فهرست
این تاکتیک جواب نمی‌دهد آقای کی‌روش!
این تاکتیک جواب نمی‌دهد آقای کی‌روش!

این تاکتیک جواب نمی‌دهد آقای کی‌روش!

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش همیشه دو وجه کاملا مختلف دارد در تورنمنت‌ها. یک روی سکه چیزی است که برای رسانه‌ها نشان می‌دهد. به خصوص رسانه‌های داخلی و حرف‌هایی که تاریخ مصرف مشخص و هدف مشخصی دارند و بعد دیگر مسئله، رفتارش با بازیکنانش است. در اردو همیشه فضا بهترین است. مدام از تلاش و همدلی حرف می‌زنند و بیرون اما مدام می‌نالند از مشکلات. او این بار در برابر تاکتیک منتقدانش تصمیم گرفته فشار روی ساق‌های بازیکنانش را کم کند. از برانکو تا علی کریمی، مایلی‌کهن، وزیر ورزش و بقیه‌ای که بازی‌های تیم ملی در جام جهانی و آن چهار امتیاز بدست آمده را هیچ می‌انگاشتند، حالا می‌گویند چون تیم ملی در رنکینگ آسیایی فیفا اول است پس باید قهرمان آسیا شود.

البته نه به خاطر رنکینگ که پس از ۸ سال، تیم ساخته شده از نسلی طلایی برای فوتبال ایران، زمانش رسیده که قهرمانی بدست آورد. اگر برای نسل ۱۹۹۸ صعود به جام جهانی و تاریخ‌سازی به اندازه قهرمانی در جام جهانی اعتبارساز شد، این بچه‌ها این قدر راحت به جام جهانی صعود کردند که دیگر فقط صعودشان از گروه می‌توانست مردم را به اوج هیجان برساند. آنها فاصله‌شان تا این افتخار فقط توپی بود که مهدی طارمی در دقیقه پایانی بازی با پرتغال از دست داد.

این اما پایان مسیر نیست. کارلوس کی‌روش اگر در ایران ماند تا جام ملت‌های آسیا را کنار تیمش باشد فقط برای یک هدف بود. او ۶ ماهه ماند تا تیم را قهرمان کند. این قولی بود که داد. البته وزارت ورزش شروطش را اجرا نکرد و حتی مشکل سربازهای تیمش را حل نکردند. به طوری که کی‌روش ناچار شد در سه ماهه اخیر سه ملی‌پوشش را به تهران نیاورد و تیم ملی قبل از اعزام به امارات در کیش از هواپیما خارج نشود تا سه سرباز لژیونرش ممنوع‌الخروج نشوند. این حقیقتی است که سردار کمالی هم تائیدش کرده و گفته عدم ابلاغ یکی از بخشنامه‌ها به نظام وظیفه این مشکل را ایجاد کرده است.

در این شرایط کی‌روش شاید می‌توانست دبه کند چون مسئولان هیچ یک از قول‌هایی که داده بودند برای آماده‌سازی تیم ملی را رعایت نکردند. ولی کی‌روش از این گفته بود که با هدف قهرمانی در جام ملت‌ها می‌ماند. قرار شد قرارداد مشروط را بپذیرد تا منتقدانش نتوانند به او بگویند قهرمان بی جام و قهرمان ساختگی! او ولی وقت ماندن از قهرمانی گفت. از اینکه کار نیمه‌تمامش را تمام می‌کند. حالا ولی او را چه شده که دستیارانش را به صف کرده تا هر روز از قدرت عراق بگویند. ته دل مردم را خالی کنند؟

اتفاقی ساده است. آنها می‌خواهند فشار را از روی تیم‌شان کم کنند. می‌خواهند سطح توقعات را کم کنند. نتایج کسب شده در جام هم البته کادرفنی ایران را مصمم‌تر می‌کند برای تاکید بر گفته‌هایش ولی آنچه باید کی‌روش و دوستانش در ذهن داشته باشند، این است که قهرمانی نه زائیده ذهن منتقدان یا به زعم خود کی‌روش، دشمنانش که رویای شیرین یک ملت است پس از ۴۰ سال. اتفاقی که از ته دل مردم ایران دوستش دارند و نمی‌پذیرند با عراق‌هراسی، کادرفنی بخواهند تک منتقدان را با پاتک پاسخ دهند.

خبر آنلاین

۱۰۲۰ ۸  
آی اسپورت
2019-01-11 00:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۲۲:۴۹
کی روش با شماها کار داره با مردم کاری نداره جز به احترام
...
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۲۳:۱۳
متنی دیگه از ماله به دستان
محمد
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۲۳:۴۷
حالا هی باند عشوندی ماله بکشید ماله بکشید ماله بکشید

هیچ فایده ای نداره اربابتون شما رو تنها گذاشته رفته کلمبیا
مرد منطقی
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۵۶
برانکو بعد از نبرد تحقیر آمیز مقابل آنگولا و فرار ننگین از ایران به کجا رفت؟
...
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۲۴
اگه یه ذره سواد داشتی میفهمی برانکو کجا رفت.
تو 15 سال گذشته برانکو 13 قهرمانی با عناوین مختلف تو کشورهای مختلف داشته
تو همین مدت کیروش بدون عنوان قهرمانی.
درک همچین چیزایی شعور و سواد میخواد که تو نداری فقط دائم یاداوری کن برانکو چه بلایی سرتون اورده
۵
علیرضا
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۲۰
آقا یا خانم ....... قهرمانی برانکو در لیگ های درجه دو اروپا یعنی کرواسی و عربستان و ایران خودمون بوده اما وقتی کیروش دو دهه است سر مربی تیم های ملی بوده و جز مقطعی کوتاه در رئال کهکشان زده که کار سخت تر هم میشده مگه باید قهرمان جام جهانی می شده؟ در جام ملت های اروپا هم که مربی تیم ملی پرتغال نبوده.
۳
گوزن نر
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۵۵
اگه کیروش از ایران بره دیگه جایی برای این کروات کثیف نیست اونم مثل الاتفاق با پس گردنی بیرونش میکنیم
۲ ۱
گل آقا
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۸:۱۶
بهتر بود اسمت رو میذاشتی یابوی نر! چون واقعا همینقدر میفهمی! خخخ
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر