فهرست
بیانیه سخنگوی معزول استقلال: من هنوز عضو هیات مدیره هستم
بیانیه سخنگوی معزول استقلال: من هنوز عضو هیات مدیره هستم

بیانیه سخنگوی معزول استقلال: من هنوز عضو هیات مدیره هستم

آی اسپورت - سید سعید افجه‌ای عضو پیشین هیئت مدیره و سخنگوی باشگاه استقلال در بیانیه‌ای نسبت به عزل از سمتش واکنش نشان داد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

ضمن عرض سلام و ارادت خدمت آبی دلان عزیز باشگاه محبوبم, همانطوری که همه هواداران محترم به عنوان مالکان اصلی باشگاه استقلال استحضار دارند که از اوایل هفته گذشته متاسفانه اقداماتی که از سوی برخی دوستان مسؤل علیه بنده صورت گرفت, اکنون که مسابقه هفته بیست‌و‌سوم به پایان رسیده و پیش از نیز اعلام کرده بودم به منظور جلوگیری از ایجاد تنش و بهانه تراشی‌های بیش از پیش علیه اینجانب انتشار این پیام و دفاع از جایگاه و حیثیت خودم را به این هفته موکول کردم.

بنده به عنوان یک شخصیت حقیقى و نه از سوى باشگاه به پیشگاه هواداران میلیونی استقلال عرض می‌کنم که بصورت کاملا غیرحرفه‌ای و خلاف قانون, شرع و عرف یکسری حرف‌های بی‌پایه و اساس درباره بنده زده شد که آقایانی که سابقه پنجاه ساله در ورزش کشور را دارند, به منظور تحت الشعاع قراردادن اقدامات غیر منطقی خودشان و بدون اینکه زحمت مطابقت اظهارات خود با قانون را بکشند,به رغم وجود کارشناسان خبره که به راحتی در دسترس داشتند, راساً اقدام به اعلام عزل بنده از سخنگویی باشگاه و متعاقب آن ادعایى مبنی بر برکناری اینجانب از عضویت در هیئت مدیره باشگاه رابه اطلاع عموم رساندند.

البته همه  این تصمیمات فقط منحصر به نامه‌ای است که درسربرگ باشگاه درج و به امضای مدیرعامل رسیده است. در این نامه اشاره شده که از تاریخ 93/12/17  بنده هیچ سمتی به عنوان عضو علی البدل و سخنگو نخواهم داشت,( بنده و افشارزاده بعنوان اعضای علی البدل هستیم). لذا به منظور اطلاع عموم هواداران عزیز اشاره به نکاتی که از نظر مفهومی منطبق با قانون تجارت و قوانین جاری کشور و نیز اساسنامه باشگاه است را بصورتی که برای بیشتر مخاطبین محترم قابل استفاده باشد به استحضار می‌رساند.

الف- انتخاباتی که در داخل هیئت مدیره صورت می‌پذیرد مانند انتخاب مدیرعامل, رئیس هیئت مدیره و بقیه  سمت‌ها با رای و تصویب اکثریت اعضا انجام می‌پذیرد و به تبع آن عزل هر یک از اعضا باید فقط از طریق مشابه یعنی اخذ آرای اکثریت اعضا صورت بپذیرد و هیچ یک از اعضا نمی‌توانند به تنهایی اقدام به عزل عضو دیگر از سمتی که در هیئت مدیره دارد کند.

ب- اعضای هیئت مدیره شرکت‌های سهامی خاص بوسیله مجمع عمومی قابل عزل هستند.

ج- اعضای هیئت مدیره چه به تنهایی و چه با اخذ اکثریت آرا حق درخواست و یا پیشنهاد عزل عضو دیگر از مجمع را ندارند.

با توجه به نکات مذکور که با قوانین جاری کشور مطابقت دارند, ادعای به اصطلاح عزل اینجانب از سخنگویی باشگاه را رسانه‌اى کردند، در حالی که هنوز جلسه هیئت مدیره تشکیل نشده و مصوبه‌ای در این خصوص وجود ندارد، غیر قانونی است و انحراف از قوانین جاری کشور توسط مدیرعامل باشگاه که فردی باتجربه است، غیر منطقی و عجیب به نظر می‌رسد. بدیهی است چنانچه پس از تشکیل جلسه آتی, اعضای محترم به این نتیجه برسند که عضو دیگری این مسئولیت را بپذیرد, بنده نه تنها از چنین تصمیمی استقبال می‌کنم بلکه سپاسگزار برادری هستم که این وظیفه پر استرس و خطیر را به عهده گرفته و این مسوولیت سنگین را از دوش بنده بردارد.

لازم به توضیح است که اینجانب در جلسات متعددی پیشنهاد داده‌ام که مسئولیت سخنگویی را فرد دیگری بپذیرد که هیچ یک از اعضایی که فقط عضو هیئت مدیره هستند و سمت دیگری ندارند تا‌کنون در این خصوص قبول مسئولیت نکرده‌اند. بنابراین بنده کماکان بصورت رسمی و قانونی عضو هیئت مدیره و سخنگوی باشگاه هستم. اینجانب عمری را با رعایت کامل قوانین حاکم بر کشور گذرانده و همواره قانونمداری را سر لوحه کارهای خویش قرار داده‌ام و تابع مقررات جاری کشور بوده و خواهم بود. لذا هر تصمیمی که اعضای محترم مجمع اتخاذ و به بنده ابلاغ کنند و تشریفات مرتبط با این موضوع سپری گردد اطاعت کرده (سمعا و طاعتا) و همچون سه دهه گذشته به لحاظ عشق و تعصبی که قلباً به استقلال داشته و خواهم داشت به عنوان عضو کوچکی از هواداران خانواده بزرگ استقلال همواره در کنار و در خدمت تیم محبوبم خواهم ماند.

عدم رعایت اصول قانونی و پایبند نبودن به رسم جوانمردی و صداقت از سوی دوستانی که به رغم داشتن تجارب ورزشی با حیثیت و آبروی افراد بازی می‌کنند مایه بسی تاسف است و هرگز نمی‌تواند خللی در عشقی که به استقلال دارم، ایجاد کند. بهتر است هواداران ارجمند بدانند آقایانی که شروع کننده و باعث برخوردهای ناشایست هستند باید پاسخگو باشند. رفتاری که از مدیرعامل باشگاه با خبرنگار محترمی که در حال مصاحبه کردن با او بود سر زد و سوژه مضحکی به دست رسانه‌های داخلی و خارجی داد مسلما در شان یک مدیر با سابقه و عنوانی که یدک می‌کشد، نبود . چگونه است که ظرف یکی دو روزاقدامی هر چند ناچیز که بنده بعنوان قدردانی از این عزیزان انجام دادم, یک اقدام غیرضروری جلوه داده می‌شود و به صورت خودجوش برخی مصاحبه می‌کنند ویک کار خیر و پسندیده را به تمسخرگرفته و سنت حسنه هدیه دادن را زیر سوال می‌برند؟  آیا بزرگنمایی بیش از حد این مساله که به راحتی بعنوان یک کار منفی مطرح می‌شود و بلافاصله برخوردهای غیرحرفه‌ای و ناپسند رسانه‌ای می‌شود و حتی رسانه ملی متناوباَ به اعلام خبر برکناری بنده می‌پردازد، شایسته است؟

هواداران استقلال بدانند که سروصدای بی موردی که آقایان به راه انداخته‌اند تنها جهت تحت الشعاع قرار دادن اتفاقاتی بود که از سوی خودشان بوقوع پیوست و انتظار داشتند خبر آن ظرف دو روز در سایه عزل غیر قانونی بنده پنهان شود که این چنین نشد. در صورتی که اگر کمی تامل و تدبیر در این قضیه بکار گرفته می‌شد مانند موارد بسیاری که بادرایت اعضای محترم هیئت مدیره در جهت حفظ آرامش تیم قبل از رسانه‌ای شدن موضوع در داخل خانواده استقلال براحتی قابل حل و فصل بود.                                                    

سروران و هواداران عزیز, بدانید اقداماتی که علیه بنده صورت پذیرفت از سوی کسانی است که به منظور حفظ جایگاه خود و بدون توجه به تبعاتی که اینگونه اقدامات ممکن است، بدنبال داشته و نهایتاَ منجر به آسیب رسانی ناخواسته به تیم و باعث بر هم زدن تمرکز بازیکنان شود و نیز احتمال وارد نمودن خدشه‌ای به آبروی افراد نیز وجود دارد. بنظر می‌رسد ماندگاری برای ایشان در اولویت قرار دارد نه موفقیت مجموعه بزرگی چون استقلال. اظهارات مدیریت باشگاه مبنی بر اینکه به بنده تذکر داده‌اند که مصاحبه نکنم و نیز گفتند که اعمال افجه‌ای باعث عزل وی گردیده برای ایشان بار حقوقی به دنبال دارد و بنده درقبال اینگونه برخوردها و در جهت اعاده حیثیت سکوت نخواهم کرد ,مسلماَ ایشان باید اظهاراتشان را ثابت کنند.                                 

تاسف بنده از این است که در شرایط فعلی مدیریت باشگاه نسبت به رعایت مسائل فرهنگی ,صداقت,معرفت بی تفاوتی را پیشه کرده و برغم وجود افراد خبره با سابقه درخشان و دلسوز و فنی در هیئت مدیره محترم, مدیریت باشگاه اعتقاد چندانی به مشورت گرفتن از ایشان را ندارند و اعضای هیئت مدیره تنها به خاطر سن و سال ایشان مراعات کرده و سکوت می‌کنند. اینجانب نیز به لحاظ رسانه‌ای کردن یکسری مسایل که به جایگاه حقیقی و حقوقی‌ام لطمه  زده است, ناگزیر به تنظیم و انتشار این پیام شدم. ایشان عنوان کرده‌اند که افجه‌ای خیلی مصاحبه می‌کند و اظهار نظرهای بنده را تنش زا و حاشیه ساز مطرح کرده‌اند. لذا در پاسخ به این اظهارات که به ناحق متوجه بنده شده ذکر مطالب زیر را ضروری می‌دانم.

1- انتخاب بنده بعنوان سخنگوی هیئت مدیره باشگاه که در اولین جلسه شروع بکار هیئت مدیره انجام شد, بدلیل انصراف بزرگانی چون آقای پورحیدری و معینی و دیگر اعضای غیر موظف از قبول این مسئولیت بود که نهایتاَ این تکلیف با رای اکثریت مطلق به بنده محول شد.

2-آقایانی که ادعا دارند بنده زیاد مصاحبه کرده‌ام, خودشان چندین برابر من مصاحبه کرده‌اند و در کل  به کسی که منتخب هیئت مدیره به منظور پاسخگویی به رسانه‌های محترم, انتشار گزارش جلسات هیئت مدیره و اعلام مواضع رسمی باشگاه است، نمی‌شود گفت سخنگو باش و مصاحبه نکن.

3-اگر بنده دنبال مطرح شدن بودم, حدود سه دهه پیش که مقیم امارات بودم و نیز به لحاظ سنی جوانتر، در اختیار گرفتن سمت‌های این چنینی به مراتب بیشتر  قابل دسترس بود و به راحتی این کار را می‌کردم ولی از همان زمان تا سال گذشته که از دوبی به ایران مراجعت کردم, همواره حداقل بیست وپنج سال است که در کنار استقلال بوده و در شادی‌ها وغم‌های استقلال سهم کوچکی داشته‌ام و هرگز اجازه سهم خواهی و مطرح شدن را به خود ندادم و مخلصانه هر کاری از دستم بر می‌آمده برای تیم محبوبم انجام داده‌ام. صحت این ادعا را همه می‌توانند از بزرگوارانی نظیر آقایان کاظم اولیایی, قریب, فتح‌الله‌زاده, واعظ آشتیانی, پورحیدری, بهتاش فریبا, امیر قلعه‌نویی و علیرضا منصوریان جویا شوید, البته اسطوره‌های مرحوم باشگاه  مانند ناصر حجازی و غلامحسین مظلومی هم می‌توانستند به نامبردگان اضافه شوند که خدا رحمت‌شان کند.

در خاتمه ضمن عرض پوزش از طولانی شدن این مرقومه, اعلام می‌کنم که استقلال هواداران آگاه و هوشمندی دارد و بهترین قاضی برای تشخیص مقصراتفاقات اخیر هستند و نهایتاَ همین که این عزیزان متوجه شوند که حق با چه کسی است, برای من کوچکترین, بزرگترین انگیزه و فصل الخطاب است.
                                      
با سپاس از همه استقلالی‌های عزیز

 سید سعید افجه‌ای
93/12/22

  ۱  
آی اسپورت
2015-03-14 11:55:31
نظر دهید

۱ نظر
رضا منصوری
شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۳، ۱۴:۰۲
این افجه ای چی از جون استقلال میخواد؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر