فهرست
پیام رونالدو برای حیدر: برای رویایت تلاش کن!
پیام رونالدو برای حیدر: برای رویایت تلاش کن!

پیام رونالدو برای حیدر: برای رویایت تلاش کن!

آی اسپورت- پسر سوریه ای که پیش از این با رونالدو ملاقاتی داشت در حالی از ستاره پرتغالی پیام حمایت دریافت کرده که قرار است زندگی جدیدی برای خودش آغاز کند.

داستان چیست؟

کریس رونالدو انسانی است که معمولا در همه مسائل روی جزئیات تمرکز زیادی دارد و خیلی از ما هم این را قبول داریم. این بار او پیامی در حمایت از پسری به نام حیدر فرستاده که در سوریه بعد از انفجار بمبی توسط داعش در حالی که به همراه پدر و مادرش در ماشین بوده، آن ها را از دست داده است. رونالدو خطاب به او گفته:«خوشحالم که شنیدم خوب هستی و برای آینده ات آرزوی بهترین ها را دارم و امیدوارم به هرچه در زندگی می خواهی برسی. رویاهایت را دنبال کن و سخت تلاش کن تا آن ها را محقق کنی».

چیزی که نمی دانید

حیدر از حمله تروریستی نجات پیدا کرده چون مادرش لیلا و پدرش حسین زمانی که بمب منفجر شده او را پوشش داده اند. او به طرز معجزه آسایی نجات یافته است و سعی کرده به لندن مهاجرت کند و پناهنده شود، جایی که عمویش محمد و عمه اش لیال آنجا هستند.

حیدر و پدرش هوادار رئال مادرید بوده اند و عمویش گفته اولین چیزی که او درخواست کرده لباس رئال مادرید بوده است. او هوادار تیمی بوده که رونالدو در آن بازی می کند.

آخرین ملاقات رونالدو با کودک سوریه ای
آخرین ملاقات رونالدو با کودک سوریه ای

اصل ماجرا

حیدر و محمد به مادرید سفر کردند تا هر دو بتوانند بازیکن مورد علاقه پسر جوان، رونالدو را ببینند. عموی حیدر گفته وقتی رونالدو آمد تا حیدر را ببیند، صورت او نشان می داد که چقدر از این موضوع لذت برده است. او همچنین گفته که این پسربچه عاشق کریستیانو است.

بعد چه؟

خانواده او درخواست دادند تا حیدر بتواند برای همیشه در لندن بماند. هنور جواب درخواست آن ها مشخص نشده است. ریچارد روبرتس، وکیل آن ها گفته:«مساله احساسات نیست. من فکر می کنم او باید اجازه پیدا کند در بریتانیا زندگی کند چون در این کشور بستگانی دارد». انتظار می رود رای صادره برای این پسر جوان هم همین موضوع را تائید کند.

و در نهایت...

کریستیانو رونالدو کار بزرگی انجام داد. او به خوبی می داند که فوتبالیست ها فراتر از یک بازیکن هستند که در مستطیل سبز به توپ ضربه می زنند. او می داند که چه تاثیری می تواند در دنیا داشته باشد و در این مورد سعی کرده روی انگیزه و روحیه یکی از هزاران بچه ای که آوارده شده اند تاثیرگذار باشد.

 

۱۷ ۱  
آی اسپورت
2017-01-22 16:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مسعود
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۱۴
هرچند همیشه عقیده داشتم گرگ زاده گرگ می شود امیدوارم مادریدی بودنش به عرب بودنش بچربه و وقتی بزرگ شد تحت تاثیر اسطوره اش قرار بگیره لازم نیست کاری برای کسی بکنه همین که عرب باشه و به کسی اسیب نرسونه بزرگترین کار رو انجام داده هرچند ته دلم بعدی میدونم عربی فرصتی داشته باشه و جایی رو خراب نکنه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر