فهرست
دیاباته، بامعرفت‌ترین خارجی تاریخ استقلال
دیاباته، بامعرفت‌ترین خارجی تاریخ استقلال

دیاباته، بامعرفت‌ترین خارجی تاریخ استقلال

آی اسپورت - در حالی که شیخ دیاباته بلیت سفر به قطر را سوزانده بود تا گمانه‌زنی‌ها درباره درخواست جدایی‌اش از استقلال به نقطه اوج برسد، اما سرانجام این بازیکن خودش را به اردوی استقلال در قطر رساند.

پیش از این‌که شیخ بلیت باشگاه را بسوزاند بر سر گرفتن مطالبات خود با باشگاه استقلال نیز گفت‌وگوهایی داشت و خواستار پرداخت مطالباتش بود که مسئولان باشگاه استقلال به این بازیکن قول دادند در جریان حضور این باشگاه در قطر و یا بلافاصله بعد از بازگشت از بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا مطالباتش را پرداخت خواهند کرد.

در واقع شیخ در شرایطی به اردوی استقلال ملحق شده که همچنان مطالباتی از این باشگاه دارد. آقای گل لیگ برتر همچنان با پیشنهادهایی از باشگاه‌های فرانسوی مواجه است و چنانچه رقم انتقال او به سود باشگاه استقلال باشد، بعید نیست که با جدایی‌اش موافقت شود.

اگر احمد سعادتمند به قطر برود که گفته می‌شود احتمالش بسیار زیاد است، با این بازیکن برای ادامه فصل صحبت‌هایی انجام خواهد داد. دیاباته در تمام دورانی که با استقلال قرارداد داشته بارها با بدقولی باشگاه استقلال مواجه شده و به شدت از این اتفاقات ناراحت است اما در عین حال او از همراهی استقلال در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا خودداری نکرده تا تیمش از این حیث لطمه نبیند.

شیخ را که به شدت در دل هواداران استقلال جا دارد، می‌شود یکی از بامعرفت‌ترین بازیکنان خارجی تاریخ باشگاه استقلال نامید که به رغم بدقولی‌های مکرر اما در بازی‌های مهم هیچ‌گاه تیمش را تنها نگذاشته است. حالا شاید بسیاری انتظار درخشش تازه‌ای از دیاباته را در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشند.

هرچند که شیخ در بازی فینال جام حذفی هرگز در حد و اندازه خودش نبود و حتی انتقاد‌هایی را هم به دنبال خود دید اما بدون شک او بعد از سفر به فرانسه و دیدار با خانواده‌اش باید از لحاظ روحی و روانی در شرایط بهتری باشد و در ادامه بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا به یکی از کارآمد‌ترین بازیکنان استقلال بدل گردد.

استقلال برای صعود از گروه خود به یک برد مقابل الشرطه نیاز دارد و حتی اگر از بازی آخر مقابل الاهلی یک امتیاز هم دریافت کند، صعودش از این گروه قطعی خواهد بود که بازگشت بازیکنی همچون دیاباته می‌تواند شانس استقلال را برای صعود از گروه افزایش دهد. دیاباته بعد از ملحق شدن به اردوی استقلال بلافاصله با مربیان بدن‌ساز تیمش صحبت کرد و آن‌ها را در جریان میزان آمادگی خود قرار داد. به نظر می‌رسد دیاباته برای حضور در ترکیب اصلی استقلال مقابل الشرطه نیاز به تمرینات بیشتری دارد.

 

ایران ورزشی 

۱    
آی اسپورت
2020-09-16 08:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر