فهرست

بازی دو سر باخت مرفاوی / سقوط پیکان، بحران صبا

آی اسپورت – مرفاوی بعد از نتایج ناموفق در مس کرمان، این فصل با صبا اعاده حیثیت کرد. تیم او در پایان نیم فصل اول در رده ششم بود و فقط 5 امتیاز با تراکتورسازی صدرنشین فاصله داشت. با این وجود مرفاوی ترجیح داد تیمش را رها کند و نیم فصل دوم جانشین منصور ابراهیم‌زاده در پیکان شود. انتقالی که فعلا به ضرر هر دو طرف تمام شده است.

صبا امروز با باخت به استقلال خوزستان، در رده هشتم باقی ماند. آن‌ها 12 امتیاز تا سهمیه لیگ قهرمانان آسیا فاصله دارند. فاصله‌ای که در زمان جدایی مرفاوی، 4 امتیاز بود. اوضاع پیکان هم با حضور مرفاوی بدتر شده و این تیم به یکی از کاندیداهای اصلی سقوط به لیگ یک تبدیل شده است.

پیکان در پایان نیم فصل اول با ابراهیم‌زاده در رده یازدهم بود اما امروز با توجه به پیروزی استقلال خوزستان به رده سیزدهم سقوط کرد. آن‌ها هم امتیاز گسترش فولاد در منطقه خطر هستند و برای رهایی از این رتبه باید دوشنبه ذوب آهن آماده را شکست دهند.

میانگین امتیازات صبا بعد از جدایی مرفاوی از 1.53 امتیاز از هر بازی به کمتر از نصف یعنی 0.75 امتیاز از هر بازی رسیده و میانگین امتیازات پیکان هم از 1.13 امتیاز ابراهیم‌زاده به 0.71 امتیاز با مرفاوی کاهش پیدا کرده است.

     
آی اسپورت
2015-03-13 18:56:10
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر