فهرست

گزارش روز: سوء رفتار فن‌خال عامل حرکت نزولی منچستریونایتد

آی‌اسپورت: لویی فن‌خال از سوی یکی از مربیان باسابقه هلند به سوءرفتار با بازیکنان منچستریونایتد متهم شده است. ویم فن‌هانگام که در تیم مشهور هلند و «فوتبال کامل» این تیم در جام جهانی 1974 حضور داشت، سابقه مربیگری فاینورد و آلکمار را دارد و 40 سال است که مربی هلندی شیاطین سرخ را می شناسد.

او مدعی است بی‌احترامی فن‌خال به چهره‌های سرشناس و بزرگ تیم مانند رایان گیگز، رادامل فالکائو و آنخل دی‌ماریا باعث شده منچستریونایتد به قهقرا برود:«از رفتاری که فن‌خال با رایان گیگز داشته متنفرم. لویی به دستیار دیگر خود توجه بیشتری می کند و فراموش کرده رایان گیگز چه کسی است. لویی در دوران بازی برای تلستار، اف‌سی آنتورپ و اسپارتاروتردام بازی کرده. گیگز به عنوان بازیکن فوتبال یک غول بود، شایسته احترام بیشتری از این است. فالکائو در چند سال اخیر ثابت کرده یکی از بهترین مهاجمان جهان است اما در یونایتد طوری با او رفتار می شود که از یک تیم دسته چهارمی خریده شده. گاهی وقت‌ها چند دقیقه بازی می‌کند، گاهی وقت‌ها در ترکیب اصلی قرار می گیرد، گاهی 90 دقیقه روی نیمکت می نشیند و حتی بدتر از روی سکو بازی تیم را تماشا می کند. ناراحتی را در چهره بازیکنان دیگر هم می‌بینم. دی‌ماریا یکی از مهم‌ترین بازیکنان رئال مادرید بود و در جام جهانی بهترین بازیکن آرژانتین بود اما در یونایتد نتوانسته بیشتر وقت‌ها یک پاس درست 25 متری بدهد.»

فن‌هانگام همچنین از فن‌خال به خاطر تردیدش در استفاده از سیستم بازی یونایتد انتقاد کرد:«من واقعا نمی دانم مربیگری او بر چه اساسی است. فکر می کنم در دوران‌ کارش هر جا که بوده شانس آورده اما در یونایتد خوش‌شانس نبوده. با این روش حتی معلوم نیست که بتواند لیگ را در رده چهارم به پایان برساند. من بازی‌های این تیم را زیاد تماشا می کنم اما حتی یک بار هم در این فصل بازی چشم‌نواز و زیبایی از این تیم ندیدم. من هنوز اثر مثبت فن‌خال روی این تیم را مشاهده نکردم. خیلی‌ هم تعجب‌برانگیز نیست زیرا لویی دائما ترکیب تیمش را عوض می کند و این نوعی شلختگی در تیم به وجود آورده.»

     
آی اسپورت
2015-03-14 17:57:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر