان بازیکن تعویضی انجام داد و دیگر کاری در تیم نکرد. اگر بارسا می‌خواهد اریک گارسیا و یا ممفیس دپای را خریداری کند باید برای فروش دائمی یا قرصی جونیور از همین حالا دست به کار شود.

 

عثمان دمبله

از ۲۰۱۷ تا الان روزهای پرفراز و نشیبی را گذرانده و مصدومیت‌های عجیب غریب هم کابوسش بوده است. عثمان تابستان از یونایتد هم پیشنهاد داشت اما تصمیم گرفت بماند و خودش را در بارسا ثابت کند. ۳ گل در ۸ بازی برای بازیکن تیم قهرمان جام جهانی‌ کافی نیست و هنوز در ترکیب کومان جا نیفتاده است. بنابراین فکر کردن به پیشنهاد یونایتد و آرسنال برای ژانویه منطقی است.

 

مارتین بریتویت

این مهاجم دانمارکی حتی با جدایی سوارس هم نتوانست جایگاهش را در ترکیب اصلی بارسا تثبیت کند. او مجموعاً ۱۶ بازی انجام داده و تنها یک گل زده داشته است. مارتین بعد از میشل لادروپ و آلان سیمونسن سومین بازیکن دانمارکی تاریخ بارسا شد که برای این تیم گلزنی می‌کند. با این حال کومان مهاجم تمام‌کننده می‌خواهد نه بازیکنی با دقت و سرعت پایین.

 

خبر ورزشی 

۲    
آی اسپورت
2020-11-22 09:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر