فهرست
استخاره نالازم برای استقلال
استخاره نالازم برای استقلال

استخاره نالازم برای استقلال

آی اسپورت- می‌گویند: ... در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست! ولی، چون نوبت به سرعت عمل وزارت ورزش می‌رسد، انگار که هست! باید در کار‌های خوب و خیر استخاره کرد! باید در کار‌های لازم و ضروری، تعلل کرد! باید به وقت‌کشی پرداخت و باید آن کار دیگر کرد! باید زمان را از دست داد! باید از اهرم زمان علیه زمان و علیه سرعت عمل، استفاده کرد! باشگاه استقلال، در دوره‌های اخیر و در نوبت‌های اخذ تصمیم و اجرای تصمیم، به سیاست نابه‌جای دفع‌الوقت روی آورد و حالا که نتیجه دیرکرد قبلی روی دست استقلال باقی مانده، باز هم دیر می‌کند! وزارت ورزش، انگار با حساسیت زمانی و سودی که باید داشته باشد، آشنا نیست! 

باید فهمیده شود که این به درازا کشاندن یک کار لازم، که هم‌اینک هم اعلام و انجامش بس دیر و بس دور شده است، چه ضرر و زیانی به‌بار آورده است که هنوز از توسل به آن، دست برنمی‌دارد و از نتایج به‌بار آمده‌اش، عبرت نمی‌گیرد و چرا از یک منفذ، بار‌ها و بار‌ها باید گزیده شود! 

وزارت ورزش، اگر از تصمیم اولیه خود در قبال استقلال پشیمان است، مرد و مردانه اعلام کند و برنامه قبلی را اعمال نماید، ولی اگر غم اعتلای بیشتر بازی مقبول این تیم را دارد، بسم‌ا...! این گوی و این هم میدان! اجازه بدهید «بلدها» وارد شوند و گوی مردی و راستی را به حرکت درآورند! این همه «مس‌مس» کردن چه فایده‌ای جز ضرر دارد؟ این همه در حرف یک‌جور و در عمل، جور دیگری بودن، چرا بریده نمی‌شود؟ 

استقلال، یک برنامه لازم‌الاجرا درپیش دارد که باید در لیگ آسیا پیاده شود! و استقلال برای تبدیل تیم ملی به یک قدرت فائقه، مأموریت دیگری هم دارد که اوجش را در ۱۵ و ۲۰ خرداد ۹۹ خواهیم دید! در قبال تیم ملی! استقلال را، قربانی سست‌عنصری عناصر تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر نکنیم! استقلال نیازمند یک تحول است، استقلال را بازی ندهیم! با وقت‌کشی به جایی نمی‌توان رسید! باید از ذره ذره زمانی که داریم، استفاده کنیم! 

استقلال و سیاست مِس‌مِس 

 استقلال هم می‌تواند عصای دست تیم ملی باشد که باید چهار بازی از چهار بازی خود را، بی‌چون و چرا ببرد! استقلال هم اینک در کار «ساخته کردن» و اعتلا بخشیدن به کلاس بازی ملی‌پوشان استقلال، قدم‌های بلندی برداشته است و بهترین بازیکنان باکیفیت را، تقدیم تیم ملی خواهد کرد! در عین حال، استقلال، تیم امید را هم از سلسله مراتب «سازندگی» بی‌وقفه خود دور نکرده است! مهدی قائدی و عارف غلامی دو وزنه سنگین و دو مهره پرتأثیر، برای بازی‌های مهمی هستند که در دی‌ماه برگزار می‌شوند! در این شرایط است که باید پرسید:  ... به کدام توجیه عقلانی و با کدام اصل خردورزانه، استقلال را به بهانه اخذ تصمیم و برای اعمال یک سلسله سیاست‌های شکست‌خورده ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، باید با خلأ مدیریتی رها کرد؟ آیا آنچه که شد، کافی نبود؟ آیا دوباره باید همان شرایط پیش آید؟ آیا اراده‌گرایی‌هایی که استقلال را دچار حالت مرض و تبدیل به یک مجموعه بیمار کرد، باز هم باید تکرار شود؟ به چه قیمتی؟ از شکست خوردن و از به شکست کشیدن استقلال که حالا همان هیئت مدیره نیم‌بند را هم ندارد، چه فایده‌ای نصیب ورزش ایران می‌شود؟! 

دوای درد‌های کهنه و تازه استقلال «وقت» است که نباید تلف شود، ولی معلوم نیست چرا، پشت پرده، دست‌هایی در حال مهندسی زمان علیه استقلالند! استقلالی که روز شنبه، بازی مهمی دارد که حتماً باید ببرد! بدون استراماچونی، بدون مربی! این نحوه «مدیریت زمان» به سود کیست؟

۹ ۲  
آی اسپورت
2019-12-13 12:16:00
نظر دهید

۲ نظر
کیسه حکومتی
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸، ۱۳:۰۶
این پیرخرفت انگار تو این دنیا نیست. یک هفته اس سرمربی کیسه که تیمش و هواداراش به یه ورش هم نبوده گذاشته رفته کل مملکت بسیج شدن از وزارت ورزش تا وزارت امورخارجه و مجلس هربار یه ناز و عشوه جدید میاد تا بالاخره امروز ناظمی کثیف خبر طلوع! چونی رو داد اونوقت مینویسه دست هایی درحال مهندسی زمان علیه کیسه هستن!!!!!!!!!
میزبانی رو از پیکان گرفتن به بهانه مناسب نبودن ورزشگاه شهرقدس اونوقت پرسپولیس تو همین زمین باید بازی کنه
بازی رو بدون هماهنگی با شاهین انداختن شنبه
این کافی نبود زمان بازی پرسپولیس رو تغییر دادن
چقدر وقیح و پررو هستین که سیرمونی ندارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حمیدازاهواز
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸، ۱۷:۵۷
به به چه مطلب چرتی !!!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر